Video: 90-aastane Bugatti Type 35B Goodwoodis

Suurbritannias toimuva Goodwoodi festivali üheks atraktsiooniks on aina kõrgemale kerkiva raja läbimine. Tänavu võttis selle teekonna ette ka ideene Bugatti - 90 aastat vana Type 35B.

 

Märksõnad: bugatti
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Bugatti avas suurima ühe autoga näituseruumi

Bugatti ehitas Araabia Ühendemiraatidesse Dubai keskele oma suurima näituseruumi.

Otsus ehitada uhke müügisalong Ühendemiraatidesse on loogiline, sest praegu, kui on ostetud juba pooled kõikidest toodetavatest Chironidest, on kõige rohkem autosid tellitud just läbi seal asuva esinduse.

Šeik Zayed teele valminud esinduse omanik on sultan Al Habtoor, kes on Al Habtoori Motors’i president. “Me tahtsime luua Dubai keskele suurima ja ilusaima Bugatti esinduse,” ütles sultan. Uued Al Habtoori esinduse näituseruum võtab enda alla 240 ruutmeetrit. Salongis näeb vaid ühte mudelit, loomulikult Chironit.

Bugatti esindaja ütles, et näituseruum sobib piirkonda, sest paljud nende pikaajalised kliendid elavad just selles regioonis.


Al Habtoor Motors on alates 2006. aastast Bugatti ametlik edasimüüja. Araabia Ühendemiraatidesse on müüdud juba 30 Chrioni ja varasemalt 55 Veyronit.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Bugatti ja Palmer Johnson valmistasid Chironile seltsiks luksusliku jahi

Tuleb mees. Ostab Bugatti Chironi. Kõik on tore, aga siis on vaja Prantsusmaalt Inglismaale sõita ja ilmselgelt "ühistransporti" selleks ju ei kasuta. Sest mehel on istumise alla Bugatti. Appi tulevad ei keegi muu kui Bugatti ja laevaehitaja Palmer Johnson. 

Kaks ettevõtet asusid juba 2015. aastal ühiselt disainima ühte tõeliselt luksuslikku jahti. Esialgne versioon oli tänasest küll mõnevõrra teistsugune ning idee see Chironiga samasuguseks teha tekkis alles hiljem. Aga oluline ongi lõpptulemus. Nii auto kui ka jaht jagavad sama kaugelt ära tuntavat küljejoont, mis auto või jahi alumisest äärest elegantse kaarega katuseks üle läheb ja siis A-piilari moodustab. Lisaks on mõlemad saadaval sarnase kahekombinatsioonilise värvilahendusega. 

Jahi sisemusest leiab ohtralt Bugattile omase disainiga elemente, kuigi hästi palju jääb ka konkreetse ostja enda valida, seda eriti materjalide osas. Jahist leiab mullivanni, kamina ning kõik muu, mis heaks äraelamiseks vajalik on. 

Paradoksaalsel kombel on Bugatti Chiron võimsam, kui jahtlaev Niniette. Jahti paigaldatud 16,2-liitrine MAN-i V8 toodab "vaid" 1000 hobujõudu, kuigi tippkiirus on igati viisakas - 44 sõlme (81 km/h). Soovi korral on saadaval ka 1200-hobujõuline jõuallikas, mis lubab kiirendada juba kuni 48 sõlmeni. 

Bugatti ja Palmer Johnson valmistavad kokku 66 Niniette jahti. 

Märksõnad: autouudised
niniette palmer johnson jaht
Jaga:

Pooled Bugatti Chironid on ostetud

Aasta pärast seda kui Bugatti tutvustas Chiron superautot teatas tootja, et nende käest on tellitud 250 mudelit.

Enamik inimesi, kes superauto tellisid, pole Chironiga kordagi sõitnud. See aga muutub varsti, sest Bugatti viib märtsi lõpus läbi testsõite.

Nii nagu Veyroni puhulgi, on kõige rohkem Chironi ostjaid Euroopas, täpsemalt 37 protsenti. Põhja-Ameerika kliendid tellisid 30 ja Lähis-Ida rahakad autohuvilised 26 protsenti.

Bugatti president Wolfgang Dürheimer ütles, et Chironi tellimine ilma testsõiduta näitab klientide usaldust tootja vastu.

Tänavusel Genfi autonäitusel tähistab Bugatti Chironide klientidele kätte toimetamist. Kolm autot liiguvad juba omanike suunas, neljandat näidataksegi Genfis. Šveitsis esitletava auto omanik on pärit Saksamaalt ning ta veetis päeva Bugatti tehases, kus ta aitas oma autot kokku panna.


Bugatti kordas, et nad ei tooda üle poole tuhande Chironi. Neist ühe hind on pea 2,2 miljonit eurot ning läheb kolm aastat, et enne kui klient oma superautot maja ees seismas. Bugattil ei valmi kuus rohkem kui viis Chironit.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: Esimesed Bugatti Chironid väljuvad tehasest

Maitsed võivad küll erineda, kuid Bugatti Chironist paremat autot on keeruline leida. Vaieldamatult on 2,5 miljoni eurone masin tänapäeva tehnoloogia tippsaavutus. Seda illustreerib ka Bugatti video esimeste Chironite valmimisest. 

Kõik Bugattid pannakse käsitsi kokku Bugatti Pransusmaal, Molsheimis asuvas tehases. See on koht, kus töötajad kannavad tihtipeale valgeid kindaid, vaid selleks, et iga viimnegi detail puhas ja täiuslik jääks. Üks auto käib oma kokkupanekuprotsessi jooksul läbi umbes 50 inimese käest ning allaolev video näitab algusest peale, kuidas ülejäänud auto suure, nelja turboga W16 mootori ümber kokku pannakse. 

Esimesed kolm Bugatti Chironit on tänaseks valmis ning need kas juba on klientidel käes või on nende poole teed. Neljas valmistatud Chiron viiakse nädala lõpus algavale Genfi autonäitusele. Chironi tellimuse on esitanud umbes 200 inimest. Sel aastal plaanib Bugatti valmistada umbes 70 isendit, ehk juba praegu on mitme aasta töö planeeritud. Küllap tuleb uusi tellimusi aga juba Genfis juurde. 

Märksõnad: autouudised
chiron molsheim
Jaga: