BMW loobub USAs manuaalkastiga 2. seeria pakkumisest

BMW tahab vähendada tootmiskulusid, et suunata rohkem raha arendustöösse. Selleks vähendatakse muuseas mootorite ja viimistlusastete arvu. Lisaks loobub BMW Ameerika Ühendriikides manuaalkastiga 2. seeria mudelitest.

Sakslased tahavad suunata rohkem “krabisevat” just elektriautode arendamisse. Et seda teha, tuleb kuskilt raha kokku hoida. Seetõttu kärbitakse mudelite versioonide arvu. Esimesena kaovad need versioonid, mis ei müü hästi.

Üks selline on manuaalkastiga 2. seeria kupee. Talle peaksid järgnema diiselmootoriga BMW-d.

Märksõnad: bmw
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Pikaaegne BMW töötaja liitus Faraday Future’iga

Hiina idufirma Faraday Future, mis kavatseb toota elektriautosid, palkas 30 aastat BMWs töötanud Ulrich Kranzi.

Kranz vedas BMWs elektriautode i-projekti. Faraday Future’is on ta tehnoloogia pealik, kelle ülesanne on muuta 1050-hobujõuline FF 91 ideeauto reaalsuseks. See ei saa olema lihtne, sest ettevõtte peamise investori LeEco looja Jia Yuetingi käitumine on kahtlane.

“Ma ei vaheta nipsust töökohti. Kindlasti osa inimesi tõstavad üllatusest kulmusid. Kuid inimesed, kes mind tunnevad, teavad, et mulle meeldib võtta riske ja sukelduda pea ees projektidesse,” ütles Kranz Automotive News’ile.

Faraday Future teatas eelmisel nädalal, et nende miljard dollarit maksev Nevada tehas praegusel hetkel ja kujul ei sünni, sest Jia ei rahasta neid piisavalt. Faraday otsib sobivat olemasolevat kompleksi, kus nad saaksid alustada FF 91 tootmisega.

Märksõnad: autouudised
Faraday Future
Jaga:

Video: BMW 8. seeria Nürburgringil

Saksamaal Nürburgringil märgati testimas BMW vastust Mercedes S-klassi kupeele ja Lexus LC500-le. Selleks autoks on muidugi 8. seeria.

Võimalik, et neljaveolise 8. seeria kapoti alla leiab tee M5st pärit 4,4-liitrine biturbo V8, mis toodab 600 hobujõudu.

Uus 8. seeria valmib järgmisel aastal ning see kasutab mitmeid 7. seeria komponente, näiteks jõuülekannet, elektrisüsteemi ja komposiit arhitektuuri. Tippmudelit hakatakse tootma Dingolfingi tehases Saksamaal.

BMW arendusosakonnast välja lekkinud info järgi on täna BMW juhatuse esimehe laual kaks võimalikku versiooni. Nimelt soovib Harald Krueger laiendada BMW luksusmudelite valikut.

Esimest 8. seeriat toodeti aastatel 1989-1999 ning tegu oli kaheukselise kupeega.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Ka BMW liitub järgmisel aastal Formula E sarjaga

Kui mõned päevad tagasi teatas Audi, et võtab oma senise partneri Abti meeskonna üle ning siseneb Formula E elektrivormelite sarja täieõigusliku tehasemeeskonnana, siis nüüd on järg BMW käes. Ka BMW on Formula E-ga olnud seotud sarja algusest saati, kuid seda peamiselt turva- ja meditsiiniautode pakkujana. Nüüd lõi BMW käed Andretti Autospordiga ning hakkab neile alates järgmisest hooajast elektrilisi jõuallikaid tarnima. 

BMW eesmärk on lisaks positiivsele meediakajastusele ka oma tehnoloogia testimine kõige ekstreemsemates ja kõige nõudlikumates oludes. Mootorispordis viiakse kõik kasutatavad detailid viimase piirini, pakkudes niimoodi autotootjatele suurepärast võimalust oma tehnoloogia arendamiseks ja selle rakendamiseks. 

Ka Andretti Motorsport on BMW-ga koostöö üle loomulikult õnnelik. Meeskonna tegevjuhi Michael Andretti sõnul on BMW elektriautode arendamisel üks autotööstuse liidreid ning nad on väga põnevil võimaluse üle BMW tehnoloogiat kasutama hakata. 

Ka Mercedes-Benz on uurinud, kuidas Formula E-ga liitumine käia võiks. Väidetavalt on neil olemas ka leping soovi korral 2019. aastal sarjaga liituda. 

Märksõnad: autouudised
formula e andretti motorsport elektriauto elektrivormel
Jaga:

Video: BMW Z4 2018

Autotootjate testimise Mekas Nürburgringil nähti sõitmas BMW Z4 2018 mudelit.

Märksõnad: autouudised
Jaga: