BMW ostjad valivad 3. seeria asemel X3

BMW keskendub linnamaasturite ehitamisele ja sarnaneb seeläbi teiste autotootjaga. See on ka arusaadav, sest järjest rohkem kliente valib just linnamaasturi ning nad ei vaata tagasi sedaanide ja universaalkerega mudelitele.

“Inimesed ostavad 3. seeria sedaani asemel X3,” ütles BMW Grupi juhatuse esimees Harald Krüger. “Enamus neist jäävadki linnamaasturitele lojaalseks ja ei tule sedaani juurde tagasi.”

BMW sõiduautode müük USAs on sel aastal kukkunud 11,4%. Samal ajal kasvas BMW linnamaasturi ostnud inimeste hulk 13,5%. 3. seeria müük vähenes 13,% ning X3 kasvas kolmandiku võrra.

Krügeri sõnul on üheks põhjuseks, et inimestele meeldib X3 sõidutunnetus ja mugavus. “Neile meeldib istme asend ja selle kõrgus ning vaadata liiklust kõrgemalt. Lisaks veel X3 funktsionaalsus ja võime läbida raskemat maastikku,” rääkis Krüger.

Kuna X3 nõudlus kasvab, siis BMW alustab X3 tootmisega ka Hiinas ja Lõuna-Aafrika Vabariigis.

Peale X3 on USAs populaarne ka väikevend X1. BMW loob just USA turgu silmas pidades ka X7 maasturi.

Märksõnad: bmw
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Video: BMW 8. seeria Nürburgringil

Saksamaal Nürburgringil märgati testimas BMW vastust Mercedes S-klassi kupeele ja Lexus LC500-le. Selleks autoks on muidugi 8. seeria.

Võimalik, et neljaveolise 8. seeria kapoti alla leiab tee M5st pärit 4,4-liitrine biturbo V8, mis toodab 600 hobujõudu.

Uus 8. seeria valmib järgmisel aastal ning see kasutab mitmeid 7. seeria komponente, näiteks jõuülekannet, elektrisüsteemi ja komposiit arhitektuuri. Tippmudelit hakatakse tootma Dingolfingi tehases Saksamaal.

BMW arendusosakonnast välja lekkinud info järgi on täna BMW juhatuse esimehe laual kaks võimalikku versiooni. Nimelt soovib Harald Krueger laiendada BMW luksusmudelite valikut.

Esimest 8. seeriat toodeti aastatel 1989-1999 ning tegu oli kaheukselise kupeega.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Ka BMW liitub järgmisel aastal Formula E sarjaga

Kui mõned päevad tagasi teatas Audi, et võtab oma senise partneri Abti meeskonna üle ning siseneb Formula E elektrivormelite sarja täieõigusliku tehasemeeskonnana, siis nüüd on järg BMW käes. Ka BMW on Formula E-ga olnud seotud sarja algusest saati, kuid seda peamiselt turva- ja meditsiiniautode pakkujana. Nüüd lõi BMW käed Andretti Autospordiga ning hakkab neile alates järgmisest hooajast elektrilisi jõuallikaid tarnima. 

BMW eesmärk on lisaks positiivsele meediakajastusele ka oma tehnoloogia testimine kõige ekstreemsemates ja kõige nõudlikumates oludes. Mootorispordis viiakse kõik kasutatavad detailid viimase piirini, pakkudes niimoodi autotootjatele suurepärast võimalust oma tehnoloogia arendamiseks ja selle rakendamiseks. 

Ka Andretti Motorsport on BMW-ga koostöö üle loomulikult õnnelik. Meeskonna tegevjuhi Michael Andretti sõnul on BMW elektriautode arendamisel üks autotööstuse liidreid ning nad on väga põnevil võimaluse üle BMW tehnoloogiat kasutama hakata. 

Ka Mercedes-Benz on uurinud, kuidas Formula E-ga liitumine käia võiks. Väidetavalt on neil olemas ka leping soovi korral 2019. aastal sarjaga liituda. 

Märksõnad: autouudised
formula e andretti motorsport elektriauto elektrivormel
Jaga:

Video: BMW Z4 2018

Autotootjate testimise Mekas Nürburgringil nähti sõitmas BMW Z4 2018 mudelit.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: BMW M5 2018 Nürburgringil

Seda vaest uut testivat BMW M5 mudelit jälitati pikalt Nürburgringil. BMW peaks uut nobedat sedaani varsti täies hiilguses näitama.

M5 kapoti all on 4,4-liitrine biturbo V8, mis toodab 600 hobujõudu (441 kW) ja 700 Nm. Lisaks teame ka, et M5 saab tutika xDrive nelikveo, mis võimaldab hõlpsasti valida edasi liikumiseks ainult tagasilla.

Märksõnad: autouudised
Jaga: