BMW sai litsensi autode Hiinast eksportimiseks

Hiina võimud andsid BMW Grupile loa eksportida kohaliku tütarettevõtte BMW Brilliance’i Hiinas valminud toodangut Euroopasse ja USAsse.

Saksa luksusautode tootjad laienevad tootmisega järjest rohkem suurriiki ning valmistavad seal koos kohalike partneritega loodud ettevõtetes autosid. Siiani pole autosid ehitatud ekspordiks, vaid Hiina enda suure nõudluse rahuldamiseks. Ekspordile ei mõju hästi ka Hiina toodangu kehv maine autode vastupidavuse ja turvalisuse valdkonnas.

BMW usub, et nüüdseks on Hiinas kokku pandavate sõidukite kvaliteet piisavalt hea, et neid saab võrrelda Saksamaal ja USAs valminud mudelitega.

“Meie ühisettevõttel on luba ekspordiks, kuid siiani pole me veel seda teinud, sest me vajame autosid kohalikule turule,” ütles BMW Hiina juht Olaf Kastner.

BMW valmistas mullu Dadongi ja Tiexi tehastes rohkem kui 300 000 autot. Võrreldes 2012. aastaga on tootmismaht kahekordistanud ning seda tänu 2. seeria Active Toureri, X1 linnamaasturi ja 3. ja 5. seeria tootmise lisandumisega. Järgmisest aastast hakatakse Dadongis ka X3 kokku panema.

Üks auto, mille eksportimine tundub loogiline, on hetkel vaid Hiinas müügil olev 1. seeria sedaan.

Mõlemad tehased suudavad aasta valmistada kuni 450 000 autot.

Märksõnad: bmw
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Magna Steyr ehitab BMW-le 5. seeria hübriidi

Magna Steyr teatas täna, et hakkab ehitama BMW uut 5. seeria hübriidi.

Autot hakatakse sel suvel kokku panema Austrias Grazis asuvas tehases. Samas kompleksis hakatakse valmistama ka Jaguar I-Pace elektriautot, seda aga uuel aastal.

Magna Steyr kuulub Põhja-Ameerika suurima autoosade tootja Magna Internationali alla. Nende Austria tehas suudab aastas toota 200 000 masinat. Magna ehitab tootmismahtude suurenemise tõttu Sloveeniasse uut tehast, mis läheb maksma koos taristuga 1,24 miljardit eurot. Valmiv kompleks suudab ehitada kuni 200 000 autot aastas.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Šotimaal sõideti BMW M2 vanarauaks

Autoüritusel Šotimaal Aberdeeni linna lähistel sõitis BMW M2 teelt välja. 22-aastane juht ja kaks aastat noorem kaasreisija lõigati autost ja toimetati raskes seisus haiglasse.

Veebis on video, kus sama juht kihutab enne õnnetust. Teises videos näeb juhti kummi põletamas. Olgu see video õpetuseks kõigile, kes arvavad, et avalikel teedel kihutamine on ohutu.

 

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: BMW M5 süttis peale lühikest kiirendamist

Mootorrattur Venemaal sai linti hetke, kui BMW M5 läks põhja alt põlema.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

BMW ja IBM tahavad CarData abil autode kohta reaalajas kõiksugu infot koguma asuda

Veel enne kui tulevad isejuhtivad autod, tulevad teedele üksteisega suhtlevad autod. Selle kasu on ilmselge just autonoomselt ringi vuravate autode juures, kuid teiste autodega suhtlemine võiks potentsiaalselt kasulikuks osutuda ka tänapäevase liiklemise juures.

BMW ja IBM alustasid koostööd, et autod läbi CarData süsteemi võrku ühendada ja autode kogutud andmeid võimalikult efektiivselt töödelda ja kasutada. IBM annab omalt poolt kasutusse nende Bluemix pilveplatvormi, BMW poolt tuleb ConnectedDrive rakendus, mille käivitamisel alustatakse info jagamist. 

Esimese hooga tahetakse kogutud infot teistele ettevõtetele jagama hakata, muutes niimoodi potentsiaalselt autode hoolduse ja remondi lihtsamaks. Näiteks saaksid esindused juba enne auto kohale jõudmist täpselt teada, mis seisukorras masin on ja milliseid detaile vahetama peab. Info vastu on BMW ja IBM hinnangul kindlasti huvi ka kindlustusfirmadel, mis saaksid niimoodi koguda täpsemaid andmeid sõidustiili ja -sageduse kohta. 

Esialgu töötab CarData vaid Saksamaal, kuid juba on olemas plaanid ka teistele turgudele laienemiseks. IBM teatas omalt poolt, et sarnast lahendust pakutakse hea meelega ka teistele tootjatele. 

Märksõnad: autouudised
ibm cardata connecteddrive
Jaga: