BMW kinnitas, et tulemas ka kiire ja kallis M8

See käis nüüd küll kähku. BMW näitas kõigest eelmisel nädalal 8. seeria kupee prototüüpi, nüüd aga teatati, et masinast valmib ka M-versioon.

BMW M-osakond avalikustas napilt enne nädalavahetusel toimunud Nürburgringi 24h sõitu esimesi maskeeritud fotosid tulevasest M8-st. Samuti teatas BMW, et M8 arendamine on käinud juba aastaid, mis tähendab, et ka niiöelda tavalise 8. seeria mudeli kallal on töötatud juba väga pikka aega. 

BMW M-osakonna presidendi sõnul käis mõlema mudeli disainiprotsess paralleelselt. M-osakond on auto arenduses otseselt osalenud ning kui M8 saab suurema fookuse ringrajal kiiremaks sõitmiseks, on selle protsessi käigus parandatud ka 8. seeria sõiduomadusi. 

Tehniliste andmete osas ollakse hetkel veel kidakeelsed. Tõenäoliselt ei paigutata masinasse V12 mootorit, kuna see võiks rikkuda auto kaalujaotuse. Kõige tõenäolisemalt saab masin endale M5-l kasutatava 4,4-liitrise kahe turboga V8, mis tuunitakse M8 jaoks võibolla veelgi võimekamaks. 

BMW M8 saab olema üks tõeliselt kallis BMW. BMW püüab mudelist teha oma uue lipulaeva, paigutades selle kuskile 760Li kõige Rolls Royce Wraithi vahele. Sellega peaks M8 konkurentsi pakkuma Mercedes-AMG S63 Coupe'ile ning Bentley Continental GT-le. Mõned kliendid loodetakse üle lüüa ka Aston Martinilt, Porschelt ning isegi Ferrarilt. 

Märksõnad: bmw
m8 bmw m
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

BMW ostjad valivad 3. seeria asemel X3

BMW keskendub linnamaasturite ehitamisele ja sarnaneb seeläbi teiste autotootjaga. See on ka arusaadav, sest järjest rohkem kliente valib just linnamaasturi ning nad ei vaata tagasi sedaanide ja universaalkerega mudelitele.

“Inimesed ostavad 3. seeria sedaani asemel X3,” ütles BMW Grupi juhatuse esimees Harald Krüger. “Enamus neist jäävadki linnamaasturitele lojaalseks ja ei tule sedaani juurde tagasi.”

BMW sõiduautode müük USAs on sel aastal kukkunud 11,4%. Samal ajal kasvas BMW linnamaasturi ostnud inimeste hulk 13,5%. 3. seeria müük vähenes 13,% ning X3 kasvas kolmandiku võrra.

Krügeri sõnul on üheks põhjuseks, et inimestele meeldib X3 sõidutunnetus ja mugavus. “Neile meeldib istme asend ja selle kõrgus ning vaadata liiklust kõrgemalt. Lisaks veel X3 funktsionaalsus ja võime läbida raskemat maastikku,” rääkis Krüger.

Kuna X3 nõudlus kasvab, siis BMW alustab X3 tootmisega ka Hiinas ja Lõuna-Aafrika Vabariigis.

Peale X3 on USAs populaarne ka väikevend X1. BMW loob just USA turgu silmas pidades ka X7 maasturi.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Continental ühineb BMW, Inteli ja Mobileye pingutustega arendada isejuhtivate autode platvorm

Continental teatas eile, et liitub BMW Grupi poolt ellu kutsutud projektiga, mille eesmärk on luua isejuhtivate autode platvorm. Ühes paadis on veel Intel ja Mobileye.

Saksa autotehnoloogia tootja rolliks jääb tarkvara ja riistvara ühildamine. Kuna andmete, tarkvara ja riistvara integreerimine on kallis ning kõik tahavad aina kiiremini isejuhtivate autodega välja tulla, siis järjest enam sõlmitakse liite autotootjate ja autoosade valmistajate vahel.

Continental ütles, et nende roll valmis saanud platvormi müüa ka teistele autotootjatele. “Isejuhtivad autod nõuavad meilt palju ning et neid nõudeid kiiremini, paremini ja madalama hinnaga täita, tuleb teha laiapõhjalist koostööd,” ütles Continentali tegevjuht Elmar Degenhart.

BMW alustas eelmisel aastal Intel ja Mobileyega isejuhtivate autode platvormi arendama. See peaks valmis saama 2021. aastaks. Vahepeal liitus projektiga ka USA autoosade tootja Delphi. Aprillis moodustas Daimler sarnase liidu Boschiga.

Märksõnad: autouudised
Continental
Jaga:

Magna Steyr ehitab BMW-le 5. seeria hübriidi

Magna Steyr teatas täna, et hakkab ehitama BMW uut 5. seeria hübriidi.

Autot hakatakse sel suvel kokku panema Austrias Grazis asuvas tehases. Samas kompleksis hakatakse valmistama ka Jaguar I-Pace elektriautot, seda aga uuel aastal.

Magna Steyr kuulub Põhja-Ameerika suurima autoosade tootja Magna Internationali alla. Nende Austria tehas suudab aastas toota 200 000 masinat. Magna ehitab tootmismahtude suurenemise tõttu Sloveeniasse uut tehast, mis läheb maksma koos taristuga 1,24 miljardit eurot. Valmiv kompleks suudab ehitada kuni 200 000 autot aastas.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Šotimaal sõideti BMW M2 vanarauaks

Autoüritusel Šotimaal Aberdeeni linna lähistel sõitis BMW M2 teelt välja. 22-aastane juht ja kaks aastat noorem kaasreisija lõigati autost ja toimetati raskes seisus haiglasse.

Veebis on video, kus sama juht kihutab enne õnnetust. Teises videos näeb juhti kummi põletamas. Olgu see video õpetuseks kõigile, kes arvavad, et avalikel teedel kihutamine on ohutu.

 

Märksõnad: autouudised
Jaga: