Video: 5. seeria BMW kokkupõrketest

Ameeriklaste IIHS viis läbi järjekordse kokkupõrketesti, seekord uue 5. seeria BMW-ga. Selgus, et BMW on auto turvalisuse arendamisel tublit tööd teinud ning 5. seeria sedaan teenis kokkuvõttes kõrgeima, Top Safety Pick+ hinnangu. 

IIHS-i raporti kohaselt on tegu selge arenguhüppega võrreldes varasemate mudelitega, mille jaoks valmistas eriti suuri probleeme kurikuulus esinurgaga kokkupõrketest. Eelmise mudeli juures tungis auto esiosa sõitja jalgade juures salongi ning võis peamiselt just vasakule jalale tõsiseid kahjustusi põhjustada. Uus auto on aga selles kriitilises kohas märkimisväärselt tugevamaks tehtud, samuti töötasid hästi turvavööd ja turvapadjad. 

Eraldi tõi IIHS välja ka uue 5. seeria sedaani eduka tulemuse esitulede testis, kuigi seda vaid kallimate varustusastmete juures. Esitulede kategoorias on IIHS-i testide tulemusel tegu alles teise selle segmendi mudeliga, mis "hea" hinde sai. Varasemalt hinnati Genesis G90 esitulede kvaliteet "heaks." 

Näiteks Lexus RC, Volvo S90, Acura RLX ja Audi A6 jäid kõrgeimast turvalisusehinnangust ilma just kehvade esitulede tõttu, kuigi juba kokkupõrke toimumisel tagasid ka need mudelid suurepäraselt reisijate turvalisuse. 

Märksõnad: bmw
kokkupõrketest 5. seeria
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Magna Steyr ehitab BMW-le 5. seeria hübriidi

Magna Steyr teatas täna, et hakkab ehitama BMW uut 5. seeria hübriidi.

Autot hakatakse sel suvel kokku panema Austrias Grazis asuvas tehases. Samas kompleksis hakatakse valmistama ka Jaguar I-Pace elektriautot, seda aga uuel aastal.

Magna Steyr kuulub Põhja-Ameerika suurima autoosade tootja Magna Internationali alla. Nende Austria tehas suudab aastas toota 200 000 masinat. Magna ehitab tootmismahtude suurenemise tõttu Sloveeniasse uut tehast, mis läheb maksma koos taristuga 1,24 miljardit eurot. Valmiv kompleks suudab ehitada kuni 200 000 autot aastas.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Šotimaal sõideti BMW M2 vanarauaks

Autoüritusel Šotimaal Aberdeeni linna lähistel sõitis BMW M2 teelt välja. 22-aastane juht ja kaks aastat noorem kaasreisija lõigati autost ja toimetati raskes seisus haiglasse.

Veebis on video, kus sama juht kihutab enne õnnetust. Teises videos näeb juhti kummi põletamas. Olgu see video õpetuseks kõigile, kes arvavad, et avalikel teedel kihutamine on ohutu.

 

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: BMW M5 süttis peale lühikest kiirendamist

Mootorrattur Venemaal sai linti hetke, kui BMW M5 läks põhja alt põlema.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

BMW ja IBM tahavad CarData abil autode kohta reaalajas kõiksugu infot koguma asuda

Veel enne kui tulevad isejuhtivad autod, tulevad teedele üksteisega suhtlevad autod. Selle kasu on ilmselge just autonoomselt ringi vuravate autode juures, kuid teiste autodega suhtlemine võiks potentsiaalselt kasulikuks osutuda ka tänapäevase liiklemise juures.

BMW ja IBM alustasid koostööd, et autod läbi CarData süsteemi võrku ühendada ja autode kogutud andmeid võimalikult efektiivselt töödelda ja kasutada. IBM annab omalt poolt kasutusse nende Bluemix pilveplatvormi, BMW poolt tuleb ConnectedDrive rakendus, mille käivitamisel alustatakse info jagamist. 

Esimese hooga tahetakse kogutud infot teistele ettevõtetele jagama hakata, muutes niimoodi potentsiaalselt autode hoolduse ja remondi lihtsamaks. Näiteks saaksid esindused juba enne auto kohale jõudmist täpselt teada, mis seisukorras masin on ja milliseid detaile vahetama peab. Info vastu on BMW ja IBM hinnangul kindlasti huvi ka kindlustusfirmadel, mis saaksid niimoodi koguda täpsemaid andmeid sõidustiili ja -sageduse kohta. 

Esialgu töötab CarData vaid Saksamaal, kuid juba on olemas plaanid ka teistele turgudele laienemiseks. IBM teatas omalt poolt, et sarnast lahendust pakutakse hea meelega ka teistele tootjatele. 

Märksõnad: autouudised
ibm cardata connecteddrive
Jaga: