BMW, Intel ja Mobileye kaasavad isesõitvate autode arendusse ka Delphi

Teatavasti töötavad BMW, Intel ja Mobileye ühiselt isesõitvate autode arendamisega. Seda eriti peale Mobileye ostmist Inteli poolt. Nüüd lisandus gruppi ka autotootjate allhankija Delphi, kes on seni iseseisvalt autonoomse sõidu jaoks vajalikku tehnoloogiat arendanud. 

Delphi on üks maailma suurimaid autodetailide tootjaid, kelle klientide seast võib leida ohtralt suuri autotootjaid. Juba ainuüksi BMW, Inteli ja Mobileye ühine meeskond on võimekas ja suuteline pea kõik autonoomseks sõiduks vajalikud seadmed ja tarkvara ise valmistama, Delphi lisandudes suureneb grupi teadmistebaas ja ressurss aga veelgi. Delphi ja Intel on tegelikult juba varem isesõitvate autode nimel koostööd teinud, näiteks jaanuaris esitleti ühiselt välja töötatud isesõitva auto prototüüpi, mis tollal põhines küll Audil. Delphi ülesandeks saab Inteli ja BMW jaoks isesõitva tehnoloogia jaoks vajaliku platvormi loomine, kusjuures juba praegu käib töö sensorite süsteemi integreerimise nimel. 

BMW, Inteli ja Mobileye seniseks eesmärgiks oli oma isesõitev süsteem turule tuua juba 2021. aastal, kusjuures grupp ei ole kitsi ning on valmis oma loodud lahendust ka teiste tootjatega jagama. BMW eeliseks oleks aga siiski algusest peale arendusega kursis olemine, mistõttu jõuaks antud süsteem esimesena just BMW mudelitesse. 

Märksõnad: bmw
isesõitev auto intel mobileye delphi
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

FCA ühines BMW ja Inteli isejuhtivate autode platvormi arendamisega

Isejuhtivad autod on pea kõikide autotootjate sihiks. Fiat Chrysler Automobiles otsustas protsessi kiirendamiseks ühineda BMW ja Inteli säärase projektiga.

Intelile kuuluv Mobileye on platvormi arendanud veidi rohkem kui aasta ning FCA on BMW kõrval teine tootja, kes sellesse töösse panustab. Koostööga loodetakse vähendada kulutusi ja välja tuua igaühe tugevused. Eesmärk on saada platvorm valmis 2021. aastaks, et siis selle peale kohe mudeleid rajada.

FCA tegevjuht Sergio Marchionne ütles, et isejuhtivate autode tehnoloogia edasi arendamisel on väga tähtis koostöö tootjate, tehnoloogiaettevõtete ja varustajate vahel.

Projekti raames peaks aasta lõpuks valmima 40 isejuhtivat testautot.

Märksõnad: autouudised
FCA Intel
Jaga:

BMW avaldas esimese foto uuest Z-seeriast

BMW postitas oma Facebooki lehele foto järgmise põlvkonna Z-seeria rodsterist. Auto kohta on hetkel teada väga vähe, pole isegi kindel, kas uus mudel saab endale nime Z5 või säilitatakse senine Z4 nimekuju. 

Küll aga on teada, et auto on loodud uuele tagaveolisi autosid silmas pidavale platvormile, mille väljatöötamisel tegid BMW ja Toyota koostööd. Jõuallikateks peaks esimese hooga olema BMW nelja- või kuuesilindriline turbomootor, ehkk kõlakate järgi võidakse mingi hetk tulevikus kasutusele võtta ka Toyota juurtega hübriidlahendus. 

Uus Z-seeria mudel saab endale riidest eemaldatava katuse, mis hoiab võrreldes eemaldatava kõvakatusega masina hinna madalamal ning tagab ka veidi kergema kaalu. 

Auto ametlik esitlus toimub juba homme Pebble Beach Concours d'Elegance näitusel, kus BMW näitab ka uut 8. seeria ideeautot. 

Märksõnad: autouudised
z-seeria z4 z5
Jaga:

BMW M3 ja M4 ütlevad novembris lahti süsinikkiust kardaanist

Alates novembrist tulevad uued BMW M3 ja M4 mudelid terasest kardaaniga.

BMW selgitas süsinikkiu terase vastu vahetamist sellega, et nii nad saavad tulevikus paremini heitgaasinormidele vastata. Tootja on kindel, et tulevikus vajavad bensiinimootoriga autod osakeste filtrit. Insenerid leidsid, et see võtaks ruumi seal, kus praegu asub süsinikkiust kardaan. Terasest kardaan aga on väiksem ning vajadusel saab hõlpsamini filtri paigaldada.

Pole teada, kuidas kardaanivahetus mudelite sooritusele mõjub, kuid BMW kinnitab, et uus ülekanne saab olema “imeline”.

M4 CS ja GTS tulevad ka pärast novembrit süsinikkiust kardaaniga.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

BMW M5 2018 näitab end paari nädala pärast

Anonüümse allika sõnul näitab BMW uut M5 mudelit 21. augustil, kirjutab BMW Blog.

Napilt enne Frankfurdi autonäituse avapauku näitab BMW järgmise põlve M5-te. Me juba teame, et auto kasutab 4,4-liitrist biturbo V8 mootorit, mis tõenäoliselt toodab 600 hj (441 kW) ja 700 Nm. Lisaks on masinal ka xDrive nelikvedu, mis võimaldab siiski saba liputada. Auto peaks sajani kiirendama 3,5 sekundiga.

Hetkel pole teada, milline saab olema sportauto salong. Igal juhul põhineb salong 5. seeria sisul. Räägitakse, et uus M5 ei jõua müügile enne järgmist aprilli.

Märksõnad: autouudised
Jaga: