BMW, Intel ja Mobileye kaasavad isesõitvate autode arendusse ka Delphi

Teatavasti töötavad BMW, Intel ja Mobileye ühiselt isesõitvate autode arendamisega. Seda eriti peale Mobileye ostmist Inteli poolt. Nüüd lisandus gruppi ka autotootjate allhankija Delphi, kes on seni iseseisvalt autonoomse sõidu jaoks vajalikku tehnoloogiat arendanud. 

Delphi on üks maailma suurimaid autodetailide tootjaid, kelle klientide seast võib leida ohtralt suuri autotootjaid. Juba ainuüksi BMW, Inteli ja Mobileye ühine meeskond on võimekas ja suuteline pea kõik autonoomseks sõiduks vajalikud seadmed ja tarkvara ise valmistama, Delphi lisandudes suureneb grupi teadmistebaas ja ressurss aga veelgi. Delphi ja Intel on tegelikult juba varem isesõitvate autode nimel koostööd teinud, näiteks jaanuaris esitleti ühiselt välja töötatud isesõitva auto prototüüpi, mis tollal põhines küll Audil. Delphi ülesandeks saab Inteli ja BMW jaoks isesõitva tehnoloogia jaoks vajaliku platvormi loomine, kusjuures juba praegu käib töö sensorite süsteemi integreerimise nimel. 

BMW, Inteli ja Mobileye seniseks eesmärgiks oli oma isesõitev süsteem turule tuua juba 2021. aastal, kusjuures grupp ei ole kitsi ning on valmis oma loodud lahendust ka teiste tootjatega jagama. BMW eeliseks oleks aga siiski algusest peale arendusega kursis olemine, mistõttu jõuaks antud süsteem esimesena just BMW mudelitesse. 

Märksõnad: bmw
isesõitev auto intel mobileye delphi
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Magna Steyr ehitab BMW-le 5. seeria hübriidi

Magna Steyr teatas täna, et hakkab ehitama BMW uut 5. seeria hübriidi.

Autot hakatakse sel suvel kokku panema Austrias Grazis asuvas tehases. Samas kompleksis hakatakse valmistama ka Jaguar I-Pace elektriautot, seda aga uuel aastal.

Magna Steyr kuulub Põhja-Ameerika suurima autoosade tootja Magna Internationali alla. Nende Austria tehas suudab aastas toota 200 000 masinat. Magna ehitab tootmismahtude suurenemise tõttu Sloveeniasse uut tehast, mis läheb maksma koos taristuga 1,24 miljardit eurot. Valmiv kompleks suudab ehitada kuni 200 000 autot aastas.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Šotimaal sõideti BMW M2 vanarauaks

Autoüritusel Šotimaal Aberdeeni linna lähistel sõitis BMW M2 teelt välja. 22-aastane juht ja kaks aastat noorem kaasreisija lõigati autost ja toimetati raskes seisus haiglasse.

Veebis on video, kus sama juht kihutab enne õnnetust. Teises videos näeb juhti kummi põletamas. Olgu see video õpetuseks kõigile, kes arvavad, et avalikel teedel kihutamine on ohutu.

 

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: BMW M5 süttis peale lühikest kiirendamist

Mootorrattur Venemaal sai linti hetke, kui BMW M5 läks põhja alt põlema.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

BMW ja IBM tahavad CarData abil autode kohta reaalajas kõiksugu infot koguma asuda

Veel enne kui tulevad isejuhtivad autod, tulevad teedele üksteisega suhtlevad autod. Selle kasu on ilmselge just autonoomselt ringi vuravate autode juures, kuid teiste autodega suhtlemine võiks potentsiaalselt kasulikuks osutuda ka tänapäevase liiklemise juures.

BMW ja IBM alustasid koostööd, et autod läbi CarData süsteemi võrku ühendada ja autode kogutud andmeid võimalikult efektiivselt töödelda ja kasutada. IBM annab omalt poolt kasutusse nende Bluemix pilveplatvormi, BMW poolt tuleb ConnectedDrive rakendus, mille käivitamisel alustatakse info jagamist. 

Esimese hooga tahetakse kogutud infot teistele ettevõtetele jagama hakata, muutes niimoodi potentsiaalselt autode hoolduse ja remondi lihtsamaks. Näiteks saaksid esindused juba enne auto kohale jõudmist täpselt teada, mis seisukorras masin on ja milliseid detaile vahetama peab. Info vastu on BMW ja IBM hinnangul kindlasti huvi ka kindlustusfirmadel, mis saaksid niimoodi koguda täpsemaid andmeid sõidustiili ja -sageduse kohta. 

Esialgu töötab CarData vaid Saksamaal, kuid juba on olemas plaanid ka teistele turgudele laienemiseks. IBM teatas omalt poolt, et sarnast lahendust pakutakse hea meelega ka teistele tootjatele. 

Märksõnad: autouudised
ibm cardata connecteddrive
Jaga: