BMW 8. seeria naaseb 2020. aastal

Uus 8. seeria valmib orienteeruvalt 2020. aastaks ning see kasutab mitmeid 7. seeria komponente, näiteks jõuülekannet, elektrisüsteemi ja komposiit arhitektuuri. Tippmudelit hakatakse tootma Dingolfingi tehases Saksamaal.

BMW arendusosakonnast välja lekkinud info järgi on täna BMW juhatuse esimehe laual kaks võimalikku versiooni. Nimelt soovib Harald Krueger laiendada BMW luksusmudelite valikut.

Neist esimene on neljaukseline variant, mis sarnaneks 6. seeria Gran Coupe, kuid oleks sellest suurem ja suursugusem. Teise võimalusena nähakse kaheukselist kupeed ja hiljem ka kabrioletti. See, millise variandi kasuks tootja otsustab, selgub 2018. aastaks, kui oma debüüdi peaks tegema 8. seeria ideeauto.

Originaalset 8. seeriat toodeti aastatel 1989-1999 ning tegu oli kaheukselise kupeega.

Märksõnad: bmw
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Video: BMW Alpina 5. seeria saabub juba märtsis

BMW-ga paralleelselt on uue seitsmenda põlvkonna 5. seeria kallal vaeva nägemas ka BMW-de tuunija Alpina. Kuigi uue 5. seeria sedaani müügiga alustati alles hiljuti, on võimekast masinast oma versiooni valmis meisterdanud ka Alpina, kes plaanib oma versiooni juba paari nädala pärast Genfis esitleda. 

Alpina avaldas video maskeeritud B5-st, mis nii muuseas lumel hullab. Antud video põhjal võib öelda, et välimuse muutmises pole midagi väga drastilist ette võetud. Pigem on tehtud siin-seal väikeseid korrektsioone. Näiteks ees paiknev õhu sissevõtuava tehti kitsamaks ning täiendati ka difuusorit. Loomulikult on Alpna versioonil ka spetsiaalsed veljed ning ära pole unustatud ka summutiotsasid. 

Muutused hakkavad silma jõuallika juures. BMW 4,4-liitrine V8 turbomootor on põhjalikult üle vaadatud ning selle võimsust suurendatud umbes 600 hobujõuni. Mootori võimsus kantakse ratastesse läbi kaheksakäigulise automaatkäigukasti. 

Rohkem informatsiooni avaldatakse juba Genfis, kui Alpina peaks lähipäevadel veel ühe meelitusvideo avalikustama. 

Märksõnad: autouudised
alpina 5. seeria
Jaga:

Video: BMW 3. seeria 2018 lumel testimas

Videos näeme testimas BMW uut 3. seeriat. Mudel võib müügile jõuda juba sel aastal.

On väga tõenäoline, et klipis näeb 3. seeria lõplikku kuju. G20 nimetatud masin võtab malli suuremalt vennalt 5. seerialt, mis omakorda vaatab 7. seeria poole.

3. seeria ehitatakse CLAR platvormile. See toob kaasa suurema teljevahe ja ruumikama salongi ning väiksema kaalu. BMW kapoti alla teevad pesa kolme-, nelja- ja kuuesilindrilised bensiini- ja diiselmootorid ning sahinate järgi on oodata ka elektriversiooni.Märksõnad: autouudised
Jaga:

BMW võib maksude vältimiseks tootmisega Saksamaalt USAsse kolida

BMW võib osa Saksamaa tootmisest üle viia Ameerika Ühendriikidesse, kui viimase president Donald Trump viib ellu lubatud impordimaksu.

Saksa tootja tegevjuht Harald Krüger rääkis Saksamaal Bochumis CAR’i konverentsil, et sellise käigu puhul eelistaksid nad USAs asuvat Spartanburgi tehast. Seal saaks BMW kokku panna laiali võetud mudeleid, näiteks 5. seeriat.

Mercedes kasutab juba praegu sellist lahendust. Lõuna-Carolinas Charlestonis pannakse kokku Sprinteri busse, mis tükkidena sinna saadetud. Kuigi kõik detailid valmivad Saksamaal, on tegu “Ameerika” toodanguga.

Spartanburgi tehases valmivad vaid linnamaasturit, kuid see võib muutuda. “Iial ei saa välistada, et tulevikus toodame ühes tehases hoopis midagi muud,” rääkis Krüger. “Tootmissüsteemid on piisavalt paindlikud, et võime uusi autosid toota USA, Saksamaa või Hiina kompleksides.”

Krüger ütles, et neil kulus üheksa kuud langetamaks otsus, et Dongolfingi tehas uuendatakse ning see hakkab 3. seeriat tootma. 3. seeria valmis varem Regensburgis ja Münchenis. “Kui me valmistame süsteemid ja liinid ette, siis on meil paindlikkus viia tootmist ühest kohast teise,” ütles Krüger.


BMW on sõnasõjas Trumpiga, sest tootja tahab ehitad Mehhikosse San Luis Potosi uut kompleksi. Siis ähvardaski Trump BMW-d 35-protsendilise maksuga. Igal juhul oleks uus tehas kolm korda väiksem Spartanburgist, kus valmib aastas 450 000 autot.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: BMW ehitas Legost inspireeritud lendava mootorratta

Lego on üks nendest lapsepõlve mänguasjadest, mis võimaldab fantaasial lihtsalt lennata lasta. Paraku ei saa enamik Legodega valmistatud vahvatest prototüüpidest kunagi reaalsuseks. BMW otsustas aga anda oma panuse unistuste teostumisel ning ehitas Legokonstruktsioonist inspireeritud lendava mootorrata. 

Kogu projekt algas BMW ja Lego vahelisest koostööst BMW R1200GS Adventure'ist Legokomplekti loomisel. Lisaks tsiklile pidi samadest juppidest saama valmistada ka futuristliku "hõljuva" tsikli. Legoosade valmistamine osutus aga nii kaasahaaravaks, et selle lõppemisel otsustasid BMW insenerid luua sama komplekti põhjal ka mudeli täissuuruses variandi, BMW Hover Ride Concepti. 

Paraku ei õnnestunud BMW-l küll täielikult töötavat ja omal jõul edasi liikuvat lendavat mootorratast ehitada. Tänapäeva tehnoloogia pole selleks veel valmis. Sellegipoolest näeb lõpptulemus vahva välja. BMW plaanib "lendavat" tsiklit erinevatel näitustel ja esindustes näitama hakata. 

Märksõnad: autouudised
hover ride concept lego
Jaga: