Bentley valmistas pistrikujahi harrastajatele suunatud Bentayga Falconry

Bentley on valmis rahuldama isegi klientide kõige eksklusiivsemad soovid. Kui inimene on juba piisavalt jõukas endale Bentley ostmiseks, võivad tal olla ka haruldased hobid, näiteks pistrikujaht - on ju lõppude lõpuks tegu kuningate spordiga. 

Bentley ainulaadseid eriversioone valmistav Mulliner ehitaski pistrikujahi entusiastidele spetsiaalse Bentley Bentayga Falconry. Autost leiab ohtralt spetsiaalset pistrikujahiks kasutatavat varustust, samuti leiab näiteks kõrvalistuja eest paneelilt 430-st erinevast puutükist valmistatud ainulaadse kujutise kõrbe kohal lendavast stepipistrikust. Ainuüksi selle kujutise valmistamine võttis aega üheksa päeva. 

Auto pagasiruumist leiab kaks kauni nahkkattega kirstu. Ühest leiab kõik vajaliku janu kustutamiseks, vajadusel ka suupisted, teisest varustuse pistriku jälgimiseks, sealhulgas näiteks linnu külge kinnitatava GPS-seadme, binoklid, kinda ning õrred, mille peal linnu jahiks ette valmistada saab. 

Bentley küll ei avaldanud masina konkreetset hinda, kuid erilahendust ja ohtrat käsitööd arvestades võib eeldada, et see tunduvalt kõrgem, kui autole peale vaadates arvata võiks. 

Märksõnad: bentley
bentayga mulliner falconry
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Veganid sunnivad Bentley otsima nahksisule alternatiive

Maailm on muutumas. Inimesed muutuvad üha kapriissemaks ja valivamaks, seda ka autode osas. Osale inimestest lihtsalt ei piisa enam nahkkattega autosalongidest. Osa inimestest on veganid ja nemad ei taha väikeste kaitsetute loomade piinamisele "kaasa aidada." Kapitalistlik maailm on aga karm ning kui väike radikaalne seltskond millelegi väga valjult vastu karjub, peavad oma seniseid praktikaid muutma ka sellised autotootjad nagu Bentley. 

Tegelikult on seda sundkäiguks ehk veidi palju nimeada, kuid Bentley uurib igatahes võimalusi, kuidas vahetada välja nende autodes nii tavaline nahksisu. Ja seda mitte mingi kunstliku materjaliga, vaid samamoodi looduslikest ainetest loodud materjaliga. Suurte silmadega loomade asemel ei huvita aga kedagi, kui istmekatete valmistamiseks võetakse kasutusele hoopis teatud plastikusegud, seenekübaratelt ära võetud nahk ning molluskite kude. 

Bentley küll ei teatanud, kui suur osa nende klientuurist on veganid, kuid väidetavalt leidub selliseid inimesi eriti palju Californias. Bentley ei saa endala aga traditsioonilisi naha aseaineid, näiteks riiet lubada, sest see ei lähe lihtsalt nende brändiga kokku. Järelikult ongi vaja midagi täiesti uut, eksklusiivset ja isegi veganitele aktsepteeritavat välja mõelda. Bentley lubas millalgi lähitulevikus ka oma vegan-autot näidata. 

Märksõnad: autouudised
vegan nahk
Jaga:

Bentley kaalub rohkemate Bentayga mudelite ehitamist

Bentley kardab, et kui ta ei valmista piisavalt erinevaid luksuslinnamaasturi Bentayga mudeleid, siis ta ei püsi konkurentidega ühel pulgal.

Bentayga on üks maailma kiiremaid ja kallemaid linnamaastureid, kuid Bentley võib luua konkurentide survel veel nobedamaid versioone. Portaali Autocar andmetel ütles tootja tegevjuht Wolfgang Dürheimer, et erinevad mudelid on neile tähtsad, sest nad peavad olema kõige uuemaid autosid pakkuv tootja.

Võimalik, et Suurbritannia tootja valmistab Bentayga kupee või kiirema GT3 R mudeli. Ju näeb Bentley, et uute mudelite ehitamisega suudetakse valmistuda Rolls-Royce ja Lamborghini linnamaasturite turule tulekuks. “inimesed, kes kalleid linnamaastureid ostavad, tahavad omada kõige värskema tehnoloogia ja disainiga autosid,” ütles Dürheimer.


Kui uued Bentaygad sünnivad, siis peab arvestama, et rasedus kestab kaua. Uut Bentaygat ei näe enne 2022. aastat. Järgmiseks aastaks valmib aga hübriid Bentayga.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

FOTOD: Koolipoiss sõitis skuutriga sisse pargitud Bentleyle

Hiinas toimus kurb intsident, mille käigus koolipoiss põrkas oma sääreväristajal kokku Bentley luksusautoga ning lõhkus viimaselküljepeegli. Kuulnud, et peegel maksab 40 000 jüaani, ehk ligi 6500 eurot, tulid poisile pisarad silma. Õnneks jõudis tema isa auto omanikuga kokkuleppele ning asi klaariti ära.

Märksõnad: autouudised
kurioosum
Jaga:

Video: Bentley tahab valmistada kahekohalise sportauto

Bentley on endale nime teinud küll kiirete ja sportlike, kuid teisalt oma mugavuse ja luksuslikkusega mõnes mõttes limusiine meenutavate masinatega. Nüüd uurib Briti autotootja aga, kas oleks võimalik ja mõistlik oma stiilile truuks jäädes ka üks tõsine kahekohaline sportauto valmistada. 

Idee sai alguse tegelikult juba 2015. aastal, kui Genfi autonäitusel esitleti EXP 10 Speed 6 ideeautot. Märtsis näidati taas Genfis sama idee edasiarendust, ehk Speed 6-e elektrilist kabriolettversiooni nimega EXP 12 Speed 6e. 

Mõlemad ideeautod on saanud valdavalt positiivse vastukaja ning Bentley uurib nüüd tõsiselt, kas aeg on lõpuks küps oma väikese kahekohalise sportauto jaoks. 

Hetkel on suurimaks küsimärgiks Volkswagen Grupp, mille alla Bentley teatavasti kuulub. Bentley Mullineri osakonna tehniline direktor Uday Senapati ütles, et Bentley poolt on neil väga suur huvi pildil kujutatud ideeauto või midagi sellele väga sarnast valmis meisterdada, kuid Volkswagen Gruppi kuuludes peavad nad arvestama ka teiste sama kontserni mudelitega. Näiteks ei lubata neil otseselt konkureerida Audi R8-ga, sest kogu kontserni vaadates poleks sellel lihtsalt mõtet. Küll aga avaldas Snapati lootust, et kui suudetakse leida endale sobiv nišš, siis võib lõpuks ka sportlik Bentley ilmavalgust näha. 

Üheks variandiks ongi teha oma elektriautod täiesti elektrilisena. Volkswagen Grupp panustab agressiivselt elektriautodele, samas kui näiteks R8 juures hetkel elektri-, ega ka hübriidplaane ei hauta. Enne lõpliku otsese tegemist ootavad ees põhjalikud läbirääkimised mistõttu Bentley kahekohalist masinat enne kümnendivahetust oodata ei tasuks. 

Märksõnad: autouudised
exp 12 speed 6e
Jaga: