Tesla Model S P100D sõitis ühe laadimisega rohkem kui 1000 km

Tesla tulihingelised fännid püüavad üksteist üle trumbata ning oma autost võimalikult palju kilomeetreid välja võluda. Koos uute ja suuremate akude ning efektiivsema tarkvaraga kasvab tasapisi ka Teslade sõiduulatus ning nüüd jõudis üks Itaalia meeskond nii kaugele, et suutis oma Tesla Model S P100D-ga ületada see maagiline 1000 km piir. 

Sõitmine võttis aega 29 tundi, mis tähendab, et autoga sõideti umbes 38-40 km/h. Rekordikatse võeti ette täiesti tavalise Model S-iga, ainsaks modifikatsiooniks võib ehk lugeda madala veeretakistusega rehve. Meeskond koosnes kokku viiest autojuhist, kes kasutasid ohtralt ka Autopiloti abi, mis hoidis kiiruse stabiilsena. Kokku kulutas auto teekonna läbimiseks 98,4 kWh elektrienergiat, millest piisas 1078 km läbimiseks. 

Paraku peab tõdema, et tavasõidus pole sellised sõiduulatused kättesaadavad. Suur osa energiasäästust tuleb võimalikult sujuvast sõidust, kusjuures kiirust ei aeta suureks. Maanteel sõites ja õhukonditsioneeri kasutades ja muusikat kuulates peab leppima veidi enama kui 500 km sõiduulatusega. 

Märksõnad: autouudised
p100d itaalia sõiduulatus
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Video: Nissan näitab uue Leafi autonoomseid võimeid

Nissan alustas Jaapanis reklaamikampaaniat, millega tutvustatakse Nissani edusamme autodele autonoomsete funktsioonide arendamisel. Ei tohiks olla suur üllatus, et seal figureerib ka uus Leaf, kuigi kogu autot tema täies hiilguses loomulikult ei näidata. 

Kui õigel hetkel videos paus teha, saab näha reaalse auto siluetti. Nagu eelmisel nädala esitletud video väita üritas, tundub masin tõepoolest parajalt voolujooneline ning ehk isegi sale. Kiire pilgu saab heita ka auto salongis rooli taga analoogkiirusenäidiku kõrval olevale LCD-ekraanile, mis võimaldab ohtralt olulist infot jagada. 

Kogu asja mõte on aga ikkagi autonoomne tehnoloogia ning ka siin näitab Nissan, kuidas Leaf suudab ProPilot Parki abil ise parkida. Kuigi näha on vaid rooli. Sellist autonoomset parkimist pakutakse esialgu vaid Euroopa ja Jaapani klientidele, ülejäänud turud peavad isejuhtivaid funktsioone veidi ootama. 

Leafi ametlik esitlus toimub 6. septembril Frankfurdi autonäituse raames. 

Märksõnad: autouudised
leaf propilot
Jaga:

BMW M5 2018 näitab end paari nädala pärast

Anonüümse allika sõnul näitab BMW uut M5 mudelit 21. augustil, kirjutab BMW Blog.

Napilt enne Frankfurdi autonäituse avapauku näitab BMW järgmise põlve M5-te. Me juba teame, et auto kasutab 4,4-liitrist biturbo V8 mootorit, mis tõenäoliselt toodab 600 hj (441 kW) ja 700 Nm. Lisaks on masinal ka xDrive nelikvedu, mis võimaldab siiski saba liputada. Auto peaks sajani kiirendama 3,5 sekundiga.

Hetkel pole teada, milline saab olema sportauto salong. Igal juhul põhineb salong 5. seeria sisul. Räägitakse, et uus M5 ei jõua müügile enne järgmist aprilli.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Toyota patenteeris manuaalkasti, mis vahetub ise vabakäigule

Toyota registreeris jaanuaris USA patendiametis manuaalkasti, mis suudaks ise vabakäigule vahetuda.

Käigukast paistab olevat tavaline manuaalkast käigukangi ja siduripedaaliga. Kuid sidurit ja käike saab vahetada ka auto ise. Kui vastav režiim on sisse lülitatud, võib auto teatud olukordades lahutada kasti mootorist või isegi valida vabakäigu. Sellisel juhul ei lubaks auto käiku uuesti sisse pannes valida kiirusele mitte sobivat käiku.

Nii välditakse näiteks olukorda, kus rullnokk vahetab käike alla, et kuulata summuti paukumist ning algaja juht paneb foori tagant sõites kolmanda käigu sisse.

Tehnoloogia võib aidata kütust kokku hoida ning vähendada käigukasti ja siduri kulumist.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Mercedes-Maybach esitleb augustis uut "üllatusmudelit"

Mercedes-Benzi disainijuht Gordon Wagner teatas, et Maybach näitab veel sel kuul Pebble Beach Concours d'Elegance'il üht seni saladuses hoitud üllatust. 

Wagner postitas Instagrami video, kus räägib koos meeskonnaga põgusalt uuest autost, mis väidetavalt saab väga ilus olema. Videos ei näidata küll valmis mudelit, kuid laual olevate skitside abil on näha, et see üllatus on laenanud mitmeid detaile 2015. aasta Concept IAA ja 2016. aasta Maybach 6 ideeautodelt. 

Brittide Autocari andmetel on tegu Maybach 6 ideeauto kabriolettversiooniga, mis peaks tulevikus hakkama võistlema Rolls Royce Wraithi katuseta versiooniga. Kuigi Maybach 6 on iseenesest ideeauto, peaks see lähiaastatel ka tootmisse jõudma, seda kusjuures võimsa V12 mootoriga. Selles kontekstis oleks loogiline, et luksuslikule masinale lisanduks ka kabriolettversioon. 

Pebble Beach Concours d'Elegance algab 17. augustil. Võib oodata, et järgneva pooleteise nädala jooksul tiksub üllatusmasina kohta veel informatsiooni, et siis näitusel autot täielikult esitleda. 

Märksõnad: autouudised
mercedes mercedes-benz maybach 6 ideeauto
Jaga: