Jeremy Clarkson sattus haiglasse

Jeremy Clarksonist sai kopsupõletiku tõttu teine “The Grand Tour’i” saatejuht, kes lähikuudel haiglasse sattus.

57-aastane saatejuht sattus haiglasse Hispaania saarel Mallorcal, kus ta perega puhkas. Clarkson postitas Instagrami foto, kus näitab käele paigaldatud kanüüli. Ahelsuitsetaja ja pitsi mitte sülitav Clarkson ütles, et ta peab haiglas üsna pikalt olema. “See on tõsiselt häiriv, sest ma pole alates 1978. aastal tööle hakkamisest päevagi puhanud,” kirjutas ta.

Clarkson palub ka taevase isa abi, sest kolmest saatejuhist on jalgadel ainult James May.

“The Grand Tour” jätkab sel nädalal teise hooaja filmimist.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Toyota patenteeris manuaalkasti, mis vahetub ise vabakäigule

Toyota registreeris jaanuaris USA patendiametis manuaalkasti, mis suudaks ise vabakäigule vahetuda.

Käigukast paistab olevat tavaline manuaalkast käigukangi ja siduripedaaliga. Kuid sidurit ja käike saab vahetada ka auto ise. Kui vastav režiim on sisse lülitatud, võib auto teatud olukordades lahutada kasti mootorist või isegi valida vabakäigu. Sellisel juhul ei lubaks auto käiku uuesti sisse pannes valida kiirusele mitte sobivat käiku.

Nii välditakse näiteks olukorda, kus rullnokk vahetab käike alla, et kuulata summuti paukumist ning algaja juht paneb foori tagant sõites kolmanda käigu sisse.

Tehnoloogia võib aidata kütust kokku hoida ning vähendada käigukasti ja siduri kulumist.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Mercedes-Maybach esitleb augustis uut "üllatusmudelit"

Mercedes-Benzi disainijuht Gordon Wagner teatas, et Maybach näitab veel sel kuul Pebble Beach Concours d'Elegance'il üht seni saladuses hoitud üllatust. 

Wagner postitas Instagrami video, kus räägib koos meeskonnaga põgusalt uuest autost, mis väidetavalt saab väga ilus olema. Videos ei näidata küll valmis mudelit, kuid laual olevate skitside abil on näha, et see üllatus on laenanud mitmeid detaile 2015. aasta Concept IAA ja 2016. aasta Maybach 6 ideeautodelt. 

Brittide Autocari andmetel on tegu Maybach 6 ideeauto kabriolettversiooniga, mis peaks tulevikus hakkama võistlema Rolls Royce Wraithi katuseta versiooniga. Kuigi Maybach 6 on iseenesest ideeauto, peaks see lähiaastatel ka tootmisse jõudma, seda kusjuures võimsa V12 mootoriga. Selles kontekstis oleks loogiline, et luksuslikule masinale lisanduks ka kabriolettversioon. 

Pebble Beach Concours d'Elegance algab 17. augustil. Võib oodata, et järgneva pooleteise nädala jooksul tiksub üllatusmasina kohta veel informatsiooni, et siis näitusel autot täielikult esitleda. 

Märksõnad: autouudised
mercedes mercedes-benz maybach 6 ideeauto
Jaga:

Mazda esitleb varsti uut sädemevaba bensiinimootorit

Mazda tippjuhid rääkisid veel eelmisel nädalal entusiastlikult, kuidas nemad hetkel elektriautodele liialt ei panusta ning otsivad sisepõlemismootoritele järjest efektiivsemaid ja paremaid lahendusi. 

Mazda SkyActiv mootorid on osutunud äärmiselt efektiivseks ning suudavad tänu mootorites saavutatavale kõrgele kompressioonile saavutada sisuliselt hübriidautodega võrreldavat kütusekulu. SkyActiv II perekonna mootorid astuvad aga sammu edasi ning nendes jõuallikatest peaks kaduma bensiinimootoritega traditsiooniliselt kaasas käivad küünlad. SkyActiv II mootorites plahvatab kütus suure rõhu tõttu, paljuski sarnaselt diiselmootoritega. 

Mazda plaanib uut mootorit esitleda septembris toimuval Frankfurdi autonäitusel, oktoobris Tokyo näitusel tahetakse see mootori juba esimesse ideeautosse panna. Esimesena peaks uue mootori endale saama uus Mazda3, misjärel liigub tehnoloogia tasapisi ka teiste mudeliteni. 

Märksõnad: autouudised
mazda3 skyactiv skyactiv ii hcci
Jaga:

Haruldane Ferrari Sergio maksab rohkem kui neli miljonit eurot

Hollandis on müügis üks vähestest Ferrari Sergio roadsterist. Veidi enam kui 100 kilomeetrit läbinud itaallase eest küsitakse 4,3 miljonit eurot.

Sergiot näidati esmakordselt 2013. aasta Genfi näitusel. Šveitsis tõmmati kate Ferrari ja Pininfarina ühiselt ideeautolt, mis oli austusavaldus Sergio Pininfarinale. Kaks aastat hiljem jõudis sama auto uuesti Genfi, siis aga juba kuues, milles teda tootma hakati.

Ferrari valmistas vaid kuus Sergiot ning neist ühe hind ületas kahe miljoni piiri. Nüüd on hind veelgi kerkinud.

Sergio alustas elu Ferrari 458 Spiderina, kuid Ferrari ja Pininfarina insenerid ja disainerid ehitasid selle ümber. Masinat viib edasi 4,5-liitrine V8, mis toodab 605 hj (445 kW) ja 540 Nm.

Märksõnad: autouudised
Jaga: