Italdesign leidis viiele Zerouno hüperautole omaniku

Genfi autonäitusel tutvustatud süsinikkiust kerega Zerouni hüperauto ja neli tema venda leidsid mõni kuu pärast messi omanikud. Seda vaatama kupeeauto 1,4 miljoni euro suurusele hinnale.

Italdesign tähistab mudeli edu nõnda, et saadab šassiinumbriga 002 mudeli USAsse Pebble Beach Concours d’Elegance’i messile.

Hiljaaegu loodud Italdesign Automobili Speciali kaalub, kas kupee edu seljas ratsutades tasuks luua ka roadster. Tootja ütles, et praegu käib analüüs, mis määrab, kas katuseta auto valmib või ei.

Kui roadster peaks valmima, siis see kasutab kupee 5,2-liitrist V10 mootorit. Ajam käib välja 610 hj (449 kW) ja 560 Nm.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Haruldane Ferrari Sergio maksab rohkem kui neli miljonit eurot

Hollandis on müügis üks vähestest Ferrari Sergio roadsterist. Veidi enam kui 100 kilomeetrit läbinud itaallase eest küsitakse 4,3 miljonit eurot.

Sergiot näidati esmakordselt 2013. aasta Genfi näitusel. Šveitsis tõmmati kate Ferrari ja Pininfarina ühiselt ideeautolt, mis oli austusavaldus Sergio Pininfarinale. Kaks aastat hiljem jõudis sama auto uuesti Genfi, siis aga juba kuues, milles teda tootma hakati.

Ferrari valmistas vaid kuus Sergiot ning neist ühe hind ületas kahe miljoni piiri. Nüüd on hind veelgi kerkinud.

Sergio alustas elu Ferrari 458 Spiderina, kuid Ferrari ja Pininfarina insenerid ja disainerid ehitasid selle ümber. Masinat viib edasi 4,5-liitrine V8, mis toodab 605 hj (445 kW) ja 540 Nm.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

BMW kutsub välismaiseid tootjad panustama Saksamaa transpordifondi

Välismaised autotootjad peaksid panustama Saksamaa fondi. Fond loodi linnade taristu uuendamiseks.

“See saadaks hea signaali, kui nad osaleksid,” rääkis BMW tegevjuht Harald Krüger lehele Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung. BMW, Daimler ja Volkswagen Grupp jõudsid möödunud kolmapäeval valitsusega kokkuleppele. Selle alusel panustavad pooled võrdselt fondi, et eraldada taristu arendamiseks pool miljardit eurot. Fond hakkab toetama kohalikke omavalitsusi heitgaasidevastases võitluses. Lisaks kasutatakse raha uute liiklust sujuvamaks muutvate süsteemide kasutusele võtmiseks.

Krüger ütles, et veel pole teada, kui palju BMW maksab fondi. See sõltub nende turuosast Saksamaal. Mullu oli see 9,2%. Eespool oli Daimler 10,4 ja Volkswagen 19,6 protsendiga.

“Hetkel on kolm Saksa tootjat selgesõnalised oma osalust kinnitanud, teised pole veel teemat kommenteerinud,” ütles tegevjuht.

Sama kokkuleppe järgi uuendatakse 5,3 miljoni diiselauto mootoritarkvara, et vähendada ohtlike lämmastikoksiidide õhku paiskamist.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Volkswagen vaatab insipratsiooni saamiseks Tesla suunas

Maailma suurim autotootja Volkswagen vaatab miinuses oleva Tesla poole, et koguda neilt inspiratsiooni oma põhitegevuste arendamiseks, rääkis brändi tegevjuht Herbert Diess.

Kui Diessilt küsiti, kes on nende peamised rivaalid, siis ütles ta Volkswageni siseajakirjale, et Vanas Maailmas on nende peamisteks konkurentideks Toyota, Hyundai ja Prantsusmaa autotootjad. “Uues Maailmas on selleks Tesla,” ütles Diess.

Tesla ambitsioonikas plaan toota suures koguses elektriautosid muudab autotootjad närviliseks, sest vanad tootjad keskenduvad peamiselt sisepõlemismootoritele.

Tesla müüs mullu ligi 84 000 autot, Volkswagen aga ligikaudu kuus miljonit. “Tesla on meie konkurent, kes omab võimeid, mida meil hetkel pole,” rääkis Diess.

Ta tõi välja, et pea pooled Tesla insenerid on tarkvarainsenerid, lisades, et neil on head elektrimootorid, kiirlaadijate võrgustik, isejuhtimist võimaldav tehnoloogia ning nende autod on netiga ühenduses. Ka on Teslal uus viis autosid klientidele toimetada.

Märksõnad: autouudised
Tesla
Jaga:

Volvo lubab oma mootoreid Geelyl kasutada

Volvo sai kokkuleppele emafirmaga Geely ning lubab sel osasid mootoreid kasutada. Kaks autotootjat jagavad juba tehnoloogiat läbi ettevõtte Lynk & CO.

Hiinlastele kuuluv Zhejiang Geely Holding Group omab nii Geely, Volvot kui ka Lynk & CO’d. Esimene Volvo mootoriga Geely mudel peaks müügile jõudma tuleval aastal. See auto hakkab kasutama uut 1,5-liitrist turboga varustatud bensiinimootorit. Volvo lõi selle ajami väiksemate mudelite tarbeks.

Volvo peaks hiljem andma Geelyle ka 2-liitrise turbomootori. Kõik kolm ettevõtet hakkavad jagama ühiselt arendatud platvormi.

Märksõnad: autouudised
Geely
Jaga: