Video: Mis juhtub, kui tagumises reas turvavöö kinnitamata jätta

Kuigi Eestis on olukord suures plaanis juba päris heaks läinud, ei viitsi osa inimestest sellegipoolest tagumises reas istudes teinekord turvavööd peale panna. Seda eriti näiteks taksoga sõites või olukordades, kus tagumisele reale poeb rohkem kui kaks inimest. 

Ameeriklastel on sarnased probleemid ning IIHS otsustas videode abil demonstreerida, mida turvavöö kinnitamata jätmine kaasa võib tuua. 

Kui veel eelmise sajandi teises pooles olid üldjuhul auto tagumises reas istumine esireast turvalisem, siis üha suurem tähelepanu juhi ja kaasreisija turvapatjadele jt turvasüsteemidele on kaasa toonud tagumises reas istujate turvalisuse suhtelise languse. Kui kõik turvavööd ja asjad on kinnitatud ning juhil on ka piisavalt ruumi, on taga jätkuvalt igati turvaline reisida, kuid seda vaid niikaua, kuni see turvavöö kinni on. 

Kõige suurem eksiarvamus on aga see, et turvavöö lahti jätmisel ei ohustata kedagi peale iseeneda. Nagu allolevalt videolt näha, lendab kinnitamata inimene suure hooga eesistuja istmesse, saades niimoodi ise vigastada, kuid vigastades potentsiaalselt ka eesistujat. 

Ohtlik värk. Turvavööd kinni! 

Märksõnad: autouudised
kokkupõrketest turvavöö
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Nissani uus meelitusvideo rõhub voolujoonelisusele, sujuvusele

Uue Nissan Leafi esitluseni on vaid veidi rohkem kui üks kuu. Seega on taas käes aeg järjekordseks meelitus- ja meeldetuletusvideoks. Sel nädalal näidatakse uue Leafi siluetti, mis loob masinast voolujoonelise ja efektiivse ilme. 

Kuigi üksikasjade osas ollakse, nagu ikka, kitsid, on teaseri teemaks sujuvus, mis väljendub kohe alguses aerodünaamiliselt voolujoonelises kujus, pakkudes niimoodi olemasoleva energiaga võimalikult pikka sõidukaugust. Lisaks toob see endaga kaasa ka teise meeldiva boonuse - auto on vaiksem. Nissani sõnul on said nad autot disainides inspiratsiooni lennukitiibadest, kuigi reaalsuses kõlab see pigem reklaamitrikina. 

Nissani vihjab reklaamis, et uus Leaf on ka sujuv ja mugav, mis võib tähendada pehmet vedrustust. See on muidugi juba maitse asi ning näiteks kurvilistel teedel ei pruugi "ujuv" auto üldse meeldiv olla. 

Aga küllap neid detaile näidatakse juba 6. septembril auto ametlikul esitlusel. 

Märksõnad: autouudised
leaf elektriauto
Jaga:

Toyota ja Mazda ehitavad koos uue tehase, Toyotast saab Mazda väikeaktsionär

Autotootjate vaheline koostöö on aasta aastalt suurenenud ning kulude kokkuhoiu nimel kasutatakse üsna ohtralt üksteise detaile. Veidi harvem tuleb ette seda, et kaks autotootjad ehitavad koos täiesti uue tehase. 

Jaapani väljaanne Nikkei teatas aga, et just seda Toyota ja Mazda plaanivad. Toyota saab kokkuleppe korras endale viieprotsendilise osaluse Mazda Motor Corpis ning üheskoos hakatakse elektriautode jaoks vajalikku tehnoloogiat arendama. Ühiselt rajatakse USA-sse ka uus autotehas, ehkki asukoht pole hetkel veel lõplikult paigas. 

USA-s tegutsevad autotootjad on mõnevõrra hädas sealse presidendi Donald Trumpiga, kes ähvardab Mehhikost autosid importivatele tootjatele täiendava tollimaksu kehtestada. Trump on tüli kiskunud ka Toyotoga, kuigi peale Toyota avaldust, et viie aasta jooksul plaanitakse USA-sse investeerida 10 miljardit dollarit, on president rahulikumaks jäänud. Uue autotehase rajamist võtaks Trump aga kahtlemata suure võiduna, kuna üks tema valimislubadusteste oli USA-s taastada vahepeal odavama tööjõukuluga riikidesse liikunud tootmistöökohad. 

Toyota jaoks on antud koostöölepe aga järjekordne samm Jaapani autoturu konsolideerumise suunas, sest viimaste aastate jooksul on vähemal või rohkemal määral koostööd alustatud ka mitmete teiste Jaapani autotootjate, näiteks Nissani ja Suzukiga. 

Märksõnad: autouudised
mazda usa trump autotehas
Jaga:

Elektriline Mini valmib Suurbritannias Brexiti ebakindlusest hoolimata

BMW tegevjuht Harald Krüger teatas, et nad ehitavad uue elektrilise Mini Suurbritannia ning seda olukorras, kus brittide valitsus pole neisse mingisugust kindlust süstinud ega garantiisid andnud.

“Võimudega polnud meil ühendust,” ütles Krüger teisipäeval BMW teise kvartali majandustulemustest rääkides. BMW teatas möödunud kuul, et Mini tehases Oxfordis hakatakse 2019. aastal elektrilist Mini kokku panema. Tootja ütles siis, et valitsus ei arutanud nendega, millised saavad olema maksud Euroopa Liidu liikmesriikide ja brittide vahel.

Juulis kirjutas Reuters kahele allikale toetudes, et brittide valitsus nägi vaeva Toyota ligi 300 miljoni euro suuruse investeeringu saareriiki jätmiseks.

Märksõnad: autouudised
BMW
Jaga:

Elektrilist Mercedes-Benzi hakatakse Düsseldorfis tootma

Daimler on valmis elektrilise Mercedes-Benz Sprinteri tootmiseks.

Mercedes alustas möödunud aastal järgmise põlvkonna Sprinteri, mis suudaks kasutada liikumiseks ka elektrienergiat, disainimist. Toona ütles tootja, et kaubik jõuab turule 2018. või 2019. aastal.

Mercedes disainib väikebussi selliselt, et see suudaks vajadusel toetada isejuhtimise ja elektrienergia tehnoloogiaid. Saksa tootja sai ettevõttelt Hermeselt tellimuse. Nimelt soovivad nad 2020. aastaks saada 1500 Sprinter ja Vito elektribussi. Logistikafirma tahab 2025. aastaks sõita Saksa linnade keskosas vaid elektrit kasutades.

Mercedes-Benzi busside juht Volker Mornhinweg ütles, et elektritehnoloogia on see, mis muudab kommertssõidud efektiivsemaks. “Viimane miil transpordis peab olema keskkonnasõbralik ja heitgaasivaba. Mul on hea meel uuesti teatada, et paneme elektrilise väikebussi uuesti tootmisesse. Tegime seda ka juba 2011. aasta,” rääkis ninamees.

Saksa tootja otsustas, et elektrilisi väikebusse hakatakse ehitama Düsseldorfis tehases. Kompleksi sobivaks ehitamine läheb maksma 300 miljonit eurot. Samas tehases valmistatakse ka tavalist järgmise põlvkonna Sprinterit.

Märksõnad: autouudised
Jaga: