Sakslased plaanivad ehitada oma Gigafactory

Koos elektriautode turule tulekuga hakkab kiirelt kasvama ka nõudlus akude järele. Hetkel on maailma suurimaks Samsung, kui Tesla saab oma Gigafactory täiel mahul tööle, tõuseb teisele kohale just Tesla. Akutootmise ambitsioonid on aga ka Saksamaal, kus teatati uue, Gigafactoryle sarnase mastaabiga akutehase rajamise plaanidest. 

Saksamaal "gigafactory" ehitab Terra E Holding GmbH, mis on 17 erineva Saksa firma loodud ühine ettevõte, millel on olemas ka riigi toetus. Tegemist on ühe vähese akutehasega, mille tootmismaht peaks Tesla Gigafactoryga konkureerida suutma, ehkki lõpuks on Gigafactory tootmisvõimsus ikkagi mõnevõrra suuremaks projekteeritud. Saksamaa tehas peaks aastas valmistama 35 GWh eest akusid. 

Samas läheb kõne all oleva tehase valmimiseks veel üsna mitu aastat. Praeguste plaanide kohaselt tahetakse kopp maasse lüüa 2019. aasta lõpus ning tehas peaks lõplikult valmima alles 2028. aastal. 

Võrdluseks, hinnangute kohaselt peaks kogu maailma akutootmise võimekus olema hetkel vaid umbes 100 GWh. Tesla Gigafactory lisab sinna juba lähiaastatel viisaka koguse, sama teevad ka mitmed teised veidi väiksemad hetkel ehitusfaasis tehased, kuid Terra E Holdingu plaan tõstab ka nemad kiirelt akutootmise tipptegijate hulka. Samuti annab see uut hoogu Saksamaale, kus autotootjad peavad mingi hetk kehva maine käes diiselmootoritest loobuma hakkama. 

Märksõnad: autouudised
li-ion saksamaa tesla gigafactory
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Elektriline Mini valmib Suurbritannias Brexiti ebakindlusest hoolimata

BMW tegevjuht Harald Krüger teatas, et nad ehitavad uue elektrilise Mini Suurbritannia ning seda olukorras, kus brittide valitsus pole neisse mingisugust kindlust süstinud ega garantiisid andnud.

“Võimudega polnud meil ühendust,” ütles Krüger teisipäeval BMW teise kvartali majandustulemustest rääkides. BMW teatas möödunud kuul, et Mini tehases Oxfordis hakatakse 2019. aastal elektrilist Mini kokku panema. Tootja ütles siis, et valitsus ei arutanud nendega, millised saavad olema maksud Euroopa Liidu liikmesriikide ja brittide vahel.

Juulis kirjutas Reuters kahele allikale toetudes, et brittide valitsus nägi vaeva Toyota ligi 300 miljoni euro suuruse investeeringu saareriiki jätmiseks.

Märksõnad: autouudised
BMW
Jaga:

Elektrilist Mercedes-Benzi hakatakse Düsseldorfis tootma

Daimler on valmis elektrilise Mercedes-Benz Sprinteri tootmiseks.

Mercedes alustas möödunud aastal järgmise põlvkonna Sprinteri, mis suudaks kasutada liikumiseks ka elektrienergiat, disainimist. Toona ütles tootja, et kaubik jõuab turule 2018. või 2019. aastal.

Mercedes disainib väikebussi selliselt, et see suudaks vajadusel toetada isejuhtimise ja elektrienergia tehnoloogiaid. Saksa tootja sai ettevõttelt Hermeselt tellimuse. Nimelt soovivad nad 2020. aastaks saada 1500 Sprinter ja Vito elektribussi. Logistikafirma tahab 2025. aastaks sõita Saksa linnade keskosas vaid elektrit kasutades.

Mercedes-Benzi busside juht Volker Mornhinweg ütles, et elektritehnoloogia on see, mis muudab kommertssõidud efektiivsemaks. “Viimane miil transpordis peab olema keskkonnasõbralik ja heitgaasivaba. Mul on hea meel uuesti teatada, et paneme elektrilise väikebussi uuesti tootmisesse. Tegime seda ka juba 2011. aasta,” rääkis ninamees.

Saksa tootja otsustas, et elektrilisi väikebusse hakatakse ehitama Düsseldorfis tehases. Kompleksi sobivaks ehitamine läheb maksma 300 miljonit eurot. Samas tehases valmistatakse ka tavalist järgmise põlvkonna Sprinterit.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Tesla Model Y rajatakse Model 3 platvormile

Elon Musk sõi oma märtsikuiseid sõnu ning teatas, et raha ja lihtsuse huvides ehitatakse odavam Model Y linnamaastur Model 3 platvormile.

Meeskond veenis tegevjuhti, et omaette platvorm võtaks rohkem aega ja oleks kulukam. Kui Model Y-le arhitektuur arendada, saaks masin valmis alles 2022. aastal. Nüüd aga on võimalus, et linnamaastur valmib ülejärgmiseks aastaks.

Muski jutust jäi ka mulje, et nimi Model Y ei ole raudpolt kindel. See tähendab, et võib-olla me ei näegi mudelitest kokku pandud nimenalja S3XY.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Spioonifotod uuest Aston Martin V8 Vantage'ist

Aston Martinil on teatavasti spioonidega erisuhe ning püüdes päris elu James Bondidest sammukese eespool püsida otsustati vabatahtlikult avalikustada "spioonifotod" uhiuuest Vantage'ist. Selline kontrollitud käitumine loob parema võimaluse ka partnerite, antud juhul Pirelli reklaamimiseks. 

Esimesel vaatlusel hakkavad silma sarnasused 2015. aasta Bondi-filmis "Spectre" esinenud DB10-ga. Muidu võrdlemisi rahulikele joontele lisavad agressiivsema ilme tahapoole valguvad kitsad esituled ning varasemast suurem esivõre. DB10-lt on üle võetud ka külgedel kohe esirataste taga olevad õhutusavad, samuti hästi kitsad tagatuled. 

Ülejäänud on maskeeringu alt keeruline tuvastada. Kindlalt pole teada ka kõik tehnilised andmed, kuigi uue Vantage'i kahe turboga 4,0-liitrine V8 pärineb Mercedes-AMG-lt ning toodab 510 hobujõudu. 

Aston Martini juhi Andy Palmeri sõnul esitletakse masinat veel selle aastanumbri sees, mis võiks parimal juhul tähendada näiteks juba septembris toimuvat Frankfurdi autonäitust. 

Märksõnad: autouudised
vantage mercedes-amg db10 bond
Jaga: