Video: JLTV - sõiduk, mis asendab sõjaväemaastur Humvee

USA sõjavägi vahetab 1980. aastatel arendatud Humvee maasturid välja sõidukiga, mis kannab nime Joint Light Tactical Vehicle (JLTV).

JLTV soomus suudab paremini vastu pidada miinide ja isevalmistatud lõhkekehade plahvatustele. Sel on reguleeritav vedrustus ja tuunitud General Motors’i 6,6-liitrine turbodiisel V8 mootor. Ajam käib välja ligi 340 hobujõudu (254 kW). Soomussõiduk kaalub ligi 10 tonni.

Oskosh Defence valmistab JLTV’sid esialgu 5000. Kui USA valitsus kiidab nendele kasutusele võtmise heaks, siis toodetakse neid ligikaudu 55 000. Üks masin maksab veerand miljonit dollarit.Märksõnad: autouudised
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Ferrari ei taha oma tulevast sportmaasturit kuidagi sportmaasturiks nimetada

Ferrari tahab autoturule luua uue niši. Nimelt ei saa nemadki kõrvalt vaadata, kuidas suuremate autode eest suuri summasid makstakse ning Lamborghini, Jaguar ja Porsche kõik selle kasumi enda taskusse panevad. Seega on hakkanud liiklema jutud, justkui valmistaks Ferrari ette nelja kohaga "sportmaasturit". Väidetavalt on masin juba arenduses ning hetkel viidatakse sellele ettevõtte sees kui F16X-ile. 

Ferrari on aga traditsiooniliselt kiirete ja nobedate sportautode tootja ning maastur, ükskõik kui väike see ka pole, lihtsalt ei sobi nende mainega kokku. Kui aga nõudlus on olemas, siis tuleb leida lahendus ning otsibki Ferrari väidetavalt uut nišši või uut nime, kuidas oma tulevast keskmisest veidi suuremat autot nimetada. 

Jätkuvalt Ferrari ja ka FCA tegevjust Sergio Marchionne on nimelt väga konkreetselt öelnud, et Ferrari hakkab sportlikke maastureid tootma vaid üle tema laiba. Marchionne sõna aga maksab, näiteks on ta suutnud Ferrari tootmismahu suurest vastuseisust hoolimata 10 000 autoni tõsta. Kui aga Ferrari sees suudetakse leida niiöelda Ferrari pereautole oma nimetus, ei pea Marchionne oma sõnu sööma ning samas saab Ferrari nautida suuremate autodega kaasnevaid kopsakaid kasuminumbreid. 

Märksõnad: autouudised
marchionne f16x
Jaga:

Video: Ford Mustangil on naabrite närvide säästmiseks spetsiaalne vaikne töörežiim

Ford toob uue 2018. aasta Mustangi ostmiseks juurde uue argumendi - muidu sportliku auto saab kodust lahkudes nii vaikseks muuta, et see enam naabreid ei häiri. 

Kogu idee sai alguse, kui Fordi kliendirahulolu eest vastutav Steve von Foerster üks õhtu Shelby GT350-ga kodus garaaži tagurdas ja pahur naaber selle lärmi peale politsei kutsus. Kuigi Mustangis oleva V8 hääl mängib ehk suurt rolli selle auto ostmisel, peab samal ajal mõtlema ka naabrite peale ning nii lisaski Ford uuele Mustangile vaikse töörežiimi, mille saab automaatselt aktiveerida näiteks igal hommikul koduhoovist välja sõitmiseks. 

Fordi sõnul on tegu esimese sellelaadse süsteemiga. 

Kui Mustangi omanik on majade vahel välja sõitnud, saab juba sisse lülitada natuke häälekamad töörežiimid ning tunda rõõmu mootori kaugele kõlavatest möiretest. 

Märksõnad: autouudised
mustang
Jaga:

Video: Tesla Model 3 esmamuljed

Tuntud YouTube’i kasutaja Marques Brownlee ehk MKBHD rääkis esimesest kogemusest Tesla Model 3-ga.
Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: Walter Röhrl ja Mark Webber proovivad uut Porsche 911 GT2 RS-i

Porsche tuli välja klipiga, mis ilmestab, et värske 911 GT2 RS mudeliga saab nii kiiresti kui ka lõbutsedes.
Märksõnad: autouudised
Jaga: