Videod: kuidas Porsche 911 Turbo S Exclusive Series’i mudel kuldseks võõbatakse

Porsche näitab, kuidas üks viiessajast 911 Exclusive Series’i mudelitest saab kuldse tooni.Märksõnad: autouudised
Jaga:

Rolls-Royce otsib viisi, kuidas mudelite hulka kasvatada

Suurbritannia tootja, kes eelmisel nädalal tutvustas maailma verivärsket kaheksanda põlvkonna luksusautot Phantomit, otsib kuulujuttude järgi võimalusi, kuidas pakkuda klientidele suuremat valikut.

Luksusmargi juht Torsten Müller-Ötvös tunnistas Autocar’ile, et hetkel puudub surve laiendamiseks. Möödunud aastal osteti rohkem kui 4000 Rolls-Royce’i. See arv peaks pärast 2019. aastat kasvama 5000ni. Siis tuleb müügile ka luksustootja esimene linnamaastur, mis kannab nime Cullinan. Ötvos usub, et linnamaastur toob neile juurde uusi kliente.

Rolls-Royce peab ja tahabki olla ettevaatlik oma toodanguga. Liiga palju luksusmargi autosid tänaval mõjuks kehvasti eksklusiivsusele. Seetõttu on ka rohkemate mudelite pakkumine paras peavalu ning juhtkond teab seda. Seetõttu ei tule uus Phantom kupee ja kabriolett kerega. Rolls-Royce kinnitas ka, et Ghost mudelist väiksemat masinat nad ei ehita.

Igatahes ehitab Rolls uuele arhitektuurile järgmise põlvkonna Ghost, Wraith ja Dawn mudeli. Selle asemel, et ehitada uusi mudeleid, keskendutakse tõenäoliselt ühekordsetele autoprojektidele.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Vesinikautode levik takerdub üha uute probleemide otsa

Vesinikuautode levik kohtab üha uusi takistusi. Kui elekter on sisuliselt igas majapidamises olemas, siis vesinikuautode kasutamise eelduseks on laialdase vesinikutanklate võrgustiku rajamine. 

Vesinikutanklad on aga kallid ning kuna elektriautode sõiduulatus ja hind liigub üha lähemale sisepõlemismootoriga masinatele, kaob ka riiklikel institutsioonidel suurem huvi vesinikutanklate võrgustiku laiendamiseks. Kui hetkel on enam-vähem toimiv tanklate võrgustik rajatud USA-s Californiasse, siis sama taheti teha ka idarannikul. Esialgsest plaanist rajada suveks sinna 12 vesinikutanklat on tänaseks alles jäänud 4, mis valmivad alles aasta lõpus. 

Isegi Californias on vesinikutanklate rajamine aeglustumas. Kogu osariigis on hetkel töös alla 30 vesinikutankla. 

Väga suur pole nõudlus ka Toyota vesinikuauto Mirai järele, mida esimese poolaastaga müüdi USA-s vaid 708 tükki. See on vaid murdosa näiteks Teslade müüginumbritest. 

Mõneti paremini läheb Toyotal Jaapanis, kus vesinikuautod ning ka infrastruktuur naudivad suuri riigipoolseid toetusi. Samas on Toyota igaks juhuks investeerimas ka elektriautodesse. 

Märksõnad: autouudised
mirai vesinikuauto kütuseelement vesinik
Jaga:

Consumer Reports taastas Teslade kõige kõrgema turvalisushinnangu

Consumer Reports teatas kevadel, et pärast alandab Tesla autode turvalisushinnangut. Probleem kerkis esile peale seda, kuid Tesla otsustas autod varustada uuema, teise põlvkonna Autopiloti sensorite ja muu riistvaraga. Paraku vajasid need uued sensorid kalibreerimist ja Tesla deaktiveeris näiteks automaatse hädapidurduse. Lisaks läks Teslal uute sensorite tööle saamisega planeeritust mitu kuud kauem ning mingi hetk ei jõudnud Consumer Reports seda lihtsalt enam ära oodata. 

Aprillis aktiveeris Tesla hädapiduri uuesti, kuid seda ainult kiirusel kuni 40 km/h. Juuli alguses hakkas see tööle ka maanteel ning  nüüd teatas Consumer Reports, et tõstis taas Tesla turvalisushinnangu kõrgeimale tasemele. 

Kui USA-s autode turvalisust hindav NHTSA hakkab automaatset hädapidurdust ametlikult nõudma kõikidelt autodele alates 2022. aastast, siis Consumer Reports soovitab tungivalt see võimalikult vara kasutusele võtta. 

Märksõnad: autouudised
model s model x aeb hädapidurdus nhtsa
Jaga: