Uuringu järgi sooviks viie aasta pärast 40% juhtidest osta elektriauto

Dalia küsitles üle maailma 43 000 inimest 52 riigist ning uuris, kui väga soovivad nad tulevikus elektriauto osta.

Ligi kolmandik jänkidest vastas, et nad sooviksid järgmise viie aasta jooksul saada elektriauto omanikuks. Hiinas oli neid lausa 58%. Tai tulemus oli 66% veelgi parem. Kütusest loobuks lähiajal vaid 16% Jaapani juhtidest. See on ka Jaapani puhul arusaadav, sest nad toetuvad hübriididele ja näevad tulevikutehnoloogiana hoopis vesinikautot.

Kanadalastest soovib rohelist autot 31%, Mehhiko juhtidest aga 39%. Saksamaal soovib elektrimasinat iga viies juht. Saudi-Araabias oli neid aga 45%.

Uuringus selgus, et inimeste peamiseks mureks on elektriautode sõiduulatus. Kui aga autod ja taristu areneb, siis vähenevad needki hirmud. Paljud valiksid elektriauto, kui kütusehinnad peaksid tõusma.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Volkswagenist saab Saksa jalgpallikoondise peatoetaja

Volkswagenist saab Saksamaa jalgpallikoondise suurim eratoetaja. Tootja vahetab välja 45 aastat meeskonda toetanud Mercedes-Benzi.

Viis ja pool aastat kestev leping maailma suurima autotootja ja vutimeeskonna vahel algab 2019. aastal. Saksamaa asub järgmisel aastal Venemaal kaitsma maailmameistritiitlit.

Väidetavalt toetab Volkswagen meeskonda aastas 25 kuni 30 miljoni euroga. Arvestades jalgpalli populaarsust Saksamaal ja kogu maailmas, siis on see tootja pealt hea investeering. Varasemalt on Volkswagen toetanud kodulinna meeskonda väikese rahvusvahelise fännibaasiga VfL Wolfsburgi.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: kui “Top Gear” tõmbas Teslale vee peale

Autosaade “Top Gear” testis 2013. aastal Tesla Motors’i Roadsterit. Saatejuhid ja -tegijad lavastasid, et Roadsteri aku sai tühjaks ning lükkasid seda. “Top Gear” tegijad tunnistasid, et tegelikult aku tühjaks ei saanud ning nad tegid seda dramaatilisuse lisamiseks.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Mercedes teeb X-klassi esitlusest otseülekande

Mercedes kannab 18. juulil kella 14 paiku üle X-klassi luksuspikapi esitluse Kapplinnast. Enne seda saab aga nautida Nissan Navara põhjale ehitatavat X-klassi viimast testsõitu.

X-klass ehitatakse samale platvormile Nissan Navara ja Renault Alaskaniga ning see ei paista palju erinevat eelmisel aastal tutvustatud X-klassi ideeautost.Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: Jaguar esitles E-Pace'i spiraalpöördega

Jaguari tulevikuplaanide elluviimisel saab olema äärmisel oluline roll nende uuel crossoveri - E-Pace'il. Masinat on siin-seal juba pikemat aega näidatud, kuid nüüd toimus lõpuks ametlik esitlus. Et kogu üritust veelgi põnevamaks muuta, tegi E-Pace ka barrel rolli ehk spiraalpöörde. 

Uhiuus E-Pace sõitis suure hooga hüppesse, tegi 270-kraadise pöörde ning maandus 15 meetri kaugusel, pääsedes sellega ka Guinessi rekorditeraamatusse. 

Jaguar E-Pace on mõnevõrra väiksem, kui 2016. aastal esitletud F-Pace. Sellegipoolest mahub sinna mugavalt istumia viis inimest, kelle transpordiks saab kasutada hetkel kuni 300-hobujõulise 2,0-liitrsei turboga neljasilindrilise R-Dynamic mootori abi. E-Pace'il on ka üheksakäiguline automaatkäigusast ning nelivedu, kusjuures sisuliselt kogu mootori energia saab soovi korral vaid ühe telje peale saata. Loomulikult on valikus ka ohtralt erinevaid sõidurežiime, mis kohandavad käiguvahetused ja gaasipedaali tundlikuse jmt vastavalt vajadusele. 

Ka salongist leiab ohtralt tänapäevast tehnoloogiat, alates 10-tollisest puutetundlikust ekraanist, kvaliteetsest Meridian helisüsteemist kuni 4G ühenduste ja võrku ühendatud navigatsioonisüsteemini välja. 

Jaguar loodab, et E-Pace muutub kiiresti nende kõige populaarsemaks mudeliks, mis võib vabalt ka juhtuda. Näiteks IHS Marketi analüütikud usuvad, et 2019. aastal ostetakse kokku 61 500 E-Pace, moodustades seega peaaegu neljandiku kõigist müüdud Jaguari mudelitest. 

Märksõnad: autouudised
e-pace
Jaga: