FCA kutsub kontrolli 1,33 miljonit autot

Fiat Chrysler Automobiles teatas eelmise nädala lõpus, et vaatab kahe erineva probleemi tõttu üle 1,33 miljonit autot. Osa autodest võivad süttida ning mõnel ei pruugi turvapadi korrektselt töötada.

770 000 masinat vaadatakse üle, sest probleem juhtmestiku paigaldamises võib viia rooli turvapadja avanemiseni. Vea tagajärjel on viis inimest kergelt vigastada saanud. FCA sõnul võib juhe kuluda vastu rooli detaili ning lühise tõttu võib turvapadi avaneda. Sama viga võib ka põhjustada kojameeste iseseisvat tööd. Probleem puudutab 538 000 Dodge Journey, mis müüdi kõik Põhja-Ameerikasse ning 233 000 Fiat Freemonti. Freemonti müüdi üle maailma.

Tootja laseb spetsialistide kontrollida 565 000 autot, sest nende generaator võib põhjustada põlengu, mis pärsib ABS-i või surmab mootori. Selle tõttu on kaks inimest viga saanud. Kontrollitavate autode hulgas on Chrysler 300, Dodge Charger ja Dodge Challenger, Dodge Durango ja Jeep Grand Cherokee.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Volkswagenist saab Saksa jalgpallikoondise peatoetaja

Volkswagenist saab Saksamaa jalgpallikoondise suurim eratoetaja. Tootja vahetab välja 45 aastat meeskonda toetanud Mercedes-Benzi.

Viis ja pool aastat kestev leping maailma suurima autotootja ja vutimeeskonna vahel algab 2019. aastal. Saksamaa asub järgmisel aastal Venemaal kaitsma maailmameistritiitlit.

Väidetavalt toetab Volkswagen meeskonda aastas 25 kuni 30 miljoni euroga. Arvestades jalgpalli populaarsust Saksamaal ja kogu maailmas, siis on see tootja pealt hea investeering. Varasemalt on Volkswagen toetanud kodulinna meeskonda väikese rahvusvahelise fännibaasiga VfL Wolfsburgi.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: kui “Top Gear” tõmbas Teslale vee peale

Autosaade “Top Gear” testis 2013. aastal Tesla Motors’i Roadsterit. Saatejuhid ja -tegijad lavastasid, et Roadsteri aku sai tühjaks ning lükkasid seda. “Top Gear” tegijad tunnistasid, et tegelikult aku tühjaks ei saanud ning nad tegid seda dramaatilisuse lisamiseks.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Mercedes teeb X-klassi esitlusest otseülekande

Mercedes kannab 18. juulil kella 14 paiku üle X-klassi luksuspikapi esitluse Kapplinnast. Enne seda saab aga nautida Nissan Navara põhjale ehitatavat X-klassi viimast testsõitu.

X-klass ehitatakse samale platvormile Nissan Navara ja Renault Alaskaniga ning see ei paista palju erinevat eelmisel aastal tutvustatud X-klassi ideeautost.



Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: Jaguar esitles E-Pace'i spiraalpöördega

Jaguari tulevikuplaanide elluviimisel saab olema äärmisel oluline roll nende uuel crossoveri - E-Pace'il. Masinat on siin-seal juba pikemat aega näidatud, kuid nüüd toimus lõpuks ametlik esitlus. Et kogu üritust veelgi põnevamaks muuta, tegi E-Pace ka barrel rolli ehk spiraalpöörde. 

Uhiuus E-Pace sõitis suure hooga hüppesse, tegi 270-kraadise pöörde ning maandus 15 meetri kaugusel, pääsedes sellega ka Guinessi rekorditeraamatusse. 

Jaguar E-Pace on mõnevõrra väiksem, kui 2016. aastal esitletud F-Pace. Sellegipoolest mahub sinna mugavalt istumia viis inimest, kelle transpordiks saab kasutada hetkel kuni 300-hobujõulise 2,0-liitrsei turboga neljasilindrilise R-Dynamic mootori abi. E-Pace'il on ka üheksakäiguline automaatkäigusast ning nelivedu, kusjuures sisuliselt kogu mootori energia saab soovi korral vaid ühe telje peale saata. Loomulikult on valikus ka ohtralt erinevaid sõidurežiime, mis kohandavad käiguvahetused ja gaasipedaali tundlikuse jmt vastavalt vajadusele. 

Ka salongist leiab ohtralt tänapäevast tehnoloogiat, alates 10-tollisest puutetundlikust ekraanist, kvaliteetsest Meridian helisüsteemist kuni 4G ühenduste ja võrku ühendatud navigatsioonisüsteemini välja. 

Jaguar loodab, et E-Pace muutub kiiresti nende kõige populaarsemaks mudeliks, mis võib vabalt ka juhtuda. Näiteks IHS Marketi analüütikud usuvad, et 2019. aastal ostetakse kokku 61 500 E-Pace, moodustades seega peaaegu neljandiku kõigist müüdud Jaguari mudelitest. 

Märksõnad: autouudised
e-pace
Jaga: