Autojuhid kaotavad iga aasta parkimiskohta otsides tohutuid summasid

Erinevate riikide liiklusinfot kokku koguv INRIX analüüsis USA, Saksamaa ja Ühendkuningriikide autojuhtide parkimisharjumusi ning selgus, et parkimisel skeemitamisele kulutatakse iga aasta miljardeid eurosid. 

Liiklus- ja parkimisprobleemid eksisteerivad igal pool. Kui linnad kümneid, sadu aastaid tagasi ehitati, ei osatud lihtsalt tänapäevaste autode ja nende hulgaga arvestada. Linnaplaneerijad ja transpordiametnikud üritavad oma nägemuse järgi luua võimalikult kvaliteetset elukeskkonda, samas kui autojuhid otsivad võimalikult odavaid kohti oma auto parkimiseks. 

INRIX analüüsis 18 000 küsitlusele vastanud inimese andmeid ning selgus, et autojuhid kulutavad iga aasta tohutult ressursse parkimiskohti otsides. Kui keskmine ameeriklane kulutab selleks ajaliselt ja ka kütust põletades iga aasta 300 dollarit. Britid kulutavad parkimiskohtade otsingul iga aasta aga juba 830 eurot. Saksmaal on summa veelgi suurem - 900 eurot. 

Märkimisväärsetest kuludest hoolimata leiti, et parkimiskoha otsinguil kasutab selleks loodud mobiilirakenduste abi vaid vähem kui 10 protsenti juhtidest. See tähendab, et ülejäänud juhid võitlevad üksteisega pidevalt parkimiskohtade üle ja päeva lõpuks kaotavad nad kõik. 

Märksõnad: autouudised
inrix
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Uuendatud S-klassi kupee ja kabriolett näitavad end Frankfurdis

Mercedes-Benz näitab uuendatud S-klassi sedaani järgmisel aastal. Enne seda paljastatakse aga kupee ja kabriolett versioonid ning seda tehakse juba septembrikuus Frankfurdis.

Enamus kupee ja kabrioleti uuendusi pärinevad sedaanilt. Sealhulgas uued mootorid. Ajamite hulgas on ka 4-liitrine biturbo V8, mida pakutakse kahes seadistuses. Pole teada, kas ka S450 baasmootor - 3-liitrine V6 - jõuab teistesse mudelitesse. Küll aga on oodata V12 ajamiga versioone.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Mercedes kasvatas edu BMW ees

Juunis osteti 209 309 Mercedest ehk 11 protsenti rohkem kui aasta varem. Luksusmargi edu peamise konkurendi BMW ees kasvas paljuski tänu E-klassile ja värsketele linnamaasturitele.

BMW müük kasvas kaks protsenti ning eelmisel kuul registreeriti 192 873 autot. Kolmandat kohta hoidev Audi kasvas vaid protsendi ning nelja ringiga autosid osteti 170 650.

Poole aastaga leidis Mercedes omaniku 1,14 miljonile autole. Seda on möödunud aastaga võrreldes 14% enam. BMW, kes uuendab enda sedaane ja valmistub uute linnamaasturite turule toomiseks, kasvas kuue kuuga 5,2%. Nende autosid osteti 1,03 miljonit.

Kuigi BMW on öelnud, et nende eesmärk ei ole müüa võimalikult palju autosid, vaid teenida iga auto maksimaalse kasum. Samas lisas tegevjuht Harald Krüger, et nad tahavad võita tagasi suurima luksusautotootja tiitli.

Märksõnad: autouudised
BMW
Jaga:

Daimlerit süüdistatakse miljoni saastava auto müümises

Saksamaa Stuttgardi prokuratuur süüdistab Daimlerit rohkem kui miljoni lubatust rohkem õhku saastava auto müümises, kirjutab Saksa leht.

Kaks kuud tagasi viidi Daimleri kontorites ja muude hoonetes läbi läbiotsimisi. Seda kahtluse alusel, et Daimler võis teadlikult tarkvara abil heitgaaside kogusega manipuleerida.

Kohtudokumendi järgi müüs Daimler aastatel 2008 kuni 2016 rohkem kui miljon lubatust rohkem õhku saastavat mudelit, sealhulgas mitmeid Mercedes-Benzi mudeleid.

Daimleri esindaja ütles, et ta ei saa käimasolevat menetlust kommenteerida, lisades, et nad teevad ametivõimudega koostööd.

Mootorid, mille tarkvara võis aru saada, et tegemist on testiga ning jätsid see läbi endast puhtama mulje, kannavad koodnime OM 642 ja OM651. Pole välistatud, et kui pettus leiab kinnitust, siis võidakse keelata nende autode kasutamine. Daimler spekulatsioone ei kommenteerinud.

Märksõnad: autouudised
Daimler
Jaga:

Video: Novitec uuendas Tesla Model X’i väljanägemist

Novitec pani käed elektril töötava Model X’i külge ning andis sellele uue välimuse.

Märksõnad: autouudised
Jaga: