Uber vihjas, et otsib Waymoga kohtuvälist lahendit

Kuigi ühtegi ametlikku kinnitust veel ei ole, on hakanud liiklema jutud, nagu oleks Uber ja Waymo jõudmas kohtuvälisele kokkuleppele Waymost väidetavalt varastatud intellektuaalomandi kasutamise üle. Üks Uberi investor rääkis Bloombergile, et Uber otsib Waymo kaebuse osas kohtuvälist lahendit ning on optimistlik, et kokkuleppele jõutakse enne oktoobris algavat kohtuprotsessi. 

Uber on vahepeal üritanud kogu protsessiga viivitada ning seda edasi lükata, kuid kohtunik William Alsup on igasugused venitustaktikad üsna kindlalt maha surunud, ärgitades osapoole kõikide asjadega oktoobriks ühele poole saamast. 

Endine Google'i/Waymo insener Anthony Levandowsky, keda Waymo intellektuaalomandi varastamises ka süüdistatakse, keeldub jätkuvalt tunnistusi andmast. 

Waymo pole hetkel nende LIDARi tehnoloogia väärtuse osas ühtegi numbrit avalikult välja käinud. Samal ajal jätkavad mõlemad ettevõtted antud tehnoloogia kasutamist. Võib eeldada, et igasugune kokkulepe hõlmaks endas nii Uberi poolset rahalist maksed Waymole kui ka kohustust lõpetada Waymos välja arendatud sensorite kasutamine. 

Märksõnad: autouudised
kalanick waymo levandowsky
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Uuendatud S-klassi kupee ja kabriolett näitavad end Frankfurdis

Mercedes-Benz näitab uuendatud S-klassi sedaani järgmisel aastal. Enne seda paljastatakse aga kupee ja kabriolett versioonid ning seda tehakse juba septembrikuus Frankfurdis.

Enamus kupee ja kabrioleti uuendusi pärinevad sedaanilt. Sealhulgas uued mootorid. Ajamite hulgas on ka 4-liitrine biturbo V8, mida pakutakse kahes seadistuses. Pole teada, kas ka S450 baasmootor - 3-liitrine V6 - jõuab teistesse mudelitesse. Küll aga on oodata V12 ajamiga versioone.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Mercedes kasvatas edu BMW ees

Juunis osteti 209 309 Mercedest ehk 11 protsenti rohkem kui aasta varem. Luksusmargi edu peamise konkurendi BMW ees kasvas paljuski tänu E-klassile ja värsketele linnamaasturitele.

BMW müük kasvas kaks protsenti ning eelmisel kuul registreeriti 192 873 autot. Kolmandat kohta hoidev Audi kasvas vaid protsendi ning nelja ringiga autosid osteti 170 650.

Poole aastaga leidis Mercedes omaniku 1,14 miljonile autole. Seda on möödunud aastaga võrreldes 14% enam. BMW, kes uuendab enda sedaane ja valmistub uute linnamaasturite turule toomiseks, kasvas kuue kuuga 5,2%. Nende autosid osteti 1,03 miljonit.

Kuigi BMW on öelnud, et nende eesmärk ei ole müüa võimalikult palju autosid, vaid teenida iga auto maksimaalse kasum. Samas lisas tegevjuht Harald Krüger, et nad tahavad võita tagasi suurima luksusautotootja tiitli.

Märksõnad: autouudised
BMW
Jaga:

Daimlerit süüdistatakse miljoni saastava auto müümises

Saksamaa Stuttgardi prokuratuur süüdistab Daimlerit rohkem kui miljoni lubatust rohkem õhku saastava auto müümises, kirjutab Saksa leht.

Kaks kuud tagasi viidi Daimleri kontorites ja muude hoonetes läbi läbiotsimisi. Seda kahtluse alusel, et Daimler võis teadlikult tarkvara abil heitgaaside kogusega manipuleerida.

Kohtudokumendi järgi müüs Daimler aastatel 2008 kuni 2016 rohkem kui miljon lubatust rohkem õhku saastavat mudelit, sealhulgas mitmeid Mercedes-Benzi mudeleid.

Daimleri esindaja ütles, et ta ei saa käimasolevat menetlust kommenteerida, lisades, et nad teevad ametivõimudega koostööd.

Mootorid, mille tarkvara võis aru saada, et tegemist on testiga ning jätsid see läbi endast puhtama mulje, kannavad koodnime OM 642 ja OM651. Pole välistatud, et kui pettus leiab kinnitust, siis võidakse keelata nende autode kasutamine. Daimler spekulatsioone ei kommenteerinud.

Märksõnad: autouudised
Daimler
Jaga:

Video: Novitec uuendas Tesla Model X’i väljanägemist

Novitec pani käed elektril töötava Model X’i külge ning andis sellele uue välimuse.

Märksõnad: autouudised
Jaga: