Volkswagen alustab suve lõpus Iraanis automüügiga

Volkswagen Grupp alustab augustis Iraanis Passati ja Tiguani müümisega ning naaseb pärast 17 aastat Iraani.

Saksa tootja loodab käiguga vähendada sõltuvust kõikuvatest Hiina ja Brasiilia turgudest. Volkswagen hakkab koostööd tegema Iraani ettevõttega Mammut Khodro, mis müüb Volkswageneid kaheksa esinduse kaudu. Neist suurem osa on koondunud Teherani või selle ümbrusesse. Khodro tähendab autot pärsia keeles.

Eelmisel aastal registreeriti Iraanis 1,3 miljonit uut autot. Valitsuse hinnangul kasvab see arv kolme miljonini.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Range Rover mõtleb Bentley rivaali ehitamisele

Land Roveri disainijuht ei salanud, et nad kaaluvad, kas luua Bentley Bentaygaga võistlev luksusmaastur.

Gerry McGovern ütles, et sellisest Range Roverist saaks uus tippmudel. Disainijuht rääkis Automotive Newsile, et ta ei näe põhjust, miks seda mitte teha. “Me pakume Range Rovereid väga laias hinnaklassis ning Bentayga mängumaale astumine poleks liiga suur samm,” ütles McGovern.

McGovern soovib, et Land Rover pakuks senise nelja Range Roveri kõrval rohkem luksusmaastureid. Praegu müüakse Range Rover, Range Rover Evoque, Range Rover Sport ja Range Rover Velar mudeleid. Teda ei morjenda võimalus, et uus maastur tuleks mõne teise Range Roveriga sama suur.

“Leian, et sul võib olla kaks sama suurt Range Roverit, kuid nad on erineva iseloomuga,” arvab disainijuht.

Bentley Bentayga luksuslinnamaastur on hitt. Mullu osteti neid rohkem kui 5000.

Märksõnad: autouudised
Range Rover Bentley
Jaga:

Video: Porsche 911 GT2 RS’i juhil ei tule kummipõletamine välja

Goodwoodi näitusel tegi debüüdi Porsche 911 GT2 RS. Kõige võimsama ja kiirema tänavalegaalse 911 esimene sõit ei läinud planeeritult.

Porsche juhil oli iseenesest üllas idee - teha rahvale sõud. Kahjuks see ei õnnestunud kohe, küll aga hiljem.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Kängurud ajavad Volvo isejuhtiva süsteemi segadusse

Nagu mitmed teised autotootjad, töötab ka Volvo aktiivselt autonoomse tehnoloogia kallal. Sellel teekonnal ootab arendajaid aga ees ohtralt takistusi. Näiteks Google teatas mõni aasta tagasi, et paneb autod spetsiaalselt halloweeni ajal sõitma, et tarkvara suudaks paremini tuvastada maskeeritud ja igasugu erinevate kostüümidega lapsi. Volvo tunnistas samas, et nende autodele paigaldatud sensoritele valmistavad probleemi kängurud. 

Volvo sensorid ja tarkvara suudavad igati edukalt tuvastada teele jooksvaid suuri loomi ning juba praegu oskavad autod vajadusel ka hoo maha võtta ja niimoodi õnnetusse sattumist ennetada või kasvõi kokkupõrke kiirust vähendada. Kängurud liiguvad aga hoopis teistmoodi ning nende hüppamine viib Volvo sõnul süsteemi segadusse. Nimelt tundub tarkvarale, et õhus olev känguru on kaugemal ja maandudes paistab kängurul lähemal olevat. 

Õnneks pole kängurud maailmas eriti levinud, küll aga on probleem tõsine Austraalias, kus enamikus loomadega toimunud kokkupõrgetes on kannatajaks just känguru. Volvo sõnul on kängurude tuvastamine lihtsalt osa tehnoloogia arendusprotsessist ning koos partnerite Nvidia ning Autoliviga loodetakse lähiajal ka kängurusid paremini tuvastama asuda. 

Märksõnad: autouudised
känguru austraalia kokkupõrge isejuhtiv auto
Jaga:

Video: BMW M5 2018 Nürburgringil

Seda vaest uut testivat BMW M5 mudelit jälitati pikalt Nürburgringil. BMW peaks uut nobedat sedaani varsti täies hiilguses näitama.

M5 kapoti all on 4,4-liitrine biturbo V8, mis toodab 600 hobujõudu (441 kW) ja 700 Nm. Lisaks teame ka, et M5 saab tutika xDrive nelikveo, mis võimaldab hõlpsasti valida edasi liikumiseks ainult tagasilla.

Märksõnad: autouudised
Jaga: