Video: Porsche 911 GT2 RS’i juhil ei tule kummipõletamine välja

Goodwoodi näitusel tegi debüüdi Porsche 911 GT2 RS. Kõige võimsama ja kiirema tänavalegaalse 911 esimene sõit ei läinud planeeritult.

Porsche juhil oli iseenesest üllas idee - teha rahvale sõud. Kahjuks see ei õnnestunud kohe, küll aga hiljem.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Kängurud ajavad Volvo isejuhtiva süsteemi segadusse

Nagu mitmed teised autotootjad, töötab ka Volvo aktiivselt autonoomse tehnoloogia kallal. Sellel teekonnal ootab arendajaid aga ees ohtralt takistusi. Näiteks Google teatas mõni aasta tagasi, et paneb autod spetsiaalselt halloweeni ajal sõitma, et tarkvara suudaks paremini tuvastada maskeeritud ja igasugu erinevate kostüümidega lapsi. Volvo tunnistas samas, et nende autodele paigaldatud sensoritele valmistavad probleemi kängurud. 

Volvo sensorid ja tarkvara suudavad igati edukalt tuvastada teele jooksvaid suuri loomi ning juba praegu oskavad autod vajadusel ka hoo maha võtta ja niimoodi õnnetusse sattumist ennetada või kasvõi kokkupõrke kiirust vähendada. Kängurud liiguvad aga hoopis teistmoodi ning nende hüppamine viib Volvo sõnul süsteemi segadusse. Nimelt tundub tarkvarale, et õhus olev känguru on kaugemal ja maandudes paistab kängurul lähemal olevat. 

Õnneks pole kängurud maailmas eriti levinud, küll aga on probleem tõsine Austraalias, kus enamikus loomadega toimunud kokkupõrgetes on kannatajaks just känguru. Volvo sõnul on kängurude tuvastamine lihtsalt osa tehnoloogia arendusprotsessist ning koos partnerite Nvidia ning Autoliviga loodetakse lähiajal ka kängurusid paremini tuvastama asuda. 

Märksõnad: autouudised
känguru austraalia kokkupõrge isejuhtiv auto
Jaga:

Video: BMW M5 2018 Nürburgringil

Seda vaest uut testivat BMW M5 mudelit jälitati pikalt Nürburgringil. BMW peaks uut nobedat sedaani varsti täies hiilguses näitama.

M5 kapoti all on 4,4-liitrine biturbo V8, mis toodab 600 hobujõudu (441 kW) ja 700 Nm. Lisaks teame ka, et M5 saab tutika xDrive nelikveo, mis võimaldab hõlpsasti valida edasi liikumiseks ainult tagasilla.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: Jaguari kõige võimsam seeriatoodetav auto Goodwoodis

Jaguar näitas kodusel Goodwoodi näitusel XE SV Project 8 mudelit. Selle 5-liitrine ülelaaduriga V8 mootor toodab 592 hj (441 kW) ja 700 Nm.

Maheda häälega Jaguar näeb kena välja ning selle valmimise eest vastutas erimudeleid valmistav SVO osakond. SVO ehitas ka F-Type Project 8 auto ning see jagab mootorit XE SV Project 8-ga.

Neljaveolisel Jaguaril on palju kergeid süsinikkiust detaile. Näiteks pamperid ja õhuavadega kapott. Erilise XE välimus on agressiivsem ning peale keredetailide peaksid ka 20-tollised veljed aitama autol eristuda tavalisest XE-st.

Jaguar toodab erimudelit vaid 300 tükki.

Märksõnad: autouudised
Jaga: