“The Grand Tour’i” avalikustab 11. juulil teise hooaja treileri

Voogedastuskeskkonda Amazon Prime kasutajad saavad näha 11. juulil autosaate “The Grand Tour” uue hooaja treilerit.

Amazon ütles, et klipis näeb Jeremy, Richardi ja James’i seiklusi Mosambiigis, Šveitsis ja Suurbritannias. Richard Hammondiga juhtus Šveitsis raske õnnetus, kui ta sõitis hüperautoga mägiteelt välja. Ka Mosambiigis juhtus temaga väike õnnetus, kui ta kukkus mootorratta seljast.

Amazon ei täpsustanud, millal teine hooaeg välja tuleb. Enne Hammondi õnnetust räägiti oktoobrist, kuid Richardi haiglas veedetud aeg lükkab seda edasi. Jeremy kirjutab käsikirja ümber, sest Hammond hetkel sõita ei saa. James May teeb nüüd neid sõite, mida muidu pidi koos Richardiga filmima.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Hyundai valmistub nobeda N-mudeli tootmiseks

Hyundai alustab septembris Tšehhi tehases i30 N’i tootmiseks.

i30 N on võimsam versioon i30 luukpärast. Auto debüüt toimub 12. septembril Frankfurdi näitusel. Korealase kapoti all on modifitseeritud 2-liitrine turbomootor, mida kasutatakse ka Sonata sedaanis.

Tootja ütles, et i30 N’i pakutakse kahe mootoriseadistusega, kuid ei täpsustanud, mis need numbrid olla võiks. Spekuleeritakse, et ajam käib välja 260 ja 280 hobujõudu. “Selle hinna eest on oodata väga palju lõbu,” kirjeldas autot N-osakonna juht Albert Biermann.

Hyundai alustab nobeda väikeauto müügiga pärast Frankfurdi messi ning masin jõuab peale Euroopa ka Koreasse ja Austraaliasse, kuid mitte USAsse ja Hiinasse.

Mudeli nimi N tähistab korraga kahte paika. Koreas Namyangi linnas on Hyundai arenduskeskus. Hyundai Euroopa arenduskeskus ja peamine paik autode testimiseks asub Nürburgringil. Nende kahe koha järgi ongi võimsamad autod nime saanud.

Hyundai pole öelnud, kui palju auto maksma hakkab. Tootja kavatseb välja tulla veel kahe N mudeliga.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Kolme istmereaga Lexus RX võib üles astuda Tokyos

Lexus teatas eelmisel märtsil, et tulemas on suurem RX linnamaastur. Lõpuks võib reklaamitud autot näha oktoobri lõpus algaval Tokyo näitusel.

Jaapani väljaanne Mag-X kirjutab, et pikema kerega RX kasutab praeguse mudeliga sama platvormi. Portaal kirjutab, et kolmandas reas reisivad inimesed ei näe väga hästi autost välja.

Suuremat Lexus RX’i on korduvalt nähtud testimas, seega me teame, et auto on ka päriselt tulemas. Samas märgati selle RX’i prototüüpi viimati 2015. aastal. See RX on mõeldud peamiselt Hiina ja USA klientidele.

Selle Lexus RX’i rivaalid on Acuda MDX, Land Rover Discovery ja Volvo XC90.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

McLaren kahekordistas eelmisel aastal tootmist

Kuigi McLareni nimi on automaailmas igati pika ja uhke ajalooga, siis tänasel kujul autotootmisega alustati tegelikult alles 2011. aastal. Kui McLareni F1 meeskond on sel perioodil teatavatesse raskustesse sattunud, siis autotootmine edeneb aga suurepäraselt ning näitab aasta-aastalt kasvunumbreid. 

Kui 2015. aastal müüs McLaren kokku 1654 autot, siis eelmisel aastal anti klientidele üle juba 3286 autot. Tegu on müüginumbrite peaaegu kahekordse kasvuga. Lisaks on McLarenil ka tulevik kindlustatud, näiteks ainuüks 720S-i on endale ette tellinud koguni 1500 inimest. 

McLareni populaarseimateks mudeliteks on oodatavalt kõige odavamad Sport Series autod, näiteks 540C, 570S ja 570GT. Neid müüdi eelmisel aastal kokku veidi üle 2000. Kallima ja kiirema Super Series mudelite arvele läks 1255 autot. 

McLaren on sellega nüüd neljandat aastat järjest kerges kasumis püsinud, kusjuures pidevalt investeeritakse ka tootmisvõimekuse kasvatamisse. Ferrari tootmismahtudeni jõudmiseks läheb McLarenil tõenäoliselt veel veidi aega, kuid igal juhul on McLaren vägagi edukalt eksklusiivsete sportautode turule sisenenud. 

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Ebaselgus Mercedeses elektriautode tootmise üle võib mõjutada E-klassi

Stuttgardis asuva Mercedes-Benzi suurima mootoritehase töötajad valmistuvad võitlema oma tuleviku eest. Sealsed töötajad kardavad, e üleminek elektritehnoloogiatele võtab neilt töö.

Mercedese emafirma Daimler käis pingete langetamiseks välja lahenduse. Selle järgi kompleks laieneb ja hakkab tootma akusid. Töötajad on aga lubanud, et lõpetavad järgmisest kuust ületunnitöö.

Kui nii peaks minema, siis saab löögi mootorite toodang. See aga tähendab, et Mercedes peab vähendama E-klassi sedaani tootmist ja veel inimesi koju saatma.

Untertürkheimi tehase esindaja ütles, et järgmise 8 kuni 15 aasta muutused annavad põntsu tehastele nagu nende oma. “Kui me juba praegu ei käi oma nõudmisi välja, siis tulevikus saab meil olema veel raskem,” ütles Wolfgang Nieke, kes esindab 19 000 töötajat.

Konfliktid toimuvad sisepõlemismootoreid ja käigukaste tootvate inimeste ja tulevikku elektriautodes nägevate juhtide vahel. Mercedes investeerib elektriautodesse 10 miljardit eurot ning tahab ehitada 10 elektrisõidukit. 2025. aastaks peaksid elektriautod moodustama 25% Mercedese müügist.

Märksõnad: autouudised
Jaga: