Apple kaasab isejuhtivate autode arendamisse Hertzi, Google võttis appi Avise

Lisaks autotootjatele võitlevad autonoomse tehnoloogia arendamise kallal ka Silicon Valley tehnoloogiahiiud ning hiljuti teatas Apple avalikult, et ka nemad tahavad oma isejuhtiva tarkvara valmis meisterdada. Bloomberg teatas esmaspäeval, et Apple sõlmis selleks lepingu rendiautosid pakkuva ettevõtte Hertziga. 

Apple rendib selle raames Hertzilt seni täpsustamata koguse Lexus RX450h-sid, millega hakatakse oma isejuhtivat tehnoloogiat testima. Mitmed Silicon Valley tehnoloogiahiiud näevad tulevikus olulist rolli tehisintellektil ning Apple jaoks ongi isejuhtivate autode arendamine üks osa tehisintellekti loomise suunas. 

Nädala alguses tuli teatas uuest partnerlusest ka Alphabeti Waymo, kes kaasas samuti rendiautosid pakkuva Avise, et nendega koos oma isesõitvaid autosid hooldada ja neid vajadusel ka toetada. 

Märksõnad: autouudised
google hertz avis isejuhtiv auto
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Fordi 1-liitrine EcoBoost hääletati kuuendat aastat järjest parimaks mootoriks

Saksamaal Kölnis kuulutati enne jaanipäeva välja selle aasta parimad mootorid. Fordi 1-liitrine EcoBoost ajam valiti 1-liitriste ja väiksemate mootorite kategoorias juba kuuendat aastat parimaks.

Jänkide kolmesilindriline väikemootor on oma kategooriat domineerinud valmimise hetkest saati. See tähendab siis 2012. aastast. 1-liitrine EcoBoost, mis tuksub iga viienda uue Euroopas müüdud Fordi kapoti all, on elu jooksul pälvinud kümme kõrgeimat rahvusvahelist tunnustust.

Kuigi kompaktne ja võimas mootor on end juba tõestanud ja see on niigi hea, ei kavatse ameeriklased jalgu seinale visata. Nüüd töötatakse silindri deaktiveerimise süsteemi kallal. Värskeima tehnoloogiaga ajam tuleb müügile järgmise aasta alguses.

"Meie väikemootor muutis mängureegleid ning lõi uue väikeste mootorite standardi. EcoBoost turbo ja otsesissepritsega ajamid on keerulised, kuid võimsad ja kompaktsed," rääkis Ford Euroopa tootearenduse asepresident Joe Bakaj.

1-liitrist EcoBoosti pakutakse kolmes variandis. See arendab kas 100, 125 või 140 hobujõudu.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Videod: kõik, mis vaja uue BMW X3 kohta teada

BMW esitles üleeile kolmanda põlvkonna X3 linnamaasturit. 55 kilogrammi kergem X3 jõuab Euroopas müügile sügisel.Märksõnad: autouudised
Jaga:

Maseratil poleks ühe linnamaasturi vastu midagi

Maserati Levante on olnud viimastel kuudel Itaalia autotootja populaarseim mudel ning Maserati ei välista, et nad ehitavad ka teise linnamaasturi.

Mullu müüs Levantest paremini vaid Ghibli ning vaadates teiste tootjate edu linnamaasturite turul, siis pole imestada, et itaallased mõtlevad teisele maasturile.

Kuid hetkel ühtegi vettpidavat otsust vastu pole võetud. Reid Bigland, kes on Maserati ja Alfa Romeo brändide pealik, vihjas Saksa lehele Auto Motor und Sport, et lõpliku otsust pole veel tehtud, kuid selles suunas liigutakse. Igal juhul paistavad tootja ninamehed arvavat, et teine mudel tasuks ära.

Tuleme Levante juurde tagasi. Praegust varianti linnamaasturist pakutakse ilma V8 mootorita, kuid see võib tulevikus muutuda. Bigland ei välista, et Ferrari ehitatud mootor Levantesse jõuab. Selline auto saaks tõenäoliselt nimeks Levante GTS.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

BMW ostjad valivad 3. seeria asemel X3

BMW keskendub linnamaasturite ehitamisele ja sarnaneb seeläbi teiste autotootjaga. See on ka arusaadav, sest järjest rohkem kliente valib just linnamaasturi ning nad ei vaata tagasi sedaanide ja universaalkerega mudelitele.

“Inimesed ostavad 3. seeria sedaani asemel X3,” ütles BMW Grupi juhatuse esimees Harald Krüger. “Enamus neist jäävadki linnamaasturitele lojaalseks ja ei tule sedaani juurde tagasi.”

BMW sõiduautode müük USAs on sel aastal kukkunud 11,4%. Samal ajal kasvas BMW linnamaasturi ostnud inimeste hulk 13,5%. 3. seeria müük vähenes 13,% ning X3 kasvas kolmandiku võrra.

Krügeri sõnul on üheks põhjuseks, et inimestele meeldib X3 sõidutunnetus ja mugavus. “Neile meeldib istme asend ja selle kõrgus ning vaadata liiklust kõrgemalt. Lisaks veel X3 funktsionaalsus ja võime läbida raskemat maastikku,” rääkis Krüger.

Kuna X3 nõudlus kasvab, siis BMW alustab X3 tootmisega ka Hiinas ja Lõuna-Aafrika Vabariigis.

Peale X3 on USAs populaarne ka väikevend X1. BMW loob just USA turgu silmas pidades ka X7 maasturi.

Märksõnad: autouudised
Jaga: