Suurbritannia autotööstus hoiatab tugeva Brexiti püsiva kahju eest

Suurbritannia ja seal tegutsevad autotootjad saatsid peaminister Therese Mayle nõudmised ning hoiatasid, et Maailma Kaubandusorganisatsiooni tingimustel uuesti kauplema hakkamine võib autosektorit püsivalt kahjustada.

Autotootjate ja edasimüüjate liidu pöördumises öeldakse, et Suurbritannia peab säilitama õiguse, mis võimaldab heaks kiita sõidukeid Euroopa Liidus kasutamiseks. Nii välditakse bürokraatiat ja makseid ning Suurbritannia saaks Euroopa Liidu partneritega kaubelda.

Saareriigi tootjad muretsevad, tugeva lahkumise järgselt kasvavad maksud ning nad ei pääseks nõnda hästi enam Euroopa turule ligi. See on aga nende suurim eksporditurg. Kõik see omakorda vähendab investeeringute hulka ja võib viia lõpuks tehaste sulgemisteni.

Tootjate suurim hirm on, et kahe aasta pärast lahkub Suurbritannia liidust ilma kokkuleppeta ning see tähendaks sealsete autotootjate jaoks kaljult alla kukkumist.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Venemaale kerkib Mercedese uus tehas

Mercedes-Benzi emafirma Daimler alustas Moskva lähedal värske tootmiskompleksi ehitamist. See on välismaise suurtootja poolt esimene mahukas investeering Venemaal, millele kehtivad juba kolm aastat sanktsioonid.

Tehas alustab 2019. aastal E-klassi sedaani, seejärel GLE, GLC ja GLS linnamaasturite tootmisega. Tehas ehitatakse 60 kilomeetri kaugusele Moskvast Esipovo linna. Selles saab tööd rohkem kui 1000 inimest, kes valmistavad kuni 20 000 autot aastas.

Daimler ütles veebruaris, et kompleksi investeeritakse rohkem kui 250 miljonit eurot. Saksa tootja jaoks on kindlasti julgustav, et Venemaa majandus paistab taastuvate. Idanaabrite automüük kasvas esimest korda pärast nelja järjestikku langusaastat.

Mercedes-Benz Cars’i juhatuse liige Markus Schäfer ütles nurgakivi panekul, et otsust tehas ehitada tuli pärast “väga, väga edukaid läbirääkimisi võimudega”. Pole teada, millisele kokkuleppele, kuhu isegi Putin allkirja alla viskas, jõuti, kuid väidetavalt polnud välisinvestoritele säärasel viisil vastu tuldud.

Märksõnad: autouudised
Daimler
Jaga:

Video Honda Civic Type R 2018 vs Ford Focus RS 2017

Honda Civic Type R ja Ford Focus RS on kaks kuuma luukpära. Kas värske jaapanlane suudab Ford Focuse RS’i troonilt tõugata või jääb autol midagi vajaka?

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Volkswageni I.D. Buzz saabki reaalsuseks

Volkswagen on viimaste aastate jooksul esitlenud ohtralt I.D. elektriautode kontseptsioone, millest üks, I.D. Buzz meenutas suuresti ikoonilist ja tihtipeale hipiliikumisega seostavata Volkswageni Microbusi. Kui vaadata kaugemale, viimast paari aastakümmet, on Volkswagen tegelikult esitlenud päris mitmeid ideeautosid, mis vähemal või rohkemal määral Microbusi meenutavad, kuid teatavast nõudlusest hoolimata pole need kunagi teoks saanud. 

Nüüd on lõpuks kätte jõudmas aeg, kus see stiilne ja tänapäevane võte möödunud sajandi keskpaigast pärinevast masinast on lõpuks toeks saamas. Nimelt kinnitas Volkswageni tegevjuht Herbert Diess Auto Expressile, et Detroidi autonäitusel esitletud I.D. Buzz ideeauto viiakse ka tootmisse. Ilmselgelt ootavad tootmisversiooni ees mõned muudatused, kuid loodetavasti jäävad alles Microbusile (ametlikult Type-2 nime kandnud autole) jooned. 

I.D. Buzz ideeauto valmistati Volkswageni modulaarsele MEB platvormile, mis töötati välja spetsiaalselt tulevaste elektriautode jaoks. Auto disainis on segatud tänapäevasus ja retro, andes vanale ja heale klassikule tänapäevase ilme. Ehkki ühtegi tähtaega pole kinnitatud, ei tasuks masinat aga enne kümnendivahetust oodata. 

Märksõnad: autouudised
i.d. buzz elektriauto vw microbus
Jaga:

FCA sõnul pole nad loobunud Chrysleri müümisest Jaapanis

Fiat Chrysler Automobiles lükkas ümber väite, nagu nad lõpetaksid Jaapanis Chrysleri mudelite müümise. Portaal Nikkei kirjutas, et tootja loobub kehva tulemuse tõttu järgmisel aastal USA margi müümise kauges saareriigis.

Tootja teatas, et nad keskendavad Jaapanis küll Jeepi brändile, kuid ega sellepärast pole Chryslerist loobutud. Samas on täiesti arusaadav, miks selline kuuldus levis. Tootja, kes müüb Jaapanis veel Jeepi, Fiati, Alfa Romeo ja Abarthi mudeleid, suutis mullu müüa vaid 300 Chryslerit.

Chryslerit ostvate inimeste arv seal on 2000. aastast stabiilselt kukkund. FCA pakub jaapanlaste vaid ühte Chryslerit ning selleks on 300s luksussedaan. Neid müüakse Jeepi esindustes.

Fiatil ja Jeepil läheb paremini ning nende ostjate arv kasvab. Neid autosid osteti vastavalt 6700 ja 9400 ning nad mahuvad kümne enim ostetud välismaa margi hulka. Eelmisel aastal ostsid jaapanlased 295 000 välismaa autot. Seega oli iga kümnes masin pärit väljaspool Jaapanit.

Märksõnad: autouudised
FCA
Jaga: