Video: Kuidas kodus autopasunat veel mõne meeldiva heliga täiendada

Autopasuna hääl ei ole eriti meeldiv. Nagu allolevas videos näha, siis teinekord võib tulla ette olukordi, kus oleks nagu vaja kellelegi tähelepanu võita, kuid vali ja agressiivne pasun tundub ehk liiast. Selle video kangelane Mark Rober otsustas, et kinnitab oma autole ka paar sõbralikuma tooniga helinooti, millega probleemsete inimeste tähelepanu teel toimuval juhtida. 

Kogu projekt oli tegelikult võrdlemisi lihtne. Paar nuppu, väike helikaart, inverter, võimendi, odav kõlar ning natuke juhtmete vedamist ja lisaks tavapärasele pasunahäälele on autole lisatud veel kolm täiendavad heli, millega teisi liiklejaid üllatada. Eriti ekstreemsete olukordade jaoks lisas mees oma autole igaks juhuks ka rongipasuna, mis 120 psi juures juba tõsist häält teha suudab. 

Igatahes, idee on huvitav ning võiks liiklemise meeldivamaks ja ka lõbusamaks teha. 

Märksõnad: autouudised
autopasun
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Audi andis R8 katuseta versioonile uue ja võimsama mootori

Audi võttis lõpuks teadmised ja julguse kokku ning andis ka katuseta R8-le võimsa V10 Plus jõuallika. V10 Plus on Audi kõige võimsam tootmises olev mootor, mis toodab 610 hobujõudu ning pöördemoment on tal 560 Nm. 

Audi R8 Spyder V10 Plus kiirendab võimekama mootori abil nullist sajani nüüd 3,3 sekundiga. Seda on 0,3 sekundi võrra varasemast vähem. Tippkiiruseks lubatakse kusjuures 328 km/h, kuigi tõenäoliselt ei leidu palju inimesi, kes sellise kiiruse käes tekkiva müra sees vabatahtlikult olla sooviksid. 

Kuigi Audi R8 Spyder V10 Plus jõuallikas on suur ja ehitatud peamiselt kiirust silmas pidades, on masina igapäevane kütusekulu täna silindrite väljalülitamisele ja teistele nutikatele lahendustele kõigest 12,5 l 100 km kohta. 

Kogu mootori energia kantakse ratastesse läbi seitsmekäigulise S-tronic topeltsiduriga käigukasti. Audi Quattro nelivedu suudab kogu mootori energia soovi korral vaid tagaratastesse saata ning kiirendustele peaks kaasa aitama ka mehaaniline diferentsiaalilukk. 

Audi alustab R8 Spyder V10 Plusi tootmist juba sel suvel, kusjuures esimesed masinad peaks klientideni jõudma veel enne sügist. Auto ei tule aga odavalt, ehk hinnad algavad 200 000 eurost. 

Märksõnad: autouudised
r8 spyder v10 plus
Jaga:

Ford ja Deutsche Post hakkavad ühiselt elektrilisi Transiteid ehitama

Fordist võib varsti saada Euroopa suurim elektriliste kaubikute tootja. Nimelt sõlmis USA autotootja lepingu sakslaste Deutsche Postiga, eesmärgiga viia kirja- ja pakivedu eelkõige riigisiseselt üle elektrilistele kaubaautodele. 

Deutsche Posti tütarfirma StreetScooter GmbH-ga ühiselt loodav elektriline kaubik peaks põhinema suures osas olemasolevatel Ford Transititel. Elektikaubikud peaksid esimese hooga minema DHL-i kasutusse. 

Kuigi Ford ei ole veel valmis täpseid detaile avalikustama, peaks elektrikaubikute tootmine algama juba järgmisel kuul, kusjuures järgmisel aastal peaks pistikust laetavaid Transiteid olema Saksa teedel kokku juba 2500 sõidukit. 

Fordi Euroopa, Aafrika ja Lähis-Ida regioonide presidendi Steven Armstrongi sõnul on elektriline mobiilsus ning innovatiivsed transpordivaldkonnad Fordi tulevikku silmas pidades olulised valdkonnad. Euroopa tarbeautode turu liidrina annab mängib partnerlus Deutsche Post DHL Grupiga Fordi tugevustele ning mõlema ettevõtte tugevused loovad ideaalse võimaluse uudsete lahenduse kasutusele võtuks. 

Märksõnad: autouudised
transit elektriauto elektrikaubik dhl deutsche post
Jaga:

Tesla soovib enne Indiasse tehase ehitamist sealsetelt ametivõimudelt ekspordipiirangute leevendamist

Tesla plaanib aktiivselt laieneda üle kogu maailma ning seoses sellega rajada paljudesse erinevatesse kohtadesse ka uued tehased. Hetkel valmistatakse Teslasid vaid Californias, kuid laienemine tähendab paratamatult uute tehaste ehitamist ning igati loogiline oleks need püstitada klientidele võimalikult lähedale. Lisaks plaanib Tesla aktiivselt ka uute Gigafactory'te ehitamist, millega tahetakse suurendada akude tootmise võimekust. 

Viimasel ajal liigub ringi ohtralt kuulujutte uutest Gigafactory'test ning teatavasti üritab selles protsessis kaasa lüüa ka Eesti. Kuigi üks hiiglaslik akutehas tuleb Tesla tegevjuhi Elon Muski sõnul kindlasti ka Euroopasse, on teada, et vähemalt üks neist rajatakse ka Aasiasse. Musk sõnas juba 2015. aastal, et Gigafactory ehitamine Indiasse oleks igati loogiline käik, kuigi samal ajal kritiseeris ta tugevalt Indias lokkavaid bürokraatlike piiranguid. 

Tundub aga, et Gigafactory Indiasse ehitamise plaanid on edasi liikunud, sest Musk asus Twitteris India ametivõime survestama. Musk ütles, et Tesla küsib ajutist leevendust immpordipiirangutele ja tollimaksudele seniks, kuni Tesla jõuab sinna oma tehase ehitada. 

Musk on varasemalt lubanud veel käesoleva aasta jooksul avalikustada nelja uue Gigafactory asukohad. Et Muskile meeldib tootmist optimeerida, on uute tehaste rajamisel plaanis akutehas ehitada kokku autode tootmisega, et reaalsuseks saaks Muski unistus, kus tehase ühest otsast viiakse sisse toorained ning teisest otsast väljuksid juba valmis autod. 

Märksõnad: autouudised
gigafactory musk india
Jaga:

Volkswagen suurendas koostööd GAZiga

Volkswagen Grupp suurendas koostööd Venemaa autotootja GAZiga. Saksa tootja tahab lükkega tugevdada Škoda ja Volkswageni markide positsiooni idanaabrite turul.

Uue kokkuleppe järgi valmistab GAZ 2025. aastani Nižni Novgorodi tehases Volkswageni ja Škoda mudeleid ning Volkswagen varustab GAZ-i kommertssõidukeid 2-liitriste diiselmootoritega.

Lisaks tahab Volkswagen suurendada koostööd GAZiga busside ja veoautode vallas. Näiteks mõeldakse, kuidas ühiselt detaile toota ja jagada ning projekte ellu viia. GAZ kasutab juba praegu Volkswagenile kuuluva Scania ja MAN-i osi.

Volkswagen Grupile kuulub Venemaa autoturust 11,2%.

Märksõnad: autouudised
Volkswagen Grupp GAZ
Jaga: