Takata võib pankrotti taotleda juba järgmisel nädalal

Jaapani turvapatjade tootja Takata valmistub andma sisse pankrotitaotlust ning see võib toimuda uuel nädalal.

Takata suhtleb USA autoosade valmistaja Key Safety Systems’iga, et viimane aitaks defektseid turvapatju tootnud ettevõtte hädast välja. Takatalt nõutakse välja miljardeid euroseid, lisaks ollakse suurtootjatele võlgu üle poole miljardi euro. Seda lepingut aga ei pruugita sõlmida enne, kui Takata kuulutab välja pankroti.

Pankrotimenetlusega alustatakse nii Jaapani kui ka USA harus.

Autotootjatele teeb muret pankroti kuulutamine, sest pole teada, kuidas see mõjutab vigaste turvapatjade jaoks uute inflaatorite tootmist.

Takata turvapadjate tõttu on surma saanud 16 ja viga rohkem kui 180 inimest.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Volkswagen suurendas koostööd GAZiga

Volkswagen Grupp suurendas koostööd Venemaa autotootja GAZiga. Saksa tootja tahab lükkega tugevdada Škoda ja Volkswageni markide positsiooni idanaabrite turul.

Uue kokkuleppe järgi valmistab GAZ 2025. aastani Nižni Novgorodi tehases Volkswageni ja Škoda mudeleid ning Volkswagen varustab GAZ-i kommertssõidukeid 2-liitriste diiselmootoritega.

Lisaks tahab Volkswagen suurendada koostööd GAZiga busside ja veoautode vallas. Näiteks mõeldakse, kuidas ühiselt detaile toota ja jagada ning projekte ellu viia. GAZ kasutab juba praegu Volkswagenile kuuluva Scania ja MAN-i osi.

Volkswagen Grupile kuulub Venemaa autoturust 11,2%.

Märksõnad: autouudised
Volkswagen Grupp GAZ
Jaga:

Porsche sammub Vormel E sarja suunas

Porsche on pärast Monacos toimunud kohtumist lähedal Vormel E sarjaga liitumisega.

Monacos rääkisid omavahel Porsche tegevjuht Oliver Blume, juhatuse liige Michael Steiner ja praegune Le Mans’i meeskonna juht ja tehniline direktor Andreas Seidl ning Vormel E pealik Alejandro Agag.

Räägitakse, et Porsche taldrikul on Vormel E sari juba pikemat aega. Prognooside järgi pistab tootja selle tüki kõige varasemalt suhu 2018. aastal. Selline käik pole üllatus, sest Volkswagen Gruppi kuuluv luksusmark panustab elektrimobiilsuse arendamisesse.

Märksõnad: autouudised
Vormel E
Jaga:

McLaren näitas katuseta 570S mudelit

McLaren võttis Sport Series 570S mudelilt katuse, mille saab vajadusel tagasi pea kohale tõmmata.

570S kasutab katuse eemaldamiseks tehnoloogiat, mis pärineb 650S ja 675LT mudelitelt. Kabriolett on kupeest seetõttu 46 kilogrammi raskem. McLareni sõnul ei pea nad masina jäikust ja tugevust parandama.

Katuse maha võtmine võtab 15 sekundit ning seda teha kiirusel, mis ei ületa 40 km/h.

Kabriolett jagab kupeega sama mootorit. 3,8-liitrine biturbo V8 toodab 562 hj (419 kW) ja 600 Nm. Tagaveolisel seitsmekäigulise automaatkastiga masinal kulub sajani jõudmiseks 3,2 sekundit.

20 värvitoonis müügile tulev McLaren 570S Spider teeb debüüdi kuu lõpus Goodwoodi messil. Suurbritannia sportauto hind jääb alla 200 000 euro.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

BMW ja IBM tahavad CarData abil autode kohta reaalajas kõiksugu infot koguma asuda

Veel enne kui tulevad isejuhtivad autod, tulevad teedele üksteisega suhtlevad autod. Selle kasu on ilmselge just autonoomselt ringi vuravate autode juures, kuid teiste autodega suhtlemine võiks potentsiaalselt kasulikuks osutuda ka tänapäevase liiklemise juures.

BMW ja IBM alustasid koostööd, et autod läbi CarData süsteemi võrku ühendada ja autode kogutud andmeid võimalikult efektiivselt töödelda ja kasutada. IBM annab omalt poolt kasutusse nende Bluemix pilveplatvormi, BMW poolt tuleb ConnectedDrive rakendus, mille käivitamisel alustatakse info jagamist. 

Esimese hooga tahetakse kogutud infot teistele ettevõtetele jagama hakata, muutes niimoodi potentsiaalselt autode hoolduse ja remondi lihtsamaks. Näiteks saaksid esindused juba enne auto kohale jõudmist täpselt teada, mis seisukorras masin on ja milliseid detaile vahetama peab. Info vastu on BMW ja IBM hinnangul kindlasti huvi ka kindlustusfirmadel, mis saaksid niimoodi koguda täpsemaid andmeid sõidustiili ja -sageduse kohta. 

Esialgu töötab CarData vaid Saksamaal, kuid juba on olemas plaanid ka teistele turgudele laienemiseks. IBM teatas omalt poolt, et sarnast lahendust pakutakse hea meelega ka teistele tootjatele. 

Märksõnad: autouudised
ibm cardata connecteddrive
Jaga: