FIA uurib Hammondi õnnetust

Rahvusvaheline Autospordiliit küsib Šveitsi võimudelt põhjendusi, miks sõitis saatejuht Richard Hammond Hemberg Bergenneni võistlusel teelt välja ja sattus raskesse õnnetussse.

Hammond oli Rimac Concept One elektrisuperautoga filmimas Amazoni saate “The Grand Tour” tarbeks filmimas, kui ühtäkki ta teelt välja sõitis ja rullus üle katuse. Hammond suutis autost väljuda enne, kui see leekidesse lahvatas. Mehe põlv sai raskelt vigastada.

Šveitsi autospordiliit tunnistas eile, et nendega võttis ühendust FIA. FIA soovib, et uurimise tulemusi jagatakse ka nendega. FIA soovib teada, miks selline mootorispordi mainele põntsu andev õnnetus juhtus. Palju vastuseid saab siis, kui me saame teada, miks Hammondi auto nii suurel kiirusel kurvi sisenes.

Samal võistlusel oli James May honda NSX’i ja Jeremy Clarkson Lamborghini Aventador S’ga. Hammond oli enne õnnetust juba mitu päeva sõitnud Rimaciga ning ta oli ka sedda mägirada korduvalt läbinud. Seega kogenematusest ei saa rääkida.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

LG Chem ei kinnita Volkswageniga 5,5 miljardi suuruse tehingu sõlmimist

Korea tehnikahiiu LG tütarettevõte LG Chem lükkab ümber meedias levinud väite, et nad sõlmisid Volkswagen Grupiga 5,5 miljardi euro suuruse lepingu. Lehtede järgi hakkab LG Chem sakslastele elektriautode akusid tootma.

Sellise teatega tuli välja DongA Ilbo, mis kirjutas, et LG hakkab valmistama MEB platvormile elektriakusid. Hetkel pakub Volkswagen Grupp Golf ja Up! elektriautosid. Esimene nende puhtatõuline elektrisõiduk valmib 2020. aastal.

LG kordas, et ühtegi lepingut pole sõlmitud ning ei täpsustanud, kas käivad läbirääkimised.

LG Chem valmistab akusid General Motorsile, Renault ja Volkswagenile.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Volkswagen avalikustas uue Polo tiiserid

Volkswagen esitleb reedel järgmise põlvkonna Polot. Tootja näitab meelitusfotodel, milline uus väikeauto on.

Väikeauto ehitatakse MQB A0 platvormile nagu ka Seat Ibiza, mille tootmisega juba alustati. Senini nähtud prototüüpide fotod lubavad arvata, et Volkswagen uue Pologa midagi uut ei katsetata. Küll aga tuleb uus Polo eelmisest veidi suurem. Polo kapoti alla jõuavad kolme- ja neljasilindrilised mootorid.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Isejuhtiv Chevrolet Bolt ja jalgrattur põrkasid kokku

Chevrolet testib oma autonoomset tehnoloogiat teatavasti elektriliste Chevrolet Boltide abil. Mai lõpus toimus seal omapärane kokkupõrge, kus keegi õnneks tõsiseid vigastusi ei saanud. 

Nimelt sõitis Bolt 25. mail San Franciscos iseseisvalt oma sõidurajal ja sooritas parajasti vasakpööret. Sisemisel sõidurajal olnud auto hakkas ootamatult aga Bolti rajale kalduma. Kokkupõrke vältimiseks otsustas Bolti tarkvara äkitselt pidurdada. Sellele ei suutnud aga reageerida täpselt auto taga sõitnud jalgrattur, kes Boltile tagant sisse põrutas. 

Autos olijad vigastada ei saanud. Jalgrattur kriimustas põlve ning lubas igaks juhuks arsti juurest läbi käija, kuid ka temal esialgu midagi tõsist ei tuvastatud. 

Oma rajalt kõrvale kalduvad autod on linnaliikluses tegelikult tavaline probleem. Mäletatavasti muudeti isegi Tallinnas Niine tänava ja Põhja puiestee ristumine üherealiseks, sest Niine tänavalt tulnud juhid ei mahtunud kitsastesse sõiduradadesse lihtsalt ära ja põrkasid kogu aeg kokku. Ühest küljest on hea ja igati elementaarne, et Bolt sellele reageerida suudab, samas võib ka küsida, kas tarkvara reaktsioon oli sellisel kujul vajalik, ehk kas auto aitas õnnetuse põhjustamisele kaasa. Samas liikluseeskirjade järgi ei teinud auto midagi valesti. 

Märksõnad: autouudised
bolt isejuhtiv auto cruise automation kokkupõrge gm
Jaga:

Opeli tegevjuht astus tagasi, võib liikuda Audisse

Opeli tegevjuht Karl-Thomas Neumann teatas tagasi astumisest, andes niimoodi varsti PSA omandusse minevale Opelile puhta lehe uuesti alustada. Neumann on viimase 4 aastaga korraliku töö ära teinud ning suutnud märkimisväärselt Opeli mainet kasvatada. Tema ameti võtab üle Opeli senine finantsjuht Michael Lohscheller. 

General Motorsi presidendi Dan Ammanni sõnul on Opel Neumanni juhtimise all teinud tohutu arenguhüppe ning varasemalt pidevalt kahjumis olnud ettevõtte näol on nüüd tekkinud autotootja, millel on potentsiaali üle pika aja taas ka kasumisse jõuda. 

Neumann on ise natukene PSA-d kritiseerinud, väites et viimased ei keskendu piisavalt elektriautodele ja riskivad niimoodi lähitulevikus oma positsiooni kaotamisega. 

Neumann tõenäoliselt tööta ei jää. Kuigi midagi pole veel kinnitatud, liiklevad jutud, nagu tunneks Neumanni vastu huvi Volkswagen Grupp, mis tahab väidetavalt välja vahetada Audi tegevjuhi Rupert Stadleri. Seni on Stadleri kõige tõenäolisemaks asendajaks peetud just Neumanni. 

Märksõnad: autouudised
neumann stadler gm psa
Jaga: