Jaguar Land Rover investeeris Lyfti ning annab neile kasutamiseks oma autod

Kui Uber vaevleb jätkuvalt probleemide käes ning ettevõtte juhtkonnas vahetatakse inimesi välja, püüavad teised sõidujagamisteenust pakkuvad ettevõtted Uberi nõrkust enda kasuks ära kasutada. Lyft kogus mõni aeg tagasi edasiseks arenguks investoritelt 600 miljonit dollarit, nüüd avaldas Jaguar Land Rover, et sellest 25 miljonit tuli just nende käest. 

Lisaks miljonitele dollaritele annab JLR Lyfti käsutusse ka hunniku Jaguare ja Land Rovereid, millega Lyft klientidele niiöelda premium-klassi teenust pakkuma hakkab. Lisaks hakkavad Lyft ja JLR koos töötama isejuhtivate autode arendamise kallal, ehk tõenäoliselt pakub JLR tehnilise lahenduse ning Lyft asub autosid ja isejuhtivat tehnoloogiat testima. 

Lyft leiab viimasel ajal üha enam uusi partnereid, hiljuti teatati koostööst Waymoga, veel eelmisel nädalal sõlmiti leping Nutonomy'ga. 

Lyft võtab sellega Uberist märkimisväärselt teistsuguse teekonna isejuhtivate autode suunas. Kui Uber proovib oma ressurssidega ja omaenda tarbeks isejuhtivad autod välja arendada, siis Lyft kaasab võimalikult palju partnereid. Uber on seni püüelnud mõnes mõttes kogu transpordisektori monopoliseerimise suunas, kuid see on tähendanud ka teatud mõttes üksindusse jäämist. Lyft aitab aga autotootjatel ja autonoomset sõitu arendavatel ettevõtetel oma tehnoloogiat täiendada, lootes tulevikus lihtsalt transpordi vahendajaks saada. Sellega võtab Lyft endale aga tunduvalt väiksema kohustuse ja vähem riske. 

Märksõnad: autouudised
jlr sõidujagamisteenus jaguar land rover
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Opeli tegevjuht astus tagasi, võib liikuda Audisse

Opeli tegevjuht Karl-Thomas Neumann teatas tagasi astumisest, andes niimoodi varsti PSA omandusse minevale Opelile puhta lehe uuesti alustada. Neumann on viimase 4 aastaga korraliku töö ära teinud ning suutnud märkimisväärselt Opeli mainet kasvatada. Tema ameti võtab üle Opeli senine finantsjuht Michael Lohscheller. 

General Motorsi presidendi Dan Ammanni sõnul on Opel Neumanni juhtimise all teinud tohutu arenguhüppe ning varasemalt pidevalt kahjumis olnud ettevõtte näol on nüüd tekkinud autotootja, millel on potentsiaali üle pika aja taas ka kasumisse jõuda. 

Neumann on ise natukene PSA-d kritiseerinud, väites et viimased ei keskendu piisavalt elektriautodele ja riskivad niimoodi lähitulevikus oma positsiooni kaotamisega. 

Neumann tõenäoliselt tööta ei jää. Kuigi midagi pole veel kinnitatud, liiklevad jutud, nagu tunneks Neumanni vastu huvi Volkswagen Grupp, mis tahab väidetavalt välja vahetada Audi tegevjuhi Rupert Stadleri. Seni on Stadleri kõige tõenäolisemaks asendajaks peetud just Neumanni. 

Märksõnad: autouudised
neumann stadler gm psa
Jaga:

Saksa valitsus andis korralduse Porsche heitgaasi koguste uurimiseks

Saksa transpordiminiseerium andis korralduse selgitada välja, kas Porsche kasutas NOx heitgaaside tegeliku koguse peitmiseks petuseadeldist.

Kahtluse all on V6 diiselmootor, mis pärineb Audilt. Audi on ka ise Saksa valitsuse uurimise all, sest mudelid nagu A8, A7, Q7 ja Q5 paiskaid õhku lubatust rohkem heitgaase. Porsche Cayenne on Q7 vennasmudel. Porsche ja Audi kuuluvad Volkswagen Gruppi.

Saksa väljaanne Der Spiegel kirjutas reedel, et Cayenne’i V6 TDI toodab lubatust märkimisväärselt rohkem saastet ning lasi testida heitgaasikoguste hulka. Selgus, et auto astus lubatud normidest suure kaarega üle.

Porsche ütles, et neid teste ei saa võtta usaldusväärsena ning heitgaaside kogus sõltub mootori koormusest, kiirusest ja temperatuurist.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Hyundail valmib järgmine aasta suure sõiduulatusega elektriauto

Suuruselt viies autotootja maailmas Hyundai lubab paisata tuleva aasta esimeses pooles müügile tuttuue elektriauto.

Korea tootja liigub vaikselt elektriautode suunas, kuid nende müük on jätkuvalt languses. Hyundai ütles, et nende mudel Ioniq on esimene auto USAs, mida pakuti kolme elektrilise seadistusega ja oli USA Keskkonnakaitseagentuuri andmetel kõige efektiivsem auto.

Ioniq oli Hyundai esimene suurem samm elektriautode poole. Nüüd valmistutakse uuesti jalga teise jala ette panema. Tootja lubab järgmist suure sõiduulatusega elektriautot. Selleks võib olla Kona linnamaastur. Igal juhul töötab Hyundai neid välja kas vennastootja Kiaga.

Korea analüütiku Lee Hang-koo hinnangul ei muuda Hyundai USAs või Euroopas ühe elektriautoga rivaalidele ohtlikuks. See juhtub ainult juhul, kui selle mudeli hind on ostja jaoks väga hea ehk odav. “Juba praegu müüakse häid elektriautosid nagu Bolt ja Tesla. Hyundail on kerge hinda alla tuua, sest auto tootmiskulud on suured,” rääkis Hang-koo, kes arvas, et Hyundai käik on pigem sümboolne, kui reaalselt maailma kõigutav. On ju ka Lõuna-Korea valitsus liikumas roheliste autode suunas.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: Audi A8 2018 tiiser

Audi tuli välja A8 2018 tiiseriga, kus tutvustatakse tippmudeli tehnoloogiat.

Märksõnad: autouudised
Jaga: