Washingtoni kuberner andis isejuhtivatele autodele täieliku voli

New Yorgi ja California järel sai Washingtonist kolmas osariik, mis lubab isejuhtivatel autodel ilma saatjata testida.

Vastavale määrusele andis eelmisel nädalal allkirja kuberner Jay Inslee. Washingtonis ei pea erinevatelt teistest osariikides istuma juhiistmel inimest, kes peaks vajadusel juhtimise üle võtma. Autod sõidavad kohe algusest peale ilma saatjata.

Inslee kirjutas ametlikus blogipostituses, et  USAs juhtuvatest sõidukiõnnetustest, kus sureb iga aasta 33 000 inimest, 94 protsendi taga on inimese viga. Isejuhtivad autod aitavad aga seda numbrit alla tuua. Määruse järgi luuakse ka töörühm, mis hakkab töötama välja isejuhtivaid autosid toetavaid seaduseid.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Volkswagen Grupp võib palgata Opeli tegevjuhi

Volkswagen Grupp kaalub Opeli tegevjuhi Karl-Thomas Neumann palkamist. Kogenud juht asuks siis Audi eesotsa.

Väidetavalt kaalub Neumann Opelist lahkumist. Praegu kuulub Opel veel General Motors’i alla, kuid viimane müüs selle PSA Grupile. Kaks poolt lihvivad veel tehingu nurki. Neumann näeb müüki PSAle õige strateegilise otsusena, kuid talle teeb muret fakt, et PSA alahindab elektriautode tähtsust turul.

Saksa leht Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung kirjutas nädalavahetusel, et Volkswageni juhid arutavad, kas 2013. aastal Volkswagenist lahkunud mehele Audi juhtimine.

Nii Volkswagen kui ka Opel keeldusid teemat kommenteerimast. Audi praegune tegevjuht Rupert Stadler on tule all, sest juhtkond pole rahul sellega, kuidas ta diiselmootorite heitgaaside skandaaliga toime tuli. Stadler sõlmis küll uue viieaastase lepingu, kuid sellele alla kirjutades olla öeldud, et nii kaua ta Audit ei tüüri.

Märksõnad: autouudised
Volkswagen Grupp
Jaga:

Audi soovib viia USAsse rohkem universaalkerega autosid

Audi lubab järgmise aasta lõpuks värskendada kõiki Ameerika Ühendriikides pakutavaid mudeleid. Saksa tootja võib uuenduskuuri käigus laiendada mudelivalikut universaalkerega autodega.

Barry Hoch, kes on Audi Ameerika tooteplaneerimise juht, rääkis Automotive Newsile, et neil on võrreldes konkurentidega 2018. aastaks kõige noorem mudelirivi. Peale autode uuendamise lisab Audi uusi autosid. Hoch ütles, et nende käest on küsitud Q7st suuremat linnamaasturit. Seega jõuab tulevane Q8 ka USAsse. Seda arvatavasti 2019. aastal.

Kuid kõik inimesed ei taha linnamaasturit. Hoch rääkis, et tuntav osa ostjatest soovib universaalkerega sõidukit. Võimalik, et jänkid saavad varsti endale osta ka A6 Allroadi.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: Miks on Norras nii palju Teslasid?

Portaal Vox selgitab, miks Oslo on Teslade pealinn.

Peamiseks põhjuseks on suur riigi toetus elektriautodele. Näiteks saab elektriauto omanik tasuta parkida, laadida ja autot müüakse käibemaksuta.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Lexus lõi ainulaadse võimaluse näha üheks õhtuks kahte tulevast lipulaeva LS ja LC

Lexus andis rahvusooper Estonia ees üheks õhtuks kõigile möödujatele ainulaadse võimaluse näha veel tootmisesse mitte jõudnud uusi mudeleid LS ja LC millest esimene 5.nda generatsiooni LS jõuab müüki alles sügisel ja uute omanikeni 2018. aasta alguses.

 

Toyota Balticu Lexuse ärivaldkonna juhi Raigo Kaseoru sõnul kaaluti hoolikalt kus ja kuidas LS ja LC mudelit näidata.

“Eestis ei ole sisult, välimuselt ega traditsioonidelt väärikamat kohta kui rahvusooper Estonia, mistõttu just selle kasuks otsustasimegi,” ütles Kaseorg. “Lexus LSi seeriatootmine on alles algamas, mis tegi näidismudelite üheks õhtuks Eestisse toomise väga eriliseks nii meile kui meie klientidele. Estoniaga oleme koostööd teinud juba enam kui 14 aastat ja mul on väga hea meel, et saime koos nendega oma rõõmu jagada.”

Uus kupee mudel LC, mis pidi esialgu jääma vaid ideeautoks, on Eestis juba müügil ja tellitav ning värsketele omanikele hakatakse seda üle andma juba sügisest.

Lisaks uuele LS ja LC mudelile oli sel õhtul kõigil möödujatele tutvumiseks väljas ka 1989. aastal seeriatootmisse jõudnud esimese generatsiooni LS 400.

Märksõnad: autouudised
Jaga: