PSA tahab Hiinas DS marki investeerides uuesti jalule saada

Prantsusmaa autotootja PSA Grupp astub samme restruktureerimaks tegevusi Hiinas ning sõlmis Changan Automobile’iga lepingu poole miljardi euro investeerimiseks tootjate ühisettevõttesse.

Ühisettevõte toodab Shenzhenis DS-i mudeleid. Pooled ütlesid, et rahasüstiga tugevdatakse kuus aastat kestnud koostööd. Tootjad leppisid kokku, et jagavad investeeriva summa võrdselt ning järgmisest aastast alates valmib iga aasta Hiina turu jaoks vähemalt üks DS-i mudel. 2019. aastast pakutakse hübriid- ja elektrilisi DS mudeleid.

See plaan on Hiina turu jaoks, kuid PSA peaks lagedale tulema sarnase strateegiaga ka Euroopas.

Shenzheni ehitatakse regionaalne peakontor, mille abil loodetakse leida uusi turge Aasia suunal. Shenzeni tehas toodan on üsna väike, jäädes mullu 15 000 auto juurde. Kui kompleks töötaks täistuuridel, suudetakse valmistada 200 000 sõidukit. Seetõttu otsitakse partnereid, kelle autosid saaks tehases ehitada.

Märksõnad: autouudised
PSA
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Manhart muutis BMW X6 M-i 690-hobujõuliseks

Saksa tuunija Manhart muutis 4-4liitrise biturbo V8 mootoriga BMW X6 M-i 690-hobujõuliseks.

Selleks, et originaalis 567 hj (423 kW) ja 750 Nm arendav linnamaastur märkimisväärselt võimsamaks muuta, mindi väljalaske ja mootori aju kallale. Nüüd käib sakslane välja 690 hj (515 kW) ja 900 Nm. Sajani kiirendamine võtab alla nelja sekundi.

Manhart tõi peale võimsuse juurde andmise auto maale lähemalt ning muutis auto laiemaks. Lisaks on BMW-l rohkem süsinikkiust detaile.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: ülevaade Ford GT tootmisprotsessist

Kui massitarbeautode tootmisel kasutatakse üha enam ja enam robotite abi, siis Ford GT laadsete superautode valmistamisel ja kokkupanemisel kasutatakse ikkagi rohkelt käsitööd. Inimese töökäed suudavad lõppude lõpuks ikkagi veidi parema tulemuse saada ning oma rolli mängib ka väike tootmismaht, mille korral pole eraldi seadmete ostmine ja kalibreerimine lihtsalt mõistlik. 

Forza Motorsport videomängude tootjad tellisid endale ühe Ford GT ning külastasid auto hingeeluga tutvumiseks Toronto lähedal asuvat Ford GT tehast. Õnneks tegid mehed tehasetuurist ka korraliku video, näidates mitmeid põnevaid detaile Ford GT tootmisest. 

Ford valmistab kokku 1000 Ford GT-d. Iga päev töötab Multimaticu tehases selle nimel 100 inimest. Ühe auto juppidest kokkupanek võtab aega umbes üheksa päeva, kuid kuna paralleelset tegeletakse mitme autoga, suudetakse iga päev üks Ford GT valmis ehitada. 

Video võrreldakse süsinikkiust ning alumiiniumist velgi, näidatakse, kuidas auto erinevaid detaile värvitakse, näeb ka pooleliolevaid autosid ning saab näha, kuidas autot peale kokkupanekut veekindluse selgitamiseks testitakse. 

Märksõnad: autouudised
ford gt multimatic forza motorsport
Jaga:

Video: Honda sihib isejuhtivate autode valmistamisel 2025. aastat

Võidujooks isejuhtivate autode nimel käib täie hooga ning iga mööduva kuuga seab mõni uus autotootja endale eesmärgi, millal tema valmistatud isejuhtiv auto lõpuks teedele peaks jõudma. 

Honda teatas, et nemad tahavad täiesti isejuhtiva auto valmis meisterdada 2025. aastaks. Mõned konkurendid on ambitsioonikamad, kuid tegelikult ei jää ka Honda alla, lubades 2020. aastaks autonoomset sõitu maanteedel. Ülejäänud viis aastat jääb aga tehnoloogia täiustamiseks, et 2025. aasta isejuhtiv auto probleemideta turule tuua. 

Eesmärgi saavutamiseks suurendab Honda koostööd R&D ja tootmisosakondadega, eesmärgiga juba 2020. aastaks lisada autodele mõistliku hinnaga piisav hulk sensoreid, mis võimaldaksid teatud määral autonoomseid funktsioone. Lisaks keskendub Honda üha julgemalt ka elektriautodele, kuigi Honda jätkab sarnaselt Toyotale ka kütuseelementidel põhinevate jõuallikate arendamist. 

Tundub, et Honda ei näe vajadust liialt kiirustada, keskendudes pigem ohutusele ja meeldivale sõidukogemusele. Ettevõtte tegevjuhi Takahiro Hachiago sõnul püütakse klientideni viia isejuhtiv süsteem, mis sisendab usaldust ja hoiab auto eemal ohtlikest olukordadest. Hachiago usub, et isejuhtivate autode eduks peavad inimesed end nende sees ja ka ümber turvaliselt tundma. 

Seni, kuni Honda autod veel päriselt ise mööda linnatänavaid ringi sõita ei oska, võivad Honda omanikud rõõmu tunda aga üha parematest juhiabidest, mis aitavad igapäevaliikluses autosõitu lihtsamaks ja ohutumaks muuta. 

Märksõnad: autouudised
isejuhtiv auto
Jaga:

General Motors võib Opeli PSA-le oodatust varem müüa

Opel teatas, et nende praegune emafirma General Motors võib juba 31. juulil nende müümimise PSA Grupile lõpule viia .

PSA nõustus märtsis ostma Opeli ja Vauxhalli 2,2 miljardi euro eest. Siis ütlesid tootjad, et tehing toimub aasta lõpus, kuid nüüd ollakse graafikust eest. General Motors andis neljapäeval märku, et allkirjad võivad paberile jõuda varem.

Opel ütles teates, et lõplik müük peaks toimuma selle aasta teises pooles, kuid kui kõik hästi läheb, on 31. juuli esimeseks võimalikuks kuupäevaks, mil tehing lõpetatakse.

Märksõnad: autouudised
PSA Grupp General Motors
Jaga: