Continental hakkab elektriautosid tootvale Hiina idufirmale isejuhtimiseks vajalikke komponente müüma

Continentaliga võttis ühendust elektriautosid valmistama hakkav Hiina idufirma NIO, mis soovib neilt juppe isejuhtimise tehnoloogia jaoks.

Pooled sõlmisid eelmisel nädalal lepingu. Selle järgi hakkab Continental NIOle tarnima juhtmevaba laadimise, isejuhtimise ja digitaalse salongi tehnoloogiaid. Saksa ettevõte valmistab juba praegu NIOle vedrustust ja rehve.

Shanghais paiknev NIO esitles aprillis kodulinnas toimunud messil ES8 elektricrossoverit. Auto jõuab hiinlasteni järgmise aasta alguses. NIO varasem nimi oli NextEV.

Continental teatas lisaks, et teeb koostööd ka Hiina suurima otsingumootori Baiduga ning ühiselt arendatakse isejuhtivate autode jaoks tehnoloogiaid.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Värskeim Volkswagen Polo heidab katte 16. juunil

Volkswagen teatas, et näitab 16. juunil Berliinis järgmise põlvkonna Polot.

Väikeauto ehitatakse MQB A0 platvormile nagu ka Seat Ibiza, mille tootmisega sel kuul alustatakse. Senini nähtud prototüüpide fotod lubavad arvata, et Volkswagen uue Pologa midagi uut ei katsetata. Küll aga tuleb uus Polo eelmisest veidi suurem. Polo kapoti alla jõuavad kolme- ja nelasilindrilised mootorid.

42 aastaga on Polot müüdud 14 miljonit.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Värske video BMW 8. seeria prototüübist

BMW tuli välja aegluubis tagurpidi mängiva videoga, kus peategelane on 8. seeria ideeauto.

8. seeria esines esmakordselt Concorso d’Eleganza Villa d’Este näitusel ning tootja lubas, et tootmisesse jõudvat varianti näeme järgmisel aastal. Kui 8. seeria säilitab praeguse kuju, siis ei erine ta teistest BMW mudelitest.

BMW Grupi disainimeeskonna asepresident ning 6. seeria kupee teise põlvkonna mudeli disaini eest vastutanud Adrian van Hooydonk ütles enda loomingu kohta, et lõplik versioon säilitab kurvilisuse, peaaegu et lainelised kerepaneelid. "BMW Concept 8 Series on meie nägemus tõupuhtast, oma ala valitsevast masinast. See on luksuslik sportauto, mis väljendab endas täiuslikku dünaamikat tänapäevast luksuslikkust nii, nagu seda ei suuda keegi teine," kommenteeris Hooydonk uut autot.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Mercedes näitab AMG GT ideeautot Goodwoodis

Tänavusel Goodwoodis toimuva Festival of Speed üritusel saab näha paar kuud tagasi tutvustatud AMG GT ideeautod. AMG tähistab Goodwoodis 50. sünnipäeva.

Kontseptauto AMG GT on hübriid, mille 4-liitrine V8 toodab koos elektrimootoriga kuni 805 hobujõudu (600 kW). Neljaveolisel sportautol läheb sajani kiirendamiseks ligi kolm sekundit.

Autotootja viib Goodwoodi näitusel peale AMG GT ideeauto E63 S sedaani, GT C roadsteri, GT R-i ja SLS AMG Black Series mudeli. Kindlasti tõmbab suurt tähelepanu ka 300 SEL 6.8 ehk auto, mida kutsutakse “Punaseks seaks”.

AMG autode kõrval näidatakse ajaloolisi Mercedes-Benzi võidusõidukeid, sealhulgas 1937 aasta W125 ja 1902. aasta Mercedes-Simplex mudelit.

24. Goodwoodi näitus toimub 29. juunist 2. juulini.

Märksõnad: autouudised
Mercedes-AMG Goodwood
Jaga:

Volvo Polestar tähistab juubelit, müüs oma 100 000. mudeli

Volvo kiiremate, erksamate ja sportlikmate autode alambränd Polestar tähistas just teatud mõttes juubelit, kui müügi 100 000. Polestar mudel. Alles 2015. aastal alustatud projekti järele on nõudlus aga üha kasvamas ning Volvo on kogu projektiga äärmiselt rahul. 

Käesoleva aasta esimese viie kuuga on nõudlus Volvo Polestaride järele võrreldes möödunud aasta sama perioodiga kasvanud koguni 30 protsenti ning jaanuarist maini müüs Volvo üle maailma kokku 12 000 Polestar mudelit. Kõige populaarsemaks Polestar mudeliks on osutunud XC60, kuid ka XC90 ja V60 pole kaugel maas. 

Edu peamiseks põhjuseks  on Volvo hinnangul Drive-E mootorite töö optimeerimine, mis lisaks veidi suuremale jõudlusele on kaasa toonud ka parema reaktsiooni gaasipedaali vajutustele, kiirema käiguvahetuse ning meeldivama kogemuse gaasipedaali vabastamisel. 

Volvo Polestar mudelid on kõige menukamaks osutunud Hiinas, Rootsis ja USA-s. Arvestades, et Hiina ja USA on maailma kaks suurimat autoturgu, võib Volvo oma saavutustega igati rahul olla. 

Märksõnad: autouudised
polestar
Jaga: