Video: Google Mapsi autod kaardistasid detailiselt linnade õhusaaste taseme

Google üritab lisaks kõigele muule tasapisi ka maailma paremaks muuta. Näiteks on nad varustanud mitmed oma Google Mapsi jaoks tänavaid kaardistavad autod sensoritega, mis koguvad infot õhusaaste kohta. Varasemalt on nad uurinud näiteks metaani kogust õhust, selgitades sellega välja, täpselt millistes piirkondades gaasitorustik lekib. 

Nüüd avaldas Google detailsed andmed ka lämmastikdioksiidi, lämmastikoksiidi ja süsinikuosakeste kohta - ained, mida seostatakse fossiilsete kütuste põletamisega. Niimoodi mõõdistati erinevate linnade õhusaaste konkreetselt tänavate kaupa, võrreldes traditsioonilise pistelise mõõtmisega. 

Google ja nende partner Environmental Defense Fund loodavad, et selle info abil saavad linnavõimud linnade arengut paremini planeerida ning võtta kasutusele meetmed, et kõrgema õhusaastega elamupiirkondades heitgaaside hulka vähendada.

Esialgse projekti raames kaardistati Los Angeles, San Francisco ning nende vahele jääv piirkond, kuid kui info osutub kasulikuks, võivad nad oma operatsioone veelgi laiendada. Kokku läbiti projekti raames 22 000 km ning selle käigus testiti õhukvaliteeti peaaegu 3 miljonit korda. 

Märksõnad: autouudised
maps street view õhusaaste lämmastik süsinik heitgaasid
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Volvo Polestar tähistab juubelit, müüs oma 100 000. mudeli

Volvo kiiremate, erksamate ja sportlikmate autode alambränd Polestar tähistas just teatud mõttes juubelit, kui müügi 100 000. Polestar mudel. Alles 2015. aastal alustatud projekti järele on nõudlus aga üha kasvamas ning Volvo on kogu projektiga äärmiselt rahul. 

Käesoleva aasta esimese viie kuuga on nõudlus Volvo Polestaride järele võrreldes möödunud aasta sama perioodiga kasvanud koguni 30 protsenti ning jaanuarist maini müüs Volvo üle maailma kokku 12 000 Polestar mudelit. Kõige populaarsemaks Polestar mudeliks on osutunud XC60, kuid ka XC90 ja V60 pole kaugel maas. 

Edu peamiseks põhjuseks  on Volvo hinnangul Drive-E mootorite töö optimeerimine, mis lisaks veidi suuremale jõudlusele on kaasa toonud ka parema reaktsiooni gaasipedaali vajutustele, kiirema käiguvahetuse ning meeldivama kogemuse gaasipedaali vabastamisel. 

Volvo Polestar mudelid on kõige menukamaks osutunud Hiinas, Rootsis ja USA-s. Arvestades, et Hiina ja USA on maailma kaks suurimat autoturgu, võib Volvo oma saavutustega igati rahul olla. 

Märksõnad: autouudised
polestar
Jaga:

Tesla Model 3 ostjad saavad valida vaid värvi ja rattasuuruse osas

Tesla tegevjuht Elon Musk teatas teisipäevasel aktsionäride koosolekul, et juba järgmisel kuul müüki tuleva Model 3 puhul saavad esimesed kliendid auto lisavarustuse valikul valida vaid väga väheste detailide seast. 

Musk ilustas sellega kogu teemat märkimisväärselt. Nimelt täpsustas ta, et esimesed kliendid saavad Model 3 juures valida vaid värvi ja rattasuuruse osas. Kõige ülejäänu osas peavad inimesed vähemalt esialgu leppima Tesla standardse paketiga. Model 3 tootmine ja selle probleemideta käima lükkamine on Tesla jaoks kriitilise tähtsusega ning Muski sõnul püütakse komplikatsioonide vältimiseks kogu protsess võimalikult lihtsaks ja kiireks teha. Erinevatest konfiguratsioonidest loobumine just selle eelduse loob. 

Samas pole hetkel teada, millise varustusastmega mudelid esimese hooga müüki tulevad. Et eesmärgiks on müüki tuua 35 000 dollarit maksev auto, võib eeldada, et esimesed valmistatud mudelid ongi niiöelda standardvarustusega ning märkimisväärsete lisadeta. See võimaldaks neil täita hinnalubaduse ning samuti tähendaks see lihtsamaks tootmisprotsessi, kuna auto hoitakse võimalikult lihtsana. 

Mingi perioodi möödudes antakse klientidele võimalus ka lisavarustuse tellimiseks, näiteks järgmisel aastal peaks müüki tulema neliveoline Model 3. 

Märksõnad: autouudised
musk model 3
Jaga:

Škoda loobub väikesest Citigost

Volkswagen up!-i ja Seat Mii vennasmudel Škoda Citigo leiab selle põlvkonnaga oma lõpu. Škoda tahab keskenduda rohkem linnamaasturitele ning Citigo ebapopulaarsus viis tema pea pakule.

Paar kuud tagasi värskendatud Citigo ei kao veel kohe kuhugi. Mladá Boleslavi linna peakorterist öeldi, et autot müüakse veel paar aastat kuni praegune põlvkond iganeb piirini, mil seda müüa pole otstarbekas.

Škoda keskendub järjest rohkem linnamaasturitele ning äriliselt on see õige otsus - väikeautode segment kuivab aeglaselt, aga kindlalt nagu Surnumeri. Tšehhi tootja müügipealik Peter Solc vihjas, et Kodiaqi ja Karoqi kõrvale võib lähiaastatel uusi maastureid tulla. Üks neist võib olla sugulussidemes Fabiaga, teine aga Vision E ideeautoga.

Škoda ütles, et pikapi peale nad ei mõtle. Peamiselt seetõttu, et neil puudub tugev kohalolu Lõuna-Ameerikas ning USAs neid pole üldse.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Kia valmistub uut linnamaasturit turule paiskama

Kia avalikustas eile visandid uuest Stonic linnamaasturist. Tootja sõnul on see nende senini kõige rohkem kohandatav mudel.

Nissan Juke’i rivaali nimi on Stonic ning Korea tootja sõnul on linnamaastur “pilkupüüdev ja enesekindel” ning “Euroopa disainikeelega”. Stonicust saab Kia jaoks tähtis mudel just Euroopas, sest järgmiseks aastaks prognoositakse, et linnamaasturite turg Euroopas ületab kahe miljoni piiri.

Stonic tuleb müügile sel aastal, kui on ära esinenud Frankfurdi näitusel. Põhja-Ameerikasse jõuab Stonic pärast Los Angelese messi novembris.

Märksõnad: autouudised
Jaga: