Bosch ja TomTom tahavad ühiselt teedest ülikvaliteetseid kaarte teha

Üks maailma suurimaid autotootjate niinimetatud allhankefirmasid Bosch teatas, et alustab koostööd TomTomiga eesmärgiga luua radarite abil teedest erakordselt täpsed kaardid, mis võimaldaksid tarkvaral paremini autonoomset sõitu kontrollida ja juhtida. 

Boschi teatel soovitakse luua kaardid, mille abil saab auto teele paigutada vaid mõne sentimeetrise täpsusega. Täpsed kaardid töötaksid koostöös isejuhtivate autode reaalajas infot koguvate sensoritega, parandades tehnoloogia võimekust näiteks kehvade ilmastikuolude korral, kus näiteks kaamerad ei pruugi alati piisavalt kvaliteetset informatsiooni talletada. 

Varasemalt on uuritud ka teedest videosalvestite tegemist ning nende autodele jagamist, kuid Boschi praeguse plaani kohaselt tahetakse autodele saata radarite abil kogutud konkreetsem ja tehnilisem informatsioon, mille abil vähendatakse ka ülekandemahtusid poole võrra. 

Osa infost tahetakse koguda ka liikluses sõitvatelt autodelt, mille saadetud informatsioon töödeldakse keskserveris ja tehakse siis kõikidele autodele kättesaadavaks. 

Boschi lahenduse abil peaks autod suutma ennast paremini ja täpsemalt teedele paigutada, peaks suutma senisest paremini teekonda planeerida, sealhulgas juba eelnevalt ennetada ka eesolevaid järske kurve jmt, samuti tahetakse autodele edastada reaalajas info näiteks teetööde, vabade parkimiskohtade, ummikute jmt kohta. 

Märksõnad: autouudised
tomtom kaart kaardirakendus navigatsioon
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Tesla Model 3 ostjad saavad valida vaid värvi ja rattasuuruse osas

Tesla tegevjuht Elon Musk teatas teisipäevasel aktsionäride koosolekul, et juba järgmisel kuul müüki tuleva Model 3 puhul saavad esimesed kliendid auto lisavarustuse valikul valida vaid väga väheste detailide seast. 

Musk ilustas sellega kogu teemat märkimisväärselt. Nimelt täpsustas ta, et esimesed kliendid saavad Model 3 juures valida vaid värvi ja rattasuuruse osas. Kõige ülejäänu osas peavad inimesed vähemalt esialgu leppima Tesla standardse paketiga. Model 3 tootmine ja selle probleemideta käima lükkamine on Tesla jaoks kriitilise tähtsusega ning Muski sõnul püütakse komplikatsioonide vältimiseks kogu protsess võimalikult lihtsaks ja kiireks teha. Erinevatest konfiguratsioonidest loobumine just selle eelduse loob. 

Samas pole hetkel teada, millise varustusastmega mudelid esimese hooga müüki tulevad. Et eesmärgiks on müüki tuua 35 000 dollarit maksev auto, võib eeldada, et esimesed valmistatud mudelid ongi niiöelda standardvarustusega ning märkimisväärsete lisadeta. See võimaldaks neil täita hinnalubaduse ning samuti tähendaks see lihtsamaks tootmisprotsessi, kuna auto hoitakse võimalikult lihtsana. 

Mingi perioodi möödudes antakse klientidele võimalus ka lisavarustuse tellimiseks, näiteks järgmisel aastal peaks müüki tulema neliveoline Model 3. 

Märksõnad: autouudised
musk model 3
Jaga:

Škoda loobub väikesest Citigost

Volkswagen up!-i ja Seat Mii vennasmudel Škoda Citigo leiab selle põlvkonnaga oma lõpu. Škoda tahab keskenduda rohkem linnamaasturitele ning Citigo ebapopulaarsus viis tema pea pakule.

Paar kuud tagasi värskendatud Citigo ei kao veel kohe kuhugi. Mladá Boleslavi linna peakorterist öeldi, et autot müüakse veel paar aastat kuni praegune põlvkond iganeb piirini, mil seda müüa pole otstarbekas.

Škoda keskendub järjest rohkem linnamaasturitele ning äriliselt on see õige otsus - väikeautode segment kuivab aeglaselt, aga kindlalt nagu Surnumeri. Tšehhi tootja müügipealik Peter Solc vihjas, et Kodiaqi ja Karoqi kõrvale võib lähiaastatel uusi maastureid tulla. Üks neist võib olla sugulussidemes Fabiaga, teine aga Vision E ideeautoga.

Škoda ütles, et pikapi peale nad ei mõtle. Peamiselt seetõttu, et neil puudub tugev kohalolu Lõuna-Ameerikas ning USAs neid pole üldse.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Kia valmistub uut linnamaasturit turule paiskama

Kia avalikustas eile visandid uuest Stonic linnamaasturist. Tootja sõnul on see nende senini kõige rohkem kohandatav mudel.

Nissan Juke’i rivaali nimi on Stonic ning Korea tootja sõnul on linnamaastur “pilkupüüdev ja enesekindel” ning “Euroopa disainikeelega”. Stonicust saab Kia jaoks tähtis mudel just Euroopas, sest järgmiseks aastaks prognoositakse, et linnamaasturite turg Euroopas ületab kahe miljoni piiri.

Stonic tuleb müügile sel aastal, kui on ära esinenud Frankfurdi näitusel. Põhja-Ameerikasse jõuab Stonic pärast Los Angelese messi novembris.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Tesla avalikustas esimese foto Model Y-st

Teisipäeva pärastlõunal toimus järjekordne Tesla aktsionäride koosolek, kus lisaks senise suuna jätkamisele avaldati ka mitmeid põnevaid detaile Tesla tulevikuambitsioonide kohta. 

Esimeseks neist võib nimetada meelitusfotot Tesla järgmisest autost - Model Y-st. Model Y saab olema Model X-i väiksem ja taskukohasem vend. Viimasel ajal on Tesla keskendunud peamiselt Model 3 tootmise käima lükkamisele ning Model Y on seetõttu veidi tahaplaanile jäänud, kuid kulisside taga käib töö edasi. Musk kinnitas veelkord, et Model Y ehitatakse täiesti uuele platvormile, millega tahetakse auto valmistamise protsessi revolutsiooniliselt uuendada. Eesmärgiks on tootmise hind alla tuua ning auto valmistamist senisest enam automatiseerima. 

Musk isegi tunnistas, et Model X-i juures tehti suur viga, kui see ehitati Model S-iga samale platvormile. Traditsiooniline tarkus väidab, et ühise platvormi kasutamine hoiab kulusid kokku, kuid Muski sõnul peab seetõttu tegema liialt palju kompromisse, mis teevad masina tootmise keerulisemaks ja kallimaks. 

Lisaks teatas Musk, et esimesed Model 3-d hakkavad olema väga lihtsad ning klientidel puudub suurem võimalus erinevate lisade valimiseks. Model 3 tootmine on Tesla jaoks kriitilise tähtsusega ning nad tahavad kogu protsessi ladusamaks muuta, kusjuures olulist rolli hakkab mängima võimalikult ühetaoliste autode valmistamine. Kui tootmine on sujuvalt käima saadud, lisandub ka suurem valik lisavarustust. 

Musk ei jätnud tähelepanuta ka Mobileye, mille riist- ja tarkvara kasutamise nad eelmisel aastal lõpetasid. Ta ütles, et praeguseks on Tesla enda valmistatud sensorid ja tarkvara jõudnud sisuliselt samale tasemele Mobileye tehnoloogiaga ning juba lähiajal peaks tarkvara areng veelgi kiirenema. 

Sellega tunnistas Musk, et Mobileye'ga koostöö lõpetamine oli Tesla jaoks tegelikult võrdlemisi suur tagasilöök. Praeguseks on nad isejuhtiva tehnoloogia osas jõudnud või jõudmas samale tasemele, kus nad tegelikult täpselt aasta tagasi olid. Oma süsteemi tööle saamine on neil võtnud planeeritust sisuliselt pool aastat kauem, kuid Tesla loodab nüüd uuesti suuri edusamme hakata tegema. 

Musk kinnitas taas, et Tesla reka esitlus toimub septembris ning kui kõik sujub, võiks nende raskeveokid turule jõuda juba 2019. aastal. 

Märksõnad: autouudised
model y musk reka semi elektriauto mobileye
Jaga: