Suurbritannias langes uute autode müük pea kümnendiku

Maikuus osteti 8,5 protsenti vähem uusi autosid kui aasta varem, teatas sealne tootjaid ja edasimüüjaid koondav ühing. Põhjustena toodi välja sel nädalal toimuvaid valimisi ning tulevast maksutõusu, mis pani inimesi varem autosid ostma.

Eelmisel kuul leidis Suurbritannias omaniku 186 265 autot. Eraldi vaadatuna langes eratarbijate autoturg 14%, ärid ostsid aga 5% vähem sõidukeid. Analüütikute sõnul on tavaline, et üldvalimiste eel teevad inimesed pause ja mõtlevad detailsemalt oma oste läbi.

Nõudlus diiselautode järele langes viiendiku võrra. Kõrged heitgaasimaksud Londonis ja teiste suurlinnades vähendavad diiselautode müüki.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Elon Musk lubas isiklikult tööõnnetusi uurima hakata

Võib vaielda, et Tesla on pingeliste tähtaegade ja tootmise kiire kasvatamise nimel mõnevõrra järgi andnud tehasetöötajate turvalisuse osas. Veel hiljuti juhtus Tesla Freemonti tehases autotööstuse keskmisest enam õnnetusi, kuigi viimasel ajal on nad jõudnud niiöelda keskmisele või isegi sellest paremale tasemele. Sellest hoolimata on just viimastel kuudel hakanud levima jutud, justkui sunniks Tesla töötajaid ebamõistlikult palju töötama ning kui töötajad läbi põlevad, asendatakse nad uutega ja sama protsess kordub uuesti. 

Muskile ei meeldi ametiühingud ning ka kuuldused kehvadest tingimustest võivad ka uute töötajate leidmise keeruliseks muuta, mistõttu asubki Musk nüüd personaalselt vigastuste vähenemisega tegelema. Oma hiljutises töötajatele saadetud kirjas käskis Musk kõigidest tulevastest vigastustest ja õnnetustest otse talle teatada. 

"Ma kohtun iganädalaselt turvalisusmeeskonnaga ning soovin edaspidi iga vigastatud inimesega ka personaalselt kohtuda, et kuulata nende arvamust, mida on vaja teha edaspidiste õnnetuste vältimiseks. Ma lähen ise tööliiniline ning teen samu ülesandeid, mida töötajadki," lubas Musk. 

Muski sõnul ootab ta sarnast käitumist ka osakonnajuhtidelt, kes peavad oma meeskonna turvalisuse tõstma tähtsaimate prioriteetide hulka. Tesla teatel on nad turvalisusega tegelenud pidevalt ning 2017. aasta I kvartalis juhtus nende tehases juba autotööstuse keskmisest vähem õnnetusi. Täpsemate ja usalduväärsemate andmete saamiseks peab aga terve aasta ära ootama. 

Märksõnad: autouudised
musk vigastused
Jaga:

Video: Hyundai avalikustas uue Kona meelitusvideo

Hyundail on suur ambitsioon saada järgmise kümnendi alguses Euroopas suurimaks Aasia päritolu autotootjaks. 2021. aastaks plaanitakse turule tuua kokku 30 uut mudelit, uuendades sellega märkimisväärselt senist autoparki. 

Olemasolevate mudelite uuendamise kõrval tuuakse müüki ka Hyundai täiesti uus väike crossover Kona. Hyundai avaldas autost esimese meelitusvideo, kasvatades sellega huvi juba 12. juunil toimuva ametliku esitluse vastu. 

Seni pole Konast kuigi palju teada. Auto saab endale mitmeid huvitavaid tehnoloogilisi lahendusi, Hyundai jaoks esmakordselt plaanitakse osa informatsioonist kuvada otse esiklaasile, kusjuures läbipaistev 8-tolline ekraan peaks suutma infot kuvada isegi päikesepaisteliste ilmade korral. 

Hyundai Kona siseneb üha suurema konkurentsiga segmenti, hakates teiste seas konkureerima Honda HR-V, Nissan Juke ja Toyota C-HR-iga. 

Märksõnad: autouudised
kona meelitusvideo
Jaga:

Uuendatud Nissan X-Trail jõuab müügile augustis

Nissan tutvustas eelmise nädala lõpus värsket X-Traili, mis jõuab suve lõpuks esindustesse.

Nissani suurim linnamaastur Euroopas sai uue esivõre, suurema logo, teravama väljanägemisega tuled koos LED päevatuledega ning teistsuguse kujuga udutuled. Kõik need muudatused käivad kaasa Nissani disainikeele V-Motioni värskeima välimusega.

X-Traili elektrilist pagasiluuki saab nüüd avada käsi kasutamata - selleks tuleb vajutada auto õigetele nuppudele ehk toksata õigest kohast tagapamperit. Lisavalikus on LED esituled ja värsked 18-tollised veljed ning neli uut kerevärvi.

Nissan paneb  X-Trail ka isejuhtimist võimaldava lahenduse nimega ProPilot ning seda juba järgmisel aastal. Selle tehnoloogiaga suudab linnamaastur maanteel ja ummikutes roolida, kiirendada ja pidurdada. Lisaks on maasturil andureid, mis jälgivad liiklust ja jalakäijad ning vajadusel pidurdab Nissan juhi reaktsiooni ootamata.

X-Traili mootorid püsivad sama. Baasajam on 1,6-liitrine diisel, mis toodab 130 hj (97 kW). Seda saab paaritada manuaal- kui ka automaatkastiga. 2-liitrine diiselmootor arendab 177 hj (132 kW). Mõlemaid variante saab osta esi- või nelikveoga. Bensiini-fännidele on pakkuda 1,6-liitrine turbomootor, mis käib välja 163 hj (123 kW). See variant tuleb vaid manuaalkasti ning esiveoga.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Renault Trezor valiti tuntud Itaalia näituse ilusaimaks ideeautoks

Renault Trezor krooniti 1929. aastast toimuva Concorso d’Eleganza Villa d’Estate’i näitusel kõige ilusamaks ideeautoks.

Põhja-Itaalias Como järve kaldal toimunud messil osalenud Trezori teeb erilisemaks see, et auto ka päriselt töötab. Reegli on itaallased loonud, et näitusel käiksid n-ö korralikud ja päris ideeautod, mitte ainult ilusad, aga seest tühjad kestad.

Trezori debüüt toimus mullu Pariisis. Tegu on tagaveolise elektriautoga, mille jõuülekanne pärineb Vormel E sarjas osalevalt Renault vormelilt. Kontseptsioonil on 350 hobujõudu.

Kahjuks jääb Trezor vaid ideeautoks ning auto tootmiseks Renault plaani ei ole.

Märksõnad: autouudised
Jaga: