Uber vallandas Waymo intellektuaalomandi varastamises süüdistatava Levandowsky

Uber sattus teatavasti aasta alguses üsna tõsisesse vaidlusesse Google'ist välja kasvanud Waymoga. Vaidluse põhjuseks oli endise Waymo töötaja Anthony Levandowsky poolt väidetavavalt toime pandud intellektuaalomandi vargus, mistõttu Uber Levandowsky ettevõtte üsna kiirelt väga suure raha eest ka üle ostis. 

Levandowsky võttis Waymo väidete kohaselt töölt lahkudes kaasa 14 000 Waymole kuuluvat dokumenti, peamiselt Waymos välja töötatud isejuhtivate autode jaoks mõeldud lidari kohta. Selle info abil suutis Levandowsky koos teiste vähem oluliste kaaslastega kiirelt käima lükata Otto, mille Uber peatselt üle ostis.

Levandowsky kasutas kohtus õigust vaikimiseks ning temalt mingit informatsiooni kätte ei saadud. Kohtunikule selline käitumine aga ei meeldinud ning kuigi protsess alles käib, keelati Levandowskyl Uberis lidaritega töötamine. See käitumine ei meeldinud aga ka Uberile, kes ütles, et Levandowskyt võivad ees töönõuetele mitte vastamise tõttu ees oodata mingid tagajärjed. 

Tuleb välja, et tagajärgedeks on vallandamine. Uberi pressiesindaja sõnul üritas ettevõte Levandowskyt mitu kuud veenda Uberi sisesele uurimisele kaasa aitama ning pärast konkreetse tähtaja möödumist otsustati Levandowsky lahti lasta. 

Märksõnad: autouudised
levandowsky waymo
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Bosch ostis Itaalia tarnija, et tagada selle võime toota BMW-le rooliosasid

Saksa autotehnoloogia ettevõte Robert Bosch ostis Albertini Cesare’i - firma, mis keskendub alumiiniumist roolivalandite tootmisele. Sama ettevõte põhjustas ka BMW mudelite tootmise peatamise.

“Alustasime nende ostmist, kuid see pole veel lõpuni viidud,” ütles Boschi esindaja eile. Itaalia perefirmas töötab 350 inimest. Bosch keeldus ütlemast, kui palju läheb Albertini Cesare’i ostmine maksma. “Meie jaoks tähtis tagada järjepidev autodetailide valmimine,” rääkis esindaja.

Tarneprobleemide tõttu ei saanud BMW ehitada 1. ja 2. seeria väikeautosid, 4. seeria kupeed ja 3. seeriat.

Märksõnad: autouudised
Bosch
Jaga:

Daimler ja BAIC hakkavad Hiinas autosid tootma

Saksa tootja Daimler ja nende Hiina partner BAIC Motor leppisid kokku viisi, kuidas toodetakse Pekingi tehases Mercedeseid.

Tähtsa lepingu sõlmimist tähistasid Saksa kantsler Angela Merkel ja Hiina valitsusjuht Li Keqiang. Daimler lubab lepingutes, et uuendab tootmiskomplekse, misjärel saavad hiinlased toota loodussõbralikke uut energiat kasutavaid autosid. See tähendab hübriide ja elektriautosid.

Hiinas toimuva eest vastutav Daimleri juhatuse liige Hubertus Troska ütles, et Hiina on suurim uue energia pealt töötavate autode ostja ning Daimler jätkab tööd ja panustamist, et selliseid autosid tuleks aina juurde.

Daimler nõustus ostma osaluse BAIC Motorsi tütarettevõttes Beijing Electric Vehicle. Nagu nimi vihjab, on tegu elektriautosid tootva Hiina üksusega. Pole teada, kui suure osaluse sakslased soetasid.

Hetkel toodab BAIC-i ja Daimleri ühistehas sisepõlemismootoriga Mercedeseid.

Märksõnad: autouudised
Mercedes-Benz BAIC
Jaga:

Saksa valitsus süüdistab Audit uutes pettustest

Audi heitgaaside skandaal sai hoogu juurde, kui Saksa valitsus süüdistas eile tootjat heitgaasitestide tulemustega manipuleerimises.

See on esimene kord, kui Audit süüdistatakse petmises Saksamaal. Sealne transpordiministeerium ütles, et Volkswagen Gruppi kuuluv luksusmark peab kontrolli kutsuma 24 000 A7 ja A8 mudelit, mis valmisid vahemikus 2009-2013. Neist pooled müüdi Saksamaal.

Volkswagen Grupi tegevjuht Matthias Müller kutsuti Berliini ministeeriumi vaibale, kuid mis seal täpsemalt räägiti, pole teada, sest kumbki pool seda ei kommenteeri.

Süüdistuse järgi paiskavad Euro 5 nõuetele vastavad Audid õhku lubatust kaks korda rohkem lämmastikoksiide, kui rooli keeratakse rohkem kui 15 kraadi. See on esimest korda, kui Audi tippmudel on seotud tarkvaraga, mis kontrollib heitgaaside järelpõletamist.

Ministeerium andis tootjale aega 12. juunini, et esitada sisukas kava probleemi likvideerimiseks.

Audi kutsub probleemist puudutatud autod kontrolli ning nende tarkvara uuendamisega alustatakse juulis. Võimalik, et probleem peitub käigukasti ja mootori riistvara suhtluses.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: Hyundai näitas elektribussi, mis suudab läbida mitusada kilomeetrit

Hyundai Elec City on elektribuss, mida näidati Korea toimunud näitusel. Ühistranspordivahendi “kütuseks” on 256-kilovatt-tunnine liitiumioonaku, mis võimaldab ühe laadimisega läbi vurada kuni 290 kilomeetrit.

Bussi mootor on 240-kilovatine ning selle akude laadimiseks kulub kiirlaadimisega veidi rohkem kui tund. Hyundai plaanib bussi tootmisega alustada järgmisel aastal.

Märksõnad: autouudised
Jaga: