Trump: sakslased on halvad, väga halvad

USA president Donald Trump reisis möödunud nädalal ringi Lähis-Idas ja Euroopas ning reedel koguneti Sitsiilias suuremaid Lääne tööstusriike ühendava G7 kohtumisele. Saksa lehe Der Spiegeli sõnul ütles USA president seal: "Saksalsed on halvad, väga halvad. Kas näete neid miljoneid autosid, mida nad USA-s müüvad. Kohutav. Me lõpetame selle ära."

Kui Der Spiegeli saksakeelne tõlge Trumpi sõnadest võis kogu teemat näidata natuke hullemas valguses, kui asi tegelikult oli, siis hilisemate selgituste käigus on korduvalt rõhutatud, et Trump viitas siiski Saksa autotootjatele. Sellega elustas Trump taas teema, mis on mõnda aega muude skandaalide kõrval tagaplaanile jäänud - väliskaubandus ja konkreetsemalt autode import. 

Teatavasti on Trump korduvalt ähvardanud Mehhikost USA-sse viidavatele autodele kehtestada 35-protsendilise maksumäära. Tundub, et sama tollimaks võib ähvardada ka teistest riikidest USA-sse viidavaid autosid. 

Saksa autotootjad andsid ütlesid aga juba tükk aega tagasi, et BMW, Mercedes-Benz ja Volkswagen Grupp valmistavad kõik olulise osa oma sõidukitest just USA-s. BMW Lõuna-Carolina tehas on näiteks üldse nende kõige suurem tootmiskeskus kogu maailmas. BMW näol on tegu ka USA suurima autode eksportijaga, kui vaadelda igat brändi eraldi. 

Seega on viimased Trumpi süüdistused teatud mõttes alusetud, kuigi kui vaadelda autotööstusest kaugemale üldise kaubavahetuseni, siis ameeriklased ostavad sakslastelt palju rohkem asju kui sakslased ameeriklastelt. See on aga juba laiem teema.

Märksõnad: autouudised
bmw mercedes-benz volkswagen
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Mercedes-AMG kütab Project One'iga Bugatti Chironile tuule alla

Tundub, et üha enam autotootjaid tahab endale mõnda mudelit, mida võiks Bugatti Chironiga võrrelda. Näiteks Aston Martin ja Red Bull töötavad ühiselt hüperauto Aston Martin Valkyrie kallal, mis peaks Silverstone'i ringraja läbima kiiremini kui F1 auto. Nüüd on võidujooksu lisandunud ka Mercedes-AMG, kes teatas, et töötab hüperauto kallal, mis peaks olema kiirem kui juba mainitud Bugatti Chiron. Ettevõtmine kannab hetkel nnime Porject One ning masina esitlus võib toimuda juba sügisel Frankfurdi autonäitusel. 

Mercedes-AMG Project One saab endale 1,6-liitrise V6 mootori. Siinkohal ei tohiks ennast aga petta lasta, sest antud kasutatav mootor pärineb suuresti Mercedese F1 meeskonnas kasutatavalt masinalt, kuigi vastupidavuse suurendamiseks on seda mõnevõrra tuunitud. Täpseid andmeid pole teada ning on igati võimalik, et F1 rangetest reeglitest loobudes on sealt veelgi rohkem võimsust välja võlutud. Teada aga on, et mootor suudab töötada kuni pööretel 11 000 rpm, mis aga tähendas, et Mercedes-AMG peab autos kasutama spetsiaalset käigukasti. 

Sisepõlemismootori energia kantakse tagumistele ratastele ning sinna tuleb F1-le sarnaselt appi ka üks elektrimootor. Lisaks paigutataks kaks elektrimootorit esirataste juurde, andes ka sinna lisavurtsu juurde. Autol saab olema ka väike akublokk, mille abil saab ainult elektrienergiat kasutades umbes 30 km kaugusele sõita. 

Auto koguvõimsus jääb küll alla Chironi 1500 hobujõule ning pigem jääb see kuskil 1000 hobujõu kanti, kuid Project One tuleb kõigi eelduste kohaselt kergem ning Mercedes-AMG usub, et see suudab Chironiga korralikult konkureerida. Juba on teada ka, et antud masinaid plaanitakse valmistada kokku 275 tükki. 

Märksõnad: autouudised
amg mercedes-amg project one bugatti chiron hüperauto
Jaga:

Fordi endine juht võib saada poolsada miljonit eurot

Endisele Fordi tegevjuhile Mark Fieldsile kaasa tunda pole mõtet, sest suurtootja pealik peaks saama leivaisa käest ligi 58 miljonit dollarit (ca 52 miljonit).

Kuid see raha ei kirjutata talle lihtsalt välja. Suur osa sellest - rohkem kui 26 miljonit eurot - moodustavad aktsiad. On üsna irooniline, et tema “valitsemise” ajal kukkus Fordi aktsia ligi 40 protsenti. Mida külvad, seda lõikad. Ford ei ole seda välja öelnud, kuid arvatavasti oli Fieldsi vallandamise taga Fordi väärtuse kahanemine.

Lisaks saab mees veel raha aktsiaoptsioonide ja boonuste eest. Pensionile saatmise ees laekub tema kontole ca 16 miljonit eurot. Fields saab ka 1. augustini kasutada Fordi lennukeid.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

BMW tehaste töö on tarnehäirete tõttu häiritud

BMW pikendas tootmispause Saksamaa, Hiina ja Lõuna-Aafrika Vabariigi tehastes, sest roolisüsteemi osade puudumise tõttu pole võimalik autosid kokku panna.

Saksamaa Leipzigi tehas on kinni eelmisest reedest, sest üks Itaalia tarnija pole suutnud vajalikke osasid kohale toimetada. Ka Müncheni tehas on osade puuduse tõttu häiritud.

Hiinas asuv Shenyangi ja LAVis paiknev Rosslyni kompleks suletakse osaliselt. BMW esindaja ütles, et nad antud hetkel ei tea öelda, millal tootmisseisak läbi saab. BMW otsustab tulevikus, kas tarnehäirete tõttu tehakse sarnaseid samme ka mujal.

Tootmine mõjutab 1. ja 4. seeria mudelite tootmist. Iga päev, kui tootmine on häiritud, kaotab BMW miljoneid eurosid.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Ferrari muuseum laienes ja sai täiendust

Ferrari tähistab oma 70. sünnipäeva ning laiendas peopäevaks Põhja-Itaalias Maranello linnas paiknevat muuseumi.

Väärtuslikke autosid eksponeeriv asutus võtab nüüd enda alla üle 4100 ruutmeetri. Viimase laiendusega said näituseruumid juurde 600 ruutmeetrit. Lisaks ehitati sobib pind konverentside ja ürituste läbi viimiseks.

Kahte uut näitust tulid avama Ferrari tegevjuht Sergio Marchionne, asepresident Piero Ferrari, Londoni disainimuuseumi direktor Deyan Sudjic ja Maranello linnapea Massilliano Morini. Esimese näituse nimi on “Under the Skin” ja see keskendub Ferrari uutele lahendustele ning omataolistele autodele. Lisaks saab näha tehnilisi visandeid ja eri tüüpi mootoreid.

Teine näitus kannab nime “Infinite Red”. Sellega tähistatakse margi 70. aastat ning seal saab vaadata Ferrari kõige eksklusiivsemaid ringraja ja tänavalegaalseid mudeleid. Nende hulgas on 500 F2, F2004,  F2008 Vormel 1 autod, lisaks ka 250 GT Berlinetta Tdf, 250 GT Berlinetta SWB ja 250 GTO. Puudu ei ole ka F50, LaFerrari, Enzo ja FXX K.

Esimene näitus pakib end kokku sel novembril, teine aasta lõpus.

Märksõnad: autouudised
Jaga: