Uber maksis New Yorgi juhtidele aastaid kokkulepitust vähem

Uber teatas teisipäeval veast, mille tõttu on sealsed Uberi taksojuhid alates 2014. aastast kokkulepitust vähem teeninud. 

2014. aasta novembris sõlmis Uber üle kogu USA kehtima hakanud kokkuleppe, mille järgi võtab Uber igalt läbi nende rakenduse tellitud taksosõidult 25 protsenti endale ja ülejäänu läheb juhile. Kui mujal arvutas Uber oma kümnise suuruse välja peale maksude maha arvamist, siis New Yorgis tehti seda niiöelda brutosummalt. Tulemuseks see, et Uber võttis endale kokkulepitust suurema summa. 

Kokku teenis Uber kahe ja poole aastaga niimoodi umbes 45 miljonit lisadollarit, mille ettevõte lubas nüüd viimse sendini tagasi maksta. Keskmiselt peaks iga Uberi taksojuht seega saama 900 dollarit, kuigi need, kes on kogu selle aja aktiivselt taksoga sõitnud, võivad ootamatu kingitusena saada tunduvalt suuremaid summasid. 

Teiste viimase aja skandaalide kõrval pole antud teema väga tõsine ning kui Uber raha juhtidele tagasi annab, lahendatakse sellega ka probleem. Küll aga on 45 miljonit isegi Uberi suurusega ettevõtte jaoks märkimisväärne summa ning see uudis ei pruugi väga palju head teha ka Uberi mainele, eriti nende sõidujagamisteenust pakkuvate autojuhtide seas. 

Märksõnad: autouudised
new york
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Volkswagen ja JAC hakkavad Hiinas ühiselt elektriautosid tootma

Volkswagen püüab teatavasti diiselmootorite skandaali minevikku jätta ja on seetõttu võtnud suuna elektriautodele. Elektriautode olulisemaks kantsiks on kujunemas Hiina ning Volkswagen sai seal olulise loa oma tegevuse suurendamiseks. Nimelt andsid Hiina ametivõimud Volkswagenil loa koos kohaliku tootja JAC Motoriga luua ühine ettevõte, mis võiks valmistada 100 000 elektriautot aastas. 

Volkswagen ja JAC said ühiste tulevikuplaanide osas kokkuleppele juba möödunud aastal, vahepeal on takistuseks olnud vaid bürokraatia. Volkswagen on endale Hiinas tugeva kliendibaasi loonud, tegu on sealsel turul suurima Lääne autotootjaga. Volkswagenil on varasemalt ühised projektid ka teiste Hiina suuremate tootjatega, näiteks SAIC-i ja FAW-iga. Kuigi JAC-iga loodavas tehases tahetakse hakata ehitama eksklusiivselt elektriautosid, on Volkswagen varasemalt käinud välja eesmärgi müüa Hiinas 2020. aastaks 400 000 hübriidi. 

Hiina autoturg on juba praegu maailma suurim ning tugev kohalolu seal on tulevikku silmas pidades iga autotootja jaoks oluline. Kuna Hiina toetab üleriiklikult ning ka kohalikul tasandil tugevalt elektriautosid, on igati loogiline, et tootjad keskenduvad üha enam just elektrilistele mudelitele. 

Märksõnad: autouudised
jac motor elektriauto hiina
Jaga:

BMW 8. seeria kupee ideeauto näitab luksuskupee tulevikku

BMW-l on geniaalne vastus 6. seeria kupee nõudluse vähenemisele - ehitada suurem, stiilsem, ruumikam, luksuslikum ning suurema numbriga kupee. BMW Concept 8 Series on ideeauto, mis näitab, milline võiks olla järgmisel aastal müüki tulev BMW uus kupee, kusjuures see iseloomustab hästi ka BMW suunda kallimate ja suurema müügikasumiga masinate juurde, samas kui odavamad, niiöelda "massitooted" jäävad veidi rohkem tagaplaanile. 

BMW Grupi disainimeeskonna asepresident ning 6. seeria kupee teise põlvkonna mudeli disaini eest vastutanud Adrian van Hooydonk ütles oma loomingut kommenteerides, et ka müügile tuleval versioonil säilivad kurvikad, peaaegu et lainelised kerepaneelid. "BMW Concept 8 Series on meie nägemus tõupuhtast, oma ala valitsevast masinast. See on luksuslik sportauto, mis väljendab endas täiuslikku dünaamikat tänapäevast luksuslikkust nii, nagu seda ei suuda keegi teine," kommenteeris Hooydonk uut autot. 

BMW on tehniliste detailide osas hetkel veel kitsi, küll aga on teada, et Concept 8 Series on 6. seeria kupeest igatepidi suurem ning auto võib saada endale ka väga võimeka mootori. Ideeautol võib väidetavalt olla koguni kahe turboga 6,6-liitine V12 mootor, kuigi tootmisversiooni juures ollakse tõenäoliselt veidi tagasihoidlikumad. 

Praeguse 6. seeria kupee tootmine lõppeb millalgi järgmisel aastal ning sama Dingolfingi tehas seadistatakse ümber 8. seeria kupee valmistamiseks. 

Märksõnad: autouudised
concept 8 series kupee 6. seeria
Jaga:

Video: BMW tutvustab uue M5 nelikvedu

Uus BMW M5 suudab näpuliigutusega vahetada nelikveo, sportliku nelikveo ja tagaveo vahel ning BMW selgitab, kuidas värske xDrive seda teeb.

BMW lubab, et nende kuuenda põlvkonna M5 sportsedaan on tehnoloogiliselt kõige arenenum auto. See M5 on esimene BMW, mis kasutab kõige uusimat xDrive’i.


Märksõnad: autouudised
Jaga:

Hiinlaste Geely omandas 51% Lotuse aktsiatest

Hiina autotootja Geely teatas eile, et ostis 49,9 protsendilise osaluse Malaisia autotootjasse Protonisse. Kuigi Proton omab ka Briti sportautode tootjat, tahtis Geely Lotusese üle suuremat kontrolli ning ostis omakorda Protoni käest 51 protsenti Lotuse aktsiatest. Ülejäänud Lotuse aktsiad läksid Etika Automotive'i omandusse. 

Protonist ja Lotusest olid väidetavalt huvitatud veel ka PSA Group ja Suzuki, kuid Geely tegi parima pakkumise. Geely püüab mõlemad autotootjad majanduslikest raskustest hoolimata elule turgutada. 

Sümbioosset suhet võib oodata eelkõige Lotusega. Lotus on tuntud kui ülikergete autode valmistaja ning Geely tunneb kindlasti huvi, kas ja mil määral Lotuse tehnoloogiat ka niiöelda tavaautode juures kasutada saaks. Samas on Geely valmis Lotusesse mudelivaliku uuendamise ja arendamise nimel investeerima. 

Teatavasti ostis Geely 2009. aastal ka Volvo, mis on kõigist Hiinaga seotud hirmudest tänaseks aga tõsiselt õitsema löönud. Uute investeeringute abil võib fööniksina tõusta ka Lotus. 

Märksõnad: autouudised
geely proton
Jaga: