Ford kaotab Põhja-Ameerikas ja Aasias 1400 töökohta

Fordi teade 1400 töökoha kaotamisest kinnitab varem levinud infot, et tootja vähendab suurema kasumi saamiseks töötajate arvu.

Need 1400 “valgekraed” moodustavad piirkondades kümme protsenti palgatöötajatest ning Ford kavatseb neile ust näidata selle aasta septembriks.Ford ütles läbi teate, et nad keskenduvad kolmele strateegiale, mis annavad ettevõttele väärtuse ja pideva kasumliku kasvu. Selleks aga on vaja kindlustada tootja tuluallikad ning muuta ärisid, mis ei too piisavalt raha sisse.

Varasem Wall Street Journali teade, et USA tootja ajapikku lahti 20 000 töötajat, ei vasta tõele. Ford lisas, et töötajate vähendamine puudutab peamiselt USA ja Aasia oskustöötajate meeskondi.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

FOTOD: Nõukaaja autoreklaamid

Piltide peal näevad ju tegelikult täitsa kobedad välja, kuigi päris elus olid ikka masendavad käkid küll. 

Märksõnad: autouudised
kurioosum
Jaga:

Fotod: Ferrari 488 GTB Misha Designs

Misha Design’i muutis Ferrari 488 GTB kere laiemaks ning andis sellele unikaalse välimuse.

488 GTB kere sai juurde süsinikkiust komponente, mis täidavad nii laheduse kui ka väikese kaalu eesmärki. Disainerid muutsid esipamperi ja kapoti väljanägemist. Käsi ei hoitud eemale külgedest ning nüüd need on laiemad.

Tagaosas jäävad silma kaks spoilerit ning uuendatud difuusor. Ferrari on ka uued 20-tollised veljed.


Misha Designs töötab ka veelgi laiema kerepaketi kallal ning sellega loodetakse avalikkuse ette tulla kuu pärast.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: 1998 Toyota Corolla vs 2015 Toyota Corolla

Lisaks mootoritele, sõiduabidele ja uutele tehnoloogilistele vidinatele on viimase paarikümne aasta jooksul tohutu arenguhüppe teinud ka autode turvalisus. Ühelt poolt on need kaasa toonud ka autode jätkuvalt kõrge hinna, suvalist nelja rattaga plekkkarpi on tunduvalt odavam valmistada, kui tänapäevast, suures plaanis juba väga turvalist sõiduautot. Samas annab see juhtidele kindluse, et isegi tõsisemate plekimõlkimiste korral võivad autos olijad eluga pääseda. 

Austraalia ja Uus-Meremaa ühine autode turvalisust testiv ja kontrolliv organisatsioon ANCAP korraldas tähelepanuväärse kokkupõrketesti, kus omavahel põrgatati kokku 1998. aasta Austraalias valmistatud Toyota Corolla ning tänapäevane, 2015. aasta Toyota Corolla. Nagu videost näha, ei suuda 17 aastat vanem mudel uuega mitte kuidagi konkureerida ning ANCAPi hinnangul kannatasid seal olnud inimesed raskeid vigastusi. Auto sai turvalisuse mõõtmise 16 võimalikust punktist vaid 0,4 punkti. 2015. aasta Corolla aga teenis 13 punkti ning sai sellega niiöelda viietärnise hinde, mis antakse vaid tõesti turvalistele masinatele. Uues Corollas viibijad võinuks ANCAPi hinnangul õnnetuspaigast peale kokkupõrget omal jalal lahkuda, kannatades ehk vaid kergeid põrutusi ja marrastusi. 

Kogu seda juttu illustreerib suurepäraselt antud video. Kusjuures ANCAP tõi esile ka paradoksaalse olukorra, kus kõige haavatavamad (ohtlikumad) mudelid antakse tihtipeale nende inimeste kätte, kellel on kõige suurem risk õnnetusse sattuda - noortele ja vanadele. Õnneks muutub autode niiöelda keskmine turvalisus iga aastaga paremaks, kuna vanad mudelid kantakse maha ja neid hakkavad asendama uued ja ohutumad masinad.

Märksõnad: autouudised
kokkupõrketest corolla
Jaga:

BMW M5 2018 saab valida taga- ja nelikveo vahel

BMW värske M5 pole veel valmis end täies ilus maailmale näitama, mistõttu saatis tootja välja fotod, kus nobe auto on kaetud maskeeringutega. Tootja ütles fotodele lisaks, et M5 tuleb uue M xDrive tehnoloogiaga, mis võimaldab valida, milline sild autot edasi viib.

Kui uus M5 tööle panna, siis vaikimisi on see neljaveoline. Valides aga õige režiimi ja lülitades välja stabiilsuskontrolli, saab nelikveo vahetada tagaveo vastu. Sarnase lahendusega on ka uus AMG E63.

BMW sõnul kasutavad nad 4,4-liitrise biturbo V8 mootori võimsamat versiooni. Arvatakse, et M5 käib välja 600 hobujõudu. Sellisel juhul peaks sakslane sajani kiirendama vähem kui 3,5 sekundiga.Märksõnad: autouudised
Jaga: