Renault Trafic SpaceClass teeb debüüdi Cannes’i filmifestivalil

Cannes’i filmifestivalil sõidutab kuulsusi uhiuus Renault Trafic SpaceClass, kus ruumi üheksale reisijaile. Uus tipptasemel reisijateveoks mõeldud väikebuss jõuab Euroopa turule sel sügisel.

 

Renault Trafic SpaceClassis on ruumi kuni üheksale reisijale. Tegemist on klassi ruumikaima ja enim mugavusi pakkuva sõidukiga: teise ja kolmanda rea istmeid saab seadistada rohkem kui 50 eri asendisse, tagumised aknaklaasid on tumendatud, istmed erakordselt mugavad, istmete kohal on reguleeritavad õhukonditsioneerid ja leed-lugemislambid. Valitud versioonidele on saadaval eksklusiivsed nahast istmekatted. Lisaks, "Signature Pack" eriversioon laseb Trafic SpaceClassi muuta mobiilseks kontoriks, kus on olemas keeratavad istmed ja teisaldatav laud ja hulgaliselt panipaiku. Kõikides versioonides on olemas pistikupesad ja USB-pesad sülearvutite ja nutiseadmete laadimiseks.

 

Armatuurlaud on praktiline, tähelepanu äratab nahaga kaetud rooliratas, hulgaliselt laekaid ning kroomitud ja läikivmustad vaheliistud. Seitsmetollisel nutiekraanil on kasutusvalmis multimeedia- ja navigatsioonisüsteemid, sõltuvalt versioonist ka tagurduskaamera.

 

Sõidukil on pilkupüüdvad esituled, kroomitud radiaatorivõre, värvitud kaitserauad, SpaceClass logod esitiibadel, eksklusiivne ‘Comet Grey’ erivärv, läikivmustad detailid ning sõltuvalt versioonist on saadaval ka 17-tollised teemantefektiga veljed.

 

Trafic SpaceClass on suunatud ärikasutajatele, kes peavad oluliseks reisijate mugavust. Uus mudel on loodud ettevõtetele ja hotellidele, kes sõidutavad reisijaid rongi- ja lennujaamadesse, kuid see sobib ka taksoettevõtetele ja reisijateveoga tegelevatele eraettevõtjatele. Ka võiks Trafic SpaceClass pakkuda huvi peredele, kes otsivad suure ja kohandatava sõitjateruumiga autot.

 

Trafic SpaceClass on täiesti uus mudel, mis pakub klientidele klassi parimat sõidukogemust ja mugavust. 70. Cannes’i rahvusvaheline filmifestival on esimene koht, kus näeme seda tipptasemel väikebussi sõidutamas VIP-e ja ärikliente festivali toimumispaigast lennujaama,” ütles Renault-Nissani kergtarbesõidukite äriüksuse juht Ashwani Gupta.

 

Renault Trafic SpaceClass jõuab Euroopas müügile septembris 2017.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Lamborghini linnamaastur käib välja 650 hobujõudu

Lamborghini Uruse uus biturbo V8 toodab 650 hobujõudu. Aasta pärast tavamudeli müügile tulekut jõuab esindustesse hübriidversioon.

Tegevjuht Stefano Domenicali sõnul kavatsetakse esimesel aastal ehk 2018. aastal toota 1000 Urust. Sellest järgmisel aga 3500. Mullu valmistas Lamborghini kokku 3500 kaheistmelist sportautot.

Suur linnamaastur näitab end veel selle aasta lõpus Sant’Agata Bolognese tehases. Urust hakatakse tootma Huracani ja Aventadori kõrval. Esimest korda tootja 54 aasta jooksul ehitas Lamborghini oma värvikoja. Varasemalt osteti seda teenust sisse.


Urus jõuab Euroopas müügile järgmisel kevadel ning selle hind jääb napilt alla 200 000 euro.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Porsche 911 pistikhübriid arendamine peatati eelmisel aastal

Kuulujutud Porsche 911st, mis kasutaks sisepõlemismootori kõrval ka elektriajamit, on liikvel olnud aastaid. Portaal Car & Driver kirjutab ära Porsche tippametniku sõnad, kes ütles, et hübriid 911 arendamine lõpetati eelmisel aastal.

August Achleitner, 718 ja 911 mudelite arendusjuht ütles, et hübriid taheti valmis saada päevaks, mil valmib miljones 911. Esialgselt nähti, et hübriid saaks osaks 992 põlvkonnast.

Kuid projekt lõpetati, sest plussid ei kaalunud miinuseid üles. Achleitner tõi probleemina välja, et elektrifitseerimise tulemusena kannataks auto kaal. See aga omakorda tähendab, et üle tuleb vaadata juhitavus ja võimsus. Lisaks oleks hübriid tavamudelitest märkimisväärselt kallim.

Lisaks kerkib küsimus, kas niigi suur 911 pere vajab veel ühte liiget ning sportauto ostja ei vaata just suure entusiasmiga elektriauto poole.


Kuna Porsche ei ehita 911 hübriidi, siis ei maksa loota ka vaid elektrienergial sõitvat 911-te.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Veganid sunnivad Bentley otsima nahksisule alternatiive

Maailm on muutumas. Inimesed muutuvad üha kapriissemaks ja valivamaks, seda ka autode osas. Osale inimestest lihtsalt ei piisa enam nahkkattega autosalongidest. Osa inimestest on veganid ja nemad ei taha väikeste kaitsetute loomade piinamisele "kaasa aidada." Kapitalistlik maailm on aga karm ning kui väike radikaalne seltskond millelegi väga valjult vastu karjub, peavad oma seniseid praktikaid muutma ka sellised autotootjad nagu Bentley. 

Tegelikult on seda sundkäiguks ehk veidi palju nimeada, kuid Bentley uurib igatahes võimalusi, kuidas vahetada välja nende autodes nii tavaline nahksisu. Ja seda mitte mingi kunstliku materjaliga, vaid samamoodi looduslikest ainetest loodud materjaliga. Suurte silmadega loomade asemel ei huvita aga kedagi, kui istmekatete valmistamiseks võetakse kasutusele hoopis teatud plastikusegud, seenekübaratelt ära võetud nahk ning molluskite kude. 

Bentley küll ei teatanud, kui suur osa nende klientuurist on veganid, kuid väidetavalt leidub selliseid inimesi eriti palju Californias. Bentley ei saa endala aga traditsioonilisi naha aseaineid, näiteks riiet lubada, sest see ei lähe lihtsalt nende brändiga kokku. Järelikult ongi vaja midagi täiesti uut, eksklusiivset ja isegi veganitele aktsepteeritavat välja mõelda. Bentley lubas millalgi lähitulevikus ka oma vegan-autot näidata. 

Märksõnad: autouudised
vegan nahk
Jaga:

California korrakaitsjad said 730-hobujõulise Mustangi

Rääkides võimsatest ja uhketest politseiautodest, tuleb esimesena silma ette Araabia Ühendemiraatides sõitvad uhked autod. Aga ka ameeriklastel on haruldasi politseisõidukeid, mida näidata.

California osariigi Riverside’i jaoskond sai Saleen Mustangi. See auto alustas elu Mustang GT-na, kuni tuntud Mustangite tuunija Steve Saleen ja tema ettevõte andsid 435-hobujõulisele vatte juurde. Ülelaaduriga masina 5-liitrine V8 toodab nüüd 730 hobujõudu ja 810 Nm.

Kohalik politseiühendus lõi auto, et seda saaks näidata piirkonnas toimuvatel näitustel, paraadidel ja teistel üritustel.

Alumisel fotol on 30 aastat vana politsei Ford Mustang.

Märksõnad: autouudised
Jaga: