Bollinger näitas elektripikapi salongi

Bollinger lubab väga uhket ja tipptasemel elektripikapit. Tootmisega soovitakse alustada järgmisel aastal.

Bollinger Motors tuli välja järgmise pikapi tiiseriga. Seekordsel fotol on näha kandilise pikapi sisemust, mis on äärmiselt minimalistlik.

Tegevjuht Robert Bollinger on varem öelnud, et nende kastiga auto sobib rantšo töötajatele, ehitajatele ja keerulisel maastikul liikuvatele inimestele. Ehkki tegu on nii-öelda tavalise pikapiga, toonitas juht, et pikapil puudub mõju loodusele.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Lamborghini linnamaastur käib välja 650 hobujõudu

Lamborghini Uruse uus biturbo V8 toodab 650 hobujõudu. Aasta pärast tavamudeli müügile tulekut jõuab esindustesse hübriidversioon.

Tegevjuht Stefano Domenicali sõnul kavatsetakse esimesel aastal ehk 2018. aastal toota 1000 Urust. Sellest järgmisel aga 3500. Mullu valmistas Lamborghini kokku 3500 kaheistmelist sportautot.

Suur linnamaastur näitab end veel selle aasta lõpus Sant’Agata Bolognese tehases. Urust hakatakse tootma Huracani ja Aventadori kõrval. Esimest korda tootja 54 aasta jooksul ehitas Lamborghini oma värvikoja. Varasemalt osteti seda teenust sisse.


Urus jõuab Euroopas müügile järgmisel kevadel ning selle hind jääb napilt alla 200 000 euro.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Porsche 911 pistikhübriid arendamine peatati eelmisel aastal

Kuulujutud Porsche 911st, mis kasutaks sisepõlemismootori kõrval ka elektriajamit, on liikvel olnud aastaid. Portaal Car & Driver kirjutab ära Porsche tippametniku sõnad, kes ütles, et hübriid 911 arendamine lõpetati eelmisel aastal.

August Achleitner, 718 ja 911 mudelite arendusjuht ütles, et hübriid taheti valmis saada päevaks, mil valmib miljones 911. Esialgselt nähti, et hübriid saaks osaks 992 põlvkonnast.

Kuid projekt lõpetati, sest plussid ei kaalunud miinuseid üles. Achleitner tõi probleemina välja, et elektrifitseerimise tulemusena kannataks auto kaal. See aga omakorda tähendab, et üle tuleb vaadata juhitavus ja võimsus. Lisaks oleks hübriid tavamudelitest märkimisväärselt kallim.

Lisaks kerkib küsimus, kas niigi suur 911 pere vajab veel ühte liiget ning sportauto ostja ei vaata just suure entusiasmiga elektriauto poole.


Kuna Porsche ei ehita 911 hübriidi, siis ei maksa loota ka vaid elektrienergial sõitvat 911-te.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Veganid sunnivad Bentley otsima nahksisule alternatiive

Maailm on muutumas. Inimesed muutuvad üha kapriissemaks ja valivamaks, seda ka autode osas. Osale inimestest lihtsalt ei piisa enam nahkkattega autosalongidest. Osa inimestest on veganid ja nemad ei taha väikeste kaitsetute loomade piinamisele "kaasa aidada." Kapitalistlik maailm on aga karm ning kui väike radikaalne seltskond millelegi väga valjult vastu karjub, peavad oma seniseid praktikaid muutma ka sellised autotootjad nagu Bentley. 

Tegelikult on seda sundkäiguks ehk veidi palju nimeada, kuid Bentley uurib igatahes võimalusi, kuidas vahetada välja nende autodes nii tavaline nahksisu. Ja seda mitte mingi kunstliku materjaliga, vaid samamoodi looduslikest ainetest loodud materjaliga. Suurte silmadega loomade asemel ei huvita aga kedagi, kui istmekatete valmistamiseks võetakse kasutusele hoopis teatud plastikusegud, seenekübaratelt ära võetud nahk ning molluskite kude. 

Bentley küll ei teatanud, kui suur osa nende klientuurist on veganid, kuid väidetavalt leidub selliseid inimesi eriti palju Californias. Bentley ei saa endala aga traditsioonilisi naha aseaineid, näiteks riiet lubada, sest see ei lähe lihtsalt nende brändiga kokku. Järelikult ongi vaja midagi täiesti uut, eksklusiivset ja isegi veganitele aktsepteeritavat välja mõelda. Bentley lubas millalgi lähitulevikus ka oma vegan-autot näidata. 

Märksõnad: autouudised
vegan nahk
Jaga:

California korrakaitsjad said 730-hobujõulise Mustangi

Rääkides võimsatest ja uhketest politseiautodest, tuleb esimesena silma ette Araabia Ühendemiraatides sõitvad uhked autod. Aga ka ameeriklastel on haruldasi politseisõidukeid, mida näidata.

California osariigi Riverside’i jaoskond sai Saleen Mustangi. See auto alustas elu Mustang GT-na, kuni tuntud Mustangite tuunija Steve Saleen ja tema ettevõte andsid 435-hobujõulisele vatte juurde. Ülelaaduriga masina 5-liitrine V8 toodab nüüd 730 hobujõudu ja 810 Nm.

Kohalik politseiühendus lõi auto, et seda saaks näidata piirkonnas toimuvatel näitustel, paraadidel ja teistel üritustel.

Alumisel fotol on 30 aastat vana politsei Ford Mustang.

Märksõnad: autouudised
Jaga: