Uberi juhid peavad isesõitvate testautode tegevusse sekkuma iga keskmiselt 1,5 km järel

Tundub, et Uber on isejuhtivate autode arendamisel ette võtnud suurema tüki, kui nad suudavad ära närida. Ühelt poolt kogunevad ettevõtte kohale tumedad pilved seoses väidetava Waymo intellektuaalomandi omastamise ja kasutamisega, teisalt on nende isejuhtivate autode testimine kujunenud soovitust keerukamaks. 

Tehnoloogiaväljaande Recode andmetel läbisid Uberi isejuhtivad testtaksod eelmisel nädalal kokku 32 700 km. Tegu on igati viisaka numbriga. Küsimusi tekitab aga see, et väidetavalt peavad Uberi isejuhtivates autodes olevad juhid umbes iga 1,5 km tagant juhtimise üle võtma. See annab märku, et kogu Uberi tehnoloogia on alles lapsekingades ning tõeliselt isejuhtivate taksode valmimiseks kulub veel tohutult aega. 

Hetkel sõidab USA-s Pennsylvanias, Arizonas ja Californias ringi kokku 43 Uberi isejuhtivat autot ning kuigi pidevalt lisandub autosid ning ka nädalane läbitav distants on kasvava trendiga, pole autode tarkvara vähemalt numbrite järgi sisuliselt paremaks muutunud ning autodes olevad juhid peavad ikkagi sama tihedalt sekkuma kui näiteks jaanuaris. 

Uberi sõnul autod alles õpivad erinevaid marsruute ning õpivad kohanema kulunud teekattemärgistuse ja muude takistustega. Lisaks on linnas sõitmine Uberi sõnul ettearvamatum ning testimise käigus olekski vaja kõik ettejuhtuvad olukorrad läbi proovida. Kõige rohkem paneb Uberit tõenäoliselt ikkagi muretsema Waymo poolt esitatud kaebus, mis võib kõige mustema stsenaariumi kohaselt kõik Uberi isejuhtivad autod parklatesse sundida. 

Märksõnad: autouudised
isejuhtiv auto
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Video: Ford Focus RS RX rallikrossiauto

Ford pani kokku video, milles võetakse kokku Focus RS RX rallikrossiauto esimene hooaeg. Videos näidatakse Focust võistlemas ning avatakse ka auto ja võistluste telgitaguseid.


Märksõnad: autouudised
Jaga:

Fordi uus mootor suudab töötada kahe silindriga

Järgmise põlvkonna Ford Fiesta ST saab mootori, mis tuleb kolme silindriga ning neist üks ei pruugi alati töötada.

Uus Fiesta ST jõuab Euroopasse järgmise aasta alguses ning koos sellega jõuab meieni Fordi teine kolmesilindriline ajam. 1,5-liitrine turbomootor käib välja 197 hobujõudu ning võib välja lülitada ühe silindri, näiteks kui auto ei ole inimesi täis ning sõidetakse maanteekiirusel.

Ford pakub Fiestat ja Focust ka 1-liitrise kolmesilindrilise jõuallikaga. Järgmisest aastast on see mootor samuti varustatud silindri väljalülitamise tehnoloogiaga. Nii väheneb kütusekulu kuni kuus protsenti, väidab Ford.


1,5-liitrine alumiiniumist blokiga turbomootor asendab 1,6-liitrist neljasilindrilist turbomootorit, mis samuti arendab 197 hobujõudu. Ford lubab, et uus mootor toodab madalatel pööretel rohkem pöördemomenti.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Uuendatud Mercedese S-klassi näeb aprillis

Mercedes uuendab elutsükli keskele jõudnud S-klassi ning värskema välimusega tippmudelit näeb juba aprillis, kirjutab Auto Express.

Nii siis, Mercedese kõige kaasaegsama tehnoloogia ja lahendustega täis topitud sedaani näeb järgmisel kuul. S-klass võtab kasutusele E-klassis esimest korda kasutatud juhiabid ja turvasüsteemid ning mudel peaks kõigi ootuste järgi olema funktsionaalsem. Mercedes on napisõnaline, kuid ütles, et S-klass suudab varasemast kõvasti paremini juhti aidata ja toetada. Üsna kindlasti tähendab see, et Mercedes suudab mingil määral iseseisvalt sõita.

Lisaks teeb värskendatud S-klassis debüüdi uus M 256 kuuesilindriline ridamootor, mis kasutab 48-voldist elektrisüsteemi ja integreeritud starterit. Mercedes lubab, et selline lahendus annab kaheksasilindrilise mootori võimsuse, aga väiksema ajami efektiivsuse. Uus mootor peaks tootma üle 408 hj (300 kW) ja ligi 500 Nm.


Kuid see pole ainus uus mootor, mille värske S-klass saab. Sakslast hakatakse pakkuma ka kuuesilindrilise diiselmootoriga (OM 656) ning 4-liitrise biturbo V8 ajamiga (M 176). Viimane käib välja 476 hj (350 kW) ja 700 Nm.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: BMW X6 jäises Rumeenias

3-liitrise diiselmootori ja kolme turboga varustatud BMW X6 M50d xDrive nautis Rumeenia mägede ja metsade vahelist maalilist teed.

Märksõnad: autouudised
Jaga: