LeEco müüb oma võlgade katteks Californias maad

Hiina tehnoloogiafirma LeEco, kes lisaks oma enda elektriliste autode programmile lükkas suure hooga käima ka alustava elektriautotootja Faraday Future'i, on tänu mitmetele suurtele projektidele mõningasse rahahädasse sattunud. Selle üheks suurimaks kannatajaks on Faraday Future, kes hetkel teatavasti ellujäämise nimel võitleb. 

Antud maatükk osteti möödunud aastal ning LeEco tegevjuht Jua Yueting väitis, et sinna ehitatakse LeEco USA peakontor. Nüüd, 8 kuud hiljem õnnestus LeEcol 20-hektariline Silicon Valley maatükk maha müüa 260 miljoni dollariga, ehk 10 miljonilise kasumiga, kuid see tähendab ka, et LeEco senised USA laienemisplaanid tõmmatakse kõigi eelduste kohaselt koomale. 

Rahahädas Faraday Future'ile võib tegu olla aga päästva õllekõrrega. FF on viimaste kuude jooksul oma ambitsioone koomale tõmmanud, plaanitud tehase suurust vähendanud ning kogu protsessi optimiseerinud ning lõppude lõpuks on ettevõttel täiesti töötav ja vähemalt paberil väga muljetavaldav elektriauto protoüüp juba valmis. Hetkel on FF-i eesmärgiks nende esimene mudel FF91 müügile tuua veel järgmise aasta jooksul ning LeEco-st lisanduv rahastus võiks selle saavutamisele palju kaasa aidata. 

Märksõnad: autouudised
leeco faraday future ff ff91
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Video: Ford Focus RS RX rallikrossiauto

Ford pani kokku video, milles võetakse kokku Focus RS RX rallikrossiauto esimene hooaeg. Videos näidatakse Focust võistlemas ning avatakse ka auto ja võistluste telgitaguseid.


Märksõnad: autouudised
Jaga:

Fordi uus mootor suudab töötada kahe silindriga

Järgmise põlvkonna Ford Fiesta ST saab mootori, mis tuleb kolme silindriga ning neist üks ei pruugi alati töötada.

Uus Fiesta ST jõuab Euroopasse järgmise aasta alguses ning koos sellega jõuab meieni Fordi teine kolmesilindriline ajam. 1,5-liitrine turbomootor käib välja 197 hobujõudu ning võib välja lülitada ühe silindri, näiteks kui auto ei ole inimesi täis ning sõidetakse maanteekiirusel.

Ford pakub Fiestat ja Focust ka 1-liitrise kolmesilindrilise jõuallikaga. Järgmisest aastast on see mootor samuti varustatud silindri väljalülitamise tehnoloogiaga. Nii väheneb kütusekulu kuni kuus protsenti, väidab Ford.


1,5-liitrine alumiiniumist blokiga turbomootor asendab 1,6-liitrist neljasilindrilist turbomootorit, mis samuti arendab 197 hobujõudu. Ford lubab, et uus mootor toodab madalatel pööretel rohkem pöördemomenti.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Uuendatud Mercedese S-klassi näeb aprillis

Mercedes uuendab elutsükli keskele jõudnud S-klassi ning värskema välimusega tippmudelit näeb juba aprillis, kirjutab Auto Express.

Nii siis, Mercedese kõige kaasaegsama tehnoloogia ja lahendustega täis topitud sedaani näeb järgmisel kuul. S-klass võtab kasutusele E-klassis esimest korda kasutatud juhiabid ja turvasüsteemid ning mudel peaks kõigi ootuste järgi olema funktsionaalsem. Mercedes on napisõnaline, kuid ütles, et S-klass suudab varasemast kõvasti paremini juhti aidata ja toetada. Üsna kindlasti tähendab see, et Mercedes suudab mingil määral iseseisvalt sõita.

Lisaks teeb värskendatud S-klassis debüüdi uus M 256 kuuesilindriline ridamootor, mis kasutab 48-voldist elektrisüsteemi ja integreeritud starterit. Mercedes lubab, et selline lahendus annab kaheksasilindrilise mootori võimsuse, aga väiksema ajami efektiivsuse. Uus mootor peaks tootma üle 408 hj (300 kW) ja ligi 500 Nm.


Kuid see pole ainus uus mootor, mille värske S-klass saab. Sakslast hakatakse pakkuma ka kuuesilindrilise diiselmootoriga (OM 656) ning 4-liitrise biturbo V8 ajamiga (M 176). Viimane käib välja 476 hj (350 kW) ja 700 Nm.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: BMW X6 jäises Rumeenias

3-liitrise diiselmootori ja kolme turboga varustatud BMW X6 M50d xDrive nautis Rumeenia mägede ja metsade vahelist maalilist teed.

Märksõnad: autouudised
Jaga: