Magna võib avada Sloveenias uue tehase

Magna International kavatseb luua 1,24 miljardi euro eest Sloveeniasse uue tehase, teatas Sloveenia valitsus.

Valitsuse pressiteates toodi välja, et Magna eesmärk on luua Sloveeniasse tootmiskompleks, mis suudaks aastas ehitada 100 000 kuni 200 000 sõidukit. Investeering tehakse neljas etapis, kuid me ei tea veel, millised on Magna ajaraamid ning kuna langetakse lõplik otsus selline kompleks ehitada.

Magna teatas jaanuaris, et ehitab riiki uue värvitöökoja ning loob 400 töökohta.  Tootja esindaja kinnitas eelmisel nädalal Reutersile, et värvitöökoja investeering on saanud juhtkonna kinnituse, kuid ülejäänud plaane ta ei kommenteerinud.

Kanada ettevõte valmistab suurele hulgale tootjatele osi, lisaks ehitab Austrias BMW-le ja Mercedes-Benzile autosid. Magna ütles aasta lõpus, et nad peavad ehitama Euroopasse uue tehase, sest Austria omaga juhtub nagu Mart Laari Facebookiga - maht saab täis. Austrias ehitatakse G-klassi ja 5. seeriat.


Jaguar Land Rover sõlmis Magnaga lepingu, mille järgi viimane kahte JLR sõidukit tootma.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Uuendatud Mercedese S-klassi näeb aprillis

Mercedes uuendab elutsükli keskele jõudnud S-klassi ning värskema välimusega tippmudelit näeb juba aprillis, kirjutab Auto Express.

Nii siis, Mercedese kõige kaasaegsama tehnoloogia ja lahendustega täis topitud sedaani näeb järgmisel kuul. S-klass võtab kasutusele E-klassis esimest korda kasutatud juhiabid ja turvasüsteemid ning mudel peaks kõigi ootuste järgi olema funktsionaalsem. Mercedes on napisõnaline, kuid ütles, et S-klass suudab varasemast kõvasti paremini juhti aidata ja toetada. Üsna kindlasti tähendab see, et Mercedes suudab mingil määral iseseisvalt sõita.

Lisaks teeb värskendatud S-klassis debüüdi uus M 256 kuuesilindriline ridamootor, mis kasutab 48-voldist elektrisüsteemi ja integreeritud starterit. Mercedes lubab, et selline lahendus annab kaheksasilindrilise mootori võimsuse, aga väiksema ajami efektiivsuse. Uus mootor peaks tootma üle 408 hj (300 kW) ja ligi 500 Nm.


Kuid see pole ainus uus mootor, mille värske S-klass saab. Sakslast hakatakse pakkuma ka kuuesilindrilise diiselmootoriga (OM 656) ning 4-liitrise biturbo V8 ajamiga (M 176). Viimane käib välja 476 hj (350 kW) ja 700 Nm.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: BMW X6 jäises Rumeenias

3-liitrise diiselmootori ja kolme turboga varustatud BMW X6 M50d xDrive nautis Rumeenia mägede ja metsade vahelist maalilist teed.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: Chevrolet Enjoy põrus NCAP turvatestil

Indias müüdav Chevrolet Enjoy on surmalõks, kuigi Chevrolet on selle turvalisust kiitnud. NCAP testil ei jäänud kaheksakohalisest pereautost suurt midagi järele.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Videod: mis teeb Ferrari 812 Superfasti nii kiireks

Ferrari tuli välja videodega, milles räägitakse, kuidas F12 berlinetta asendaja 812 Superfast on nii kiire.

812 Superfasti viib edasi 6,5-liitrine vabalthingav V12 mootor, mis toodab 800 hj (588 kW) ja 718 Nm.

Märksõnad: autouudised
Jaga: