Pininfarina H600 läheb juba 2020. aastal tootmisesse

Genfi autonäitusel debüüdi teinud Pininfarina H600 ideeauto läheb 2020. aastal tootmisesse ning esialgse info põhjal säilib suur osa selle disainist.

Itaalia disainistuudio Pininfarina ei ehitanud autot üksinda, vaid koos Hiina idufirma Hybrid Kineticuga. 5,2-meetrine auto peaks säilitama 85 kuni 90 protsenti kontseptsiooni välimusest.

Esialgu kavatsetakse autot toota Hiinas, seejärel Itaalias Pininfarina tehases. Kui kõik läheb planeeritult, siis soovitakse viie kuni kümne aasta pärast müüa 200 000 autot aastas. Ambitsioonikad Hybrid Kinetics ja Pininfarina soovivad H600 kõigutada Tesla Model S-i troonilt.

Seeriatoodetav variant jääb peale välimuse truuks ka tehnoloogilistele lahendustele. See tähendab, et neljaukseline sedaan saab elektrimootorid, mis võimaldavad sajani kiirendada 2,9 sekundiga. Alumiiniumist šassiiga H600 kaalub vaid 1870 kg ning kaalusuhe on 52-48 esiosa kasuks. Kontseptsiooni pakiruum on suur, täpsemalt 500 liitrine.

Pininfarina ja Hybrid Kinetics lubavad 1000 kilomeetrist sõiduulatust ning seda tänu mikroturbiin generaatorile, mis laeb akusid ja annab energiat mootoritele.


Märksõnad: autouudised
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Video: BMW X6 jäises Rumeenias

3-liitrise diiselmootori ja kolme turboga varustatud BMW X6 M50d xDrive nautis Rumeenia mägede ja metsade vahelist maalilist teed.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: Chevrolet Enjoy põrus NCAP turvatestil

Indias müüdav Chevrolet Enjoy on surmalõks, kuigi Chevrolet on selle turvalisust kiitnud. NCAP testil ei jäänud kaheksakohalisest pereautost suurt midagi järele.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Videod: mis teeb Ferrari 812 Superfasti nii kiireks

Ferrari tuli välja videodega, milles räägitakse, kuidas F12 berlinetta asendaja 812 Superfast on nii kiire.

812 Superfasti viib edasi 6,5-liitrine vabalthingav V12 mootor, mis toodab 800 hj (588 kW) ja 718 Nm.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Tesla läheneb Model 3 tootmisele ebatraditsiooniliselt, analüütikud kahtlevad plaanide teostatavuses

Tesla tegevjuht Elon Musk rääkis konverentsikõnes investoritele lähema aja tulevikuplaanidest. Juba lähiajal plaanib Tesla müüki paisata kokku 1,15 miljardi dollari eest aktsiaid ja võlakirju. Kuigi Tesla ei vaja Muski sõnul otseselt lisaraha Model 3 tootmise alustamiseks, on lisaraha kogumine vajalik, et maandada riske ning muuta kogu protsess kindlamaks, ka allhankijatele kiire tasumise jmt osas. 

Musk rääkis ka Model 3 tootmisest. Viimastel nädalatel on esile tulnud küsimusi, kas Tesla ikka on suuteline juba juulikuus tootmisega alustama. Tavaliselt on autotootjatel vähemalt pool aastat, tegelikult tihtipeale veelgi varem oma autodest niiöelda beta-versioonid valmis, mida seejärel testima saab hakata. 

Musk ütles aga, et praegune ajakava on taotluslik ning erinevalt Model S-ist ja Model X-ist läheneb Tesla kogu tootmisprotsessile veidi teistmoodi. Esiteks püüatakse vähendada autost eksisteerivate erinevate iteratsioonide hulka. Kui klassikalised autotootjad panevad Muski sõnul autode beta-versioonid kokku suures osas käsitsi, siis Model 3 praegused "proovitootmisversioonid" valmistatakse peaaegu täielikult samadel masinatel, mis hakkavad ka lõppversiooni valmistama. 

Tesla on Model 3 tootmisel senisest enam tähelepanu pööranud just tootmisprotsessidele ning masinatele, mis auto kiirelt ja odavalt ja efektiivselt kokku suudavad panna. Muski sõnul on Model 3 testmudelid juba praegu kvaliteetsemad kui Model S ja Model X-i esimesed versioonid ning tootmistehnikat täpsemini seadistades parandatakse tulemust veelgi. Model 3-e niiöelda "proovitootmisversioonid" peaksid Muski sõnul linnatänavatele testimiseks jõudma nädala või kahe jooksul. 

Tesla tähtsamad tegelased eesotsas Muskiga väidavad juba pikemat aega, et Model 3 väikesemahulise tootmisega alustatakse juba juulis ning aasta lõpuks tahetakse nädalalane tootmismaht tõsta 5000 mudelini, et järgmise aasta jooksul pea 400 000 eeltellitud Model 3 klientidele tarnida. Mitmed tunnustatu analüütikud on aga Tesla ambitsioonide saavutatavuse osas siiamaani üsna skeptilised olnud. 

Märksõnad: autouudised
model 3 musk
Jaga: