Chrysler 200 ja Dodge Dart said Marchionnelt hävitava hinnangu

FCA lõpetab Põhja-Ameerikas Chrysler 200 ja Dodge Darti tootmise. Antud mudeleid mujal ei valmistatagi, kuigi Dodge Dart jätkab Hiinas Fiat Vaggio nime all. 

Autotööstuses tuleb uusi mudeleid pidevalt juurde ning mõned vanemad kaovad tasapisi ära. Iseenesest pole selle midagi erilist. Chrysler 200 ja Dodge Dart eristuvad teistest, sest tegu oli võrdlemisi kõrgelt hinnatud autodega. 

Tootmise lõpetamise põhjuseks pole nende kahe mudeli puhul mitte madalad müüginumbrid vaid väike kasum. FCA tegevjuht Sergio Marchionne ütles konkreetselt välja, et need kaks mudelit on FCA viimase kaheksa aasta kaks kõige läbikukkunumat mudelit. "Ma ei tea ühtegi investeeringut, mis oleks nii halb olnud, nagu need kaks olid," sõnas Marchionne. 

Mitte, et nende näol oleks tegu olnud Chrysleri ja Dodge'i kõige populaarsemate mudelitega, aga majandusliku ebaedu tõi hoopis selliste keskmise suurusega sedaanide turul valitsev ülitugev konkurents. Chrysler ja Dodge lihtsalt ei suutnud neid kahte mudelit kasumi teenimiseks piisavalt kallilt müüa. 

Marchionne sõnul keskendub FCA nüüd veidi agressiivsemalt linnamaasturite ja pikapite arendamisele, sest selles suunas liigub ka inimeste nõudlus. 

Märksõnad: autouudised
fca marchionne chrysler 200 dart
Jaga:

2016 oli Lamborghini ajaloo parim aasta

Lamborghinile oli sarnaselt Rolls-Royce’ile ja McLarenile möödunud aasta ajaloo edukaim. 12 kuuga osteti 3457 Itaalia superautot.

Lamborghini müüs 2015. aastal 3245 autot ning mullu veidi üle 200 rohkem. Itaallased ületasid pärast kuut järjestikust aastat kasvu esmakordselt 3400 piiri. Seda, mis seisust Lamborghini tuli, näitabki kuue aasta tagune tulemus - 2010. aastal müüdi kaks ja pool korda vähem autosid.

“2016. aastal näitas Lamborghini, et ta on suurepärase vormis,” ütles tootja juhatuse esimees ja tegevjuht Stefano Domenicali. “Oli järjekordne rekordaasta ja ületasime kõik äriplaanides ettekirjutatud eesmärgid. See näitab meie sisu, järjepidevust ning häid oskusi tooteid arendada ja müüa,” lisas mees.


Lamborghinil on poolesajas riigis 135 esindust. Itaallaste suurimaks turuks on USA. Jänkid ostsid 1041 Lambot. USAle järgnevad Jaapan, Suurbritannia, Saksamaa, Kanada, Lähis-Ida ja Hiina. Kõige populaarsem mudel on Huracan, mida osteti 2353 tükki.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Fotod ja video: värske Škoda Octavia

Škoda peamine mudel Octavia jõudis elutsükli keskele ning sai uuenduse osaliseks.

Eile Viinis esitletud Octavia on eelkäijast veidi pikem ja versioonist olenevalt 20 või 30 mm laiemate tagarehvidega.

Škoda loobus biksenoon ja LED päevatulede pakkumisest ning pakub nüüd vaid LED tulesid. Insenerid on muutnud ka Octavia tagatulede välimust.

Octavia saab osta nelja TSI ja nelja TDI mootoriga, valikus on ka CNG versioon. Ajamite võimsused jäävad vahemikku 86 (63 kW) kuni 184 (135 kW) hobujõudu. RS versiooni 2-liitrine TSI toodab aga 230 hobujõudu ehk varasemast kümme rohkem.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Mercedesel valmib 2020. aasta lõpuks kolm väikemudelit

Mercedes investeerib järgmise põlvkonna väikemudelite arendusse miljard eurot ning kasvatab nende arvu viielt kaheksale.

A-klass, CLA, CLA Shooting Brake, B-klass ja GLA saavad kõk teise põlvkonna. Mudelid ehitatakse MFA2 ehk esiveolistele mõeldud moodulplatvormile. Nende autodega liitub kolm uut väikest Mercedest.

Autocar kirjutab enda allikale toetudes, et töös on A-klassi sedaan, mis hakkaks võitlema Audi A3 sedaani ja Hiinas müüdava BMW 1. seeria sedaaniga. Kui see vastab tõele, siis näeb autot aprillis Shanghais. Mercedes peaks looma ka pika teljevahega A-klassi sedaani ja seda ainult hiinlaste jaoks.


GLA kohale peaks tekkima GLB mudel, mida Mercedes peaks pakkuma viie ja seitsme istmega. Mercedes leiab, et GLA ja GLC mudelite vahele mahub veel üks väikemasin.

Märksõnad: autouudised
Jaga: