Daimleri tegevjuht ründas diiselmootorite skandaali tõttu Volkswagenit

Daimler AG tegevjuht Dieter Zetsche ründas diiselmootorite petutarkvara abil Volkswagen Gruppi, väites et tema juhitud kontsernis poleks sellise pettuse toimumine isegi võimalik.

Zetsche on mures, sest Volkswageni diiselmootorite skandaal on vähendanud klientide usaldust ka nende alla kuuluvate Mercedes-Benzi suhtes, mis pakub samuti mitmetele mudeleitele diiseljõuallikat.

Pärast klientide probleemitõstatust uuris diiselmootorite skandaali silmas pidades lähemalt ka nende tööprotsesse ning jõudis järeldusele, et isegi kui kellelgi tekiks mõte tarkvara abil regulatsioonidest kõrvale hiilida, siis järgmine inimene, kes teemaga kokku puutub, tõmbab kogu loole automaatselt pidurit.

Kuigi diiselmootoritega sõiduautode tulevik on epeale Volkswageni skandaali eriti USAs tõsise kahtluse all, siis Zetsche sõnul jätkavad nemad aktiivselt ka diiselmootoritega masinate tootmist. Mitmed Daimleri brändid eesotsas Mercedes-Benziga kasutavad diiselmootoreid peamiselt üha karmimaks muutuvatele keskkonnanõuetele vastavate autode tootmiseks.

Kuigi isegi Volkswagen on skandaali suurust ja muid asju arvestades väga hästi vastu pidanud, on regulaatorite petmine muutunud kõigi autotootjate jaoks üsna ohtlikuks teemaks. Kui Renault mõned päevad tagasi teatas, et uurijad külastasid kolme nende kontorit, kaotas autotootja oma väärtusest kiirelt 5 miljardit eurot, kuigi lõpuks aktsiahind suuremas osas taastus. Zetsche püüab oma avaldusega kahtlemata ennast Volkswagenist distantseerida.

Märksõnad:

autouudised

Lisa oma kommentaar:

For latest news, please like our FB pageclose