Daimleri tegevjuht ründas diiselmootorite skandaali tõttu Volkswagenit

Zetsche on mures, sest Volkswageni diiselmootorite skandaal on vähendanud klientide usaldust ka nende alla kuuluvate Mercedes-Benzi suhtes, mis pakub samuti mitmetele mudeleitele diiseljõuallikat.

Pärast klientide probleemitõstatust uuris diiselmootorite skandaali silmas pidades lähemalt ka nende tööprotsesse ning jõudis järeldusele, et isegi kui kellelgi tekiks mõte tarkvara abil regulatsioonidest kõrvale hiilida, siis järgmine inimene, kes teemaga kokku puutub, tõmbab kogu loole automaatselt pidurit.

Kuigi diiselmootoritega sõiduautode tulevik on epeale Volkswageni skandaali eriti USAs tõsise kahtluse all, siis Zetsche sõnul jätkavad nemad aktiivselt ka diiselmootoritega masinate tootmist. Mitmed Daimleri brändid eesotsas Mercedes-Benziga kasutavad diiselmootoreid peamiselt üha karmimaks muutuvatele keskkonnanõuetele vastavate autode tootmiseks.

Kuigi isegi Volkswagen on skandaali suurust ja muid asju arvestades väga hästi vastu pidanud, on regulaatorite petmine muutunud kõigi autotootjate jaoks üsna ohtlikuks teemaks. Kui Renault mõned päevad tagasi teatas, et uurijad külastasid kolme nende kontorit, kaotas autotootja oma väärtusest kiirelt 5 miljardit eurot, kuigi lõpuks aktsiahind suuremas osas taastus. Zetsche püüab oma avaldusega kahtlemata ennast Volkswagenist distantseerida.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Volkswagen asendab 2017. aastast alates 1,4-liitrised TSI ja 1,6-liitrised TDI mootorid 1,5-liitriste ajamitega

1,5-liitrine turbobensiiniajam hakkab asendama praegust 1,4-liitrist TSI ajamit, kasutades sama silindrite väljalülitamise tehnoloogiat, sissepritset ning uut turbot. Sama mahuga diiseljõuallikas asendab praegust 1,6-liitrist TDI’d.

Diess ütles, et uus mootor tuleb küll kallim, kuid kergem ja säästlikum. Volkswagen plaanib mootoreid müüa erinevates seadistustes ning erinevates kontserni mudelites. Tegemist ei ole tuttuute ajamitega, vaid praeguste edasi arendustega.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Kõrgeima edasimüügiväärtusega on Subaru sõidukid

Kelley Blue Book on USA ettevõte, kes jagab autotööstusele ja ostjatele teavet uute ning kasutatud autode kohta. Juba teist aastat järjest nimetas Kelley Blue Book Subaru parima edasimüügiväärtusega automargiks.

„Subaru paistab jätkuvalt silma kõrge järelmüügiväärtuse poolest. Nagu varasemalt kuulub ka nüüd tabeli tippu terve Subaru mudelivalik,” ütles ettevõtte Kelley Blue Book direktor Eric Ibara.

Uuring põhineb sõidukite tegelikel ülalpidamiskuludel viie aasta jooksul. Kuna amortisatsioon on autoomaniku jaoks tegelikult kõige tähtsam näitaja, aitab see uuring klientidel teha parema valiku, ütles KBB oma pressiteates.

„See autasu näitab, et Subaru üheks tugevaks küljeks on muuhulgas ka kõrge edasimüügiväärtus. Stabiilsus ja mõistlikud ülalpidamiskulud on asjad mida osatakse hinnata terves maailmas,” ütles Subaru Nordicu Balti piirkonna juht Ringo Rahumeel.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Kolmanda põlvkonna Lada Niva 4x4 võib valmida 2018. aastaks

Venemaa autoturu kokku kuivamisest hoolimata on Lada välja tulnud uute sõidukite nagu Vesta ja X-ray. Eesti Vabariigi juubeliaasta sügisel peaks nägema ka Niva 4x4 mudelit, mis varasema info kohaselt pidi valmima käesolevaks aastaks.

Tulekul on kolme- ja viieukselised versioonid, millel on kogukad pagasiluugid. Kapoti alla on oodata uut ja võimsamat mootorit, mis hakkab asendama praegust 83-hobujõulist 1,7-liitrist bensiiniajamit. Niva tuleb manuaalkasti ja nelikveoga.

Paar kuud tagasi levis kuuldus, et Niva võib saada ka Renault diiselmootori, kuid seda infot ei ole kinnitatud.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Mahindra esitles nädala lõpus Kool Utility Vehicle 100 mudelit

KUV100 on väikene viie- või kuuekohaline crossover, millel on proportsioonist väljas välimus. Sõiduk kasutab mFalconi mootoreid, mille hulgas on 1,2-liitrine kolmesilindriline bensiiniajam, mis käib välja 82 hj (61 kW) ja 114 Nm. Sama ülesehitusega diiselmootor arendab 77 hj (57 kW) ja 190 Nm. Mõlemad jõuallikad on saadaval viiekäigulise manuaalkastiga.

Kütuse säästmiseks on KUV100’l start-stopp süsteem ning baasmudel on varustatud ABS’i ja EBD’ga. Tippmudel K8’st leiab kaks esimest õhkpatja, käetoed, elektripeeglid ja nuppudega rooli.

Mahindra KUV100 hind algab 6000 eurost.

Märksõnad: autouudised
Jaga: