Lexus LF-A - uus superauto

Toyota esindajad levitasid veel infot Detroiti autonäitusel esitletud ideauto Lexus LF-A kohta. Paljude arvates kujutab auto endast tulevast Toyota udelit 4500GT.

Lühendi LF-A taga peitub auto nimi: Lexus Future Advance ning sellest saab Lexuse planeeritava LF seeria esimene auto. Pressikonverentsil öeldi, et autot positsioneeritakse kui Põhja-Ammerika turule mõeldud sportautot.

Auto komplekteeritakse moderniseeritud V8- või V10 mootoriga, mis töötatakse välja koos Yamahaga. Kumbagi mootori maht ei tohiks ületada 5 liitrit ning nende võimsus peaks jääma 500 hobujõu piiridesse. Vedavaks sillaks on tagumine ning kuulujutud pajatavad, et tegemist olla mingi erilise Toyota lahendusega.

Ilma radiaatorvõreta esiosa disain tekitas auto loojates loomulikult teatavaid raskusi mootori jahutamisel ning probleemide lahendamiseks tuli poritiibadesse konstrueerida spetsiaalsed avad.

Auto komplekteeritakse 7-astmelise automaatkastiga ning roolimehhanismidega, mis sarnased Ferraridel kasutatavatega. Kiirustel 320 km/h peaks mootori pöörete arv olema veidi üle 10 000 minutis. Väljalaskesüsteemi töö parendamiseks paigaldadatakse autole kolmas summutitoru.

Eeldatakse, et auto jõuab turule aastal 2007 ning selle arvatav maksumus oleks umbes 150 000 dollarit. Lexus plaanib müüa 2500 mudelit LF-A aastas.

Märksõnad:

autouudised

PR
PR
PR
PR

kõik on kena ja ilus, kuid minu arust on esiots kuidagi proportsioonist väljas...või lihtsalt inetu disainiga...

Martin kuks
Martin kuks
Martin kuks
Martin kuks

See on ikka tõeline auto.

Lisa oma kommentaar:

For latest news, please like our FB pageclose