Kasutaja: pole sisse loginud
Avaleht | Sisukord | Kontakt | Registreeru | Logi sisse
Teade toimetajale
Kommentaarid (2)

Lexus LF-A - uus superauto

1. veebruar 2005, Eesti Päevaleht Online
Lexus LF-A

Toyota esindajad levitasid veel infot Detroiti autonäitusel esitletud ideauto Lexus LF-A kohta. Paljude arvates kujutab auto endast tulevast Toyota udelit 4500GT.

Lühendi LF-A taga peitub auto nimi: Lexus Future Advance ning sellest saab Lexuse planeeritava LF seeria esimene auto. Pressikonverentsil öeldi, et autot positsioneeritakse kui Põhja-Ammerika turule mõeldud sportautot.

Auto komplekteeritakse moderniseeritud V8- või V10 mootoriga, mis töötatakse välja koos Yamahaga. Kumbagi mootori maht ei tohiks ületada 5 liitrit ning nende võimsus peaks jääma 500 hobujõu piiridesse. Vedavaks sillaks on tagumine ning kuulujutud pajatavad, et tegemist olla mingi erilise Toyota lahendusega.

Ilma radiaatorvõreta esiosa disain tekitas auto loojates loomulikult teatavaid raskusi mootori jahutamisel ning probleemide lahendamiseks tuli poritiibadesse konstrueerida spetsiaalsed avad.

Auto komplekteeritakse 7-astmelise automaatkastiga ning roolimehhanismidega, mis sarnased Ferraridel kasutatavatega. Kiirustel 320 km/h peaks mootori pöörete arv olema veidi üle 10 000 minutis. Väljalaskesüsteemi töö parendamiseks paigaldadatakse autole kolmas summutitoru.

Eeldatakse, et auto jõuab turule aastal 2007 ning selle arvatav maksumus oleks umbes 150 000 dollarit. Lexus plaanib müüa 2500 mudelit LF-A aastas.

Teie IP aadressilt saab kommentaare lisada ainult sisse loginud kasutajana.