Kuulus Audide disainer asub töötama hiinlaste heaks

Saksa ettevõte EDAG Engineering veenis pensionile jäänud autodisaineri Walter de Silva uuesti tööle. EDAG on üks maailma suurimaid täiesti iseseisvaid autotootjate partnereid, aidates neil mitmeid erinevaid tehnoloogiad välja töötada. De Silva on aga tunnustatud autodisainer, kelle käe alt on läbi käinud Alfa Romeo 156 ja 159, Volkswagn Beetle, up!, Amarok, CC ning ka mitmeid Audid, sealhulgas ka Q7, R8, teise põlvkonna TT ning A5. 

De Silva lahkus töölt peale Volkswageni diiselmootorite skandaali, kuid tundub, et nüüd on ta taas valmis tööd tegema ja vaeva nägema. Mees ütles, et EDAG annab talle kui disainerile võimaluse töötada paljude erinevate projektidega nii uues kui ka vanas automaailmas. 

De Silva esimeseks katsumuseks saab Motor Authority andmetel täiesti uuele autobrändile Arcfox iseloomuliku disaini loomine. Arcfox hakkab kuuluma Hiina riikliku BAIC kontserni alla. BAIC loodab uue elektriautodele keskenduva brändi abil mõnes mõttes Teslat imiteerida. Esimese hooga peaks valmima vähemalt kuus erinevat mudelit, nende seas ka sedaan, linnamaastur ja ka üks superauto. 

Märksõnad: audi
baic arcfox walter de silva volkswagen alfa romeo r8
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Video: Audi astus Hiinas seksistliku reklaamiga reha otsa

Reklaamiga saab teinekord ka mööda panna. Tähelepanu võitmiseks pole paha, kui reklaam teinekord natuke šokeerib, Audi Hiina reklaam vajutas aga inimeste jaoks veidi liiga valusatele teemadele. 

Audi paiskas Hiina telekanalitesse ja kinosaalidesse 30-sekundilise reklaami, kus ämm uurib altari ees põhjalikult pruuti ja annab talle lõpuks ka positiivse hinnangu. Samal ajal seletatakse juurde, et tähtsaid otsuseid tehes peab olema ettevaatlik, kuid usaldusväärse allika kvaliteedikinnituse tagab ka hea tulemuse. 

Hiina tarbijate hinnangul on reklaam seksistlik ning seal käsitletakse naisi objektina. Audi reklaam levis kulutulena üle sotsiaalmeedia, kuid paraku mitte kõige positiivsemas valguses. Pärast ohtrat negatiivset tagasisidet otsustas Audi reklaami näitamise lõpetada, kuigi see elab nüüd internetiavarustes juba uut elu. 

Audi püüab Hiinas oma müüginumbreid taastada. Kuigi juunikuu näitas taas väikest kasvu, kaotati aasta esimeses pooles väike osa kliente. Hiinlaste jõukuse suurenedes vaatavad niiöelda premium-klassi autode tootjad üha julgemalt Hiina turule. Pole kindel, kui suurt mõju see väike reklaamiskandaal Audi tulemustele omab, kuid vaevalt, et tulem liialt positiivne on. 

Märksõnad: autouudised
hiina reklaam seksism
Jaga:

Audide müük USAs möödub Chryslerist

Audi on Ameerika Ühendriikide autoturul tasapisi kasvanud juba 92 kuud järjest.

Ükski teine automark pole nii kaua järjest kasvanud. Audi müüs selle aasta esimeses pooles jänkidele ligi 103 000 autot ehk tuhat rohkem kui Chrysler.

Kui saksa tootja peaks aasta lõpuks Chryslerile tagatulesid näitama, siis oleks tegu viienda autotootjaga, kellest Audi 2009. aastal alanud kasvuga möödub. Teised neli on Lincoln, Infiniti, Cadillac ja Acura.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Uus S8 võib kasutusele võtta Porsche Panamera jõuallikad

Audi esitles nädala alguses uut A8-t. Sellele järgneb varsti ka S8, mis võib oma jõuallika saada Porschelt. Nimelt plaanib Audi väljaande Evo kohaselt S8-sse paigutada Porsche Panamera Turbol kasutatava kahe turboga 4,0-liitrise V8, millel võimsust 550 hobujõudu. 

Mõlemad autotootjad kuuluvad teatavasti Volkswageni kontserni, seega ei tohiks teatav tehnoloogia vahetus suuri probleeme valmistada. Küll aga muudetakse S8-sse paigutatav jõuallikas tõenäoliselt natuke vähem võimsaks, kuid samas efektiivsemaks. 

Järgmine S8 Plus peaks samuti kasutusele võtma Porsches välja arendatud jõuallika, eeldatavalt koos elektrilise mootoriga. Ka S8 Plusi jõudlus peaks aga jääma natuke alla Panamera Turbo S E-Hybridi 680 hobujõule. On ju Porsche näol tegu ikkagi tunduvalt enam võimsusele ja sõiduomadustele rõhuva brändiga. 

Lisaks uutele ja võimsatele mootoritele peaks järgmise põlvkonna S8 paranema ka juhitavuse poolest. Seda eriti tänu jäigemale kerele ning kõiki rattaid hõlmavale roolisüsteemile. Uute S8-te esitlus peaks toimuma millalgi järgmise aasta alguses. 

Märksõnad: autouudised
a8 s8 s8 plus porsche panamera
Jaga:

Videod: värske Audi A8

Audi uus lipulaev A8 tegi eile oma debüüdi. Need videod annavad aimu, millise loomaga tegu on.

Märksõnad: autouudised
Jaga: